2022’nin En İyileri Belirlendi: Dünyanın En İyi Bölge & Ülke ve Şehirleri

14 Ocak 2022

Dünyanın dört bir yanında hayatımıza yeni bakış açıları, yeni duygular, yeni deneyimler katacak destinasyon var. Pandemi sebebiyle özlemini çektiğimiz tüm seyahatleri hemen gerçekleştiremesek de “dünyada görülmeye değer yerler” listemizi hazırlamaya devam ediyoruz. Hayatta bir kez yaşanacak maceralara ilham vermenin tam zamanı diye düşündüğümüz bu süreçte dünyada keşfedilmesi gereken yerler için şimdiden planlarımızı yapmaya başladık.

Ünlü seyahat sitesi Lonely Planet, yayımladığı son kitabında 2022’de görülmesi gereken dünyanın en iyi bölge, ülke ve şehirlerini açıkladı. Lonely Planet’in “Best In Travel 2022” içeriklerinden ilham alarak yeni yılda dünyayı keşfetmeye ne dersiniz?

Uzman isimlerin birleşerek seçtiği, gidilecek en iyi 10 ülke sıralamasında ilk sırada Cook Adaları yer alırken, en iyi 10 bölge sıralamasında ise birinciliği İzlanda’nın Batı Fiyortları olarak da bilinen Westfjord bölgesi aldı. Listede Yeni Zelanda’nın Auckland şehri ise 2022’de gidilecek “En İyi Şehir” olarak seçildi.

Lonely Planet’in “Best in Travel 2022” içeriklerinden ilham alarak gelecek seyahat planlarınızı şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. İşte ufkunuzu açıp yepyeni yerler keşfetme isteği yaratacak dünyanın en güzel yerleri…

Lonely Planet Listesi’nden Dünyanın 10 Eşsiz Ülkesi

El değmemiş ormanlar, göz kamaştıran fiyortlar ve çevre dostu adalar… Bu denli güzelliklerle dolu bir dünyada yaşarken gideceğiniz destinasyonları belirlemek bazen zor olabilir. Dünyaca ünlü seyahat sitesi Lonely Planet, Cook Adaları’ndan Mısır’a uzanan 2022’de mutlaka görmeniz gereken dünyanın en iyi 10 ülkesini sıraladı.

El değmemiş ormanları ve berrak sulara sahip plajları ile Cook Adaları’ndan Belize’nin muhteşem doğasına; göz kamaştıran fiyortları ile Norveç’ten Hint Okyanusu’nun incisi Mauritius’a; Avrupa’nın en yeşil ülkesi Slovenya’dan çevre dostu Anguilla’ya; insanlık tarihinin en eski yerleşim yeri Umman’dan Nepal, Mısır ve Malawi’ye kadar uzanan dünya üzerinde görülmesi gereken 10 eşsiz ülkeye buradan ulaşabilirsiniz.

Lonely Planet’e Göre 2022’de Gezilmesi Gereken En İyi 10 Şehir

Dünyada keşfedecek yüzlerce rota, tarihi şehir ve inanılmaz dedirten doğal güzellikler var. Dünyaca ünlü seyahat devi Lonely Planet’in uzman görüşlerine yer vererek hazırladığı son kitabında; dünyanın görülmesi gereken en iyi 10 şehri açıklandı.

Auckland’dan Taipei’ye; Freiburg’dan Atlanta ve Lagos’a; Lefkoşa’dan Dublin ve Merida’ya; Floransa’da Gyeongju’ya kadar içimizde seyahat etme arzusu uyandıracak “Dünya’nın En İyi Şehirleri”ne buradan ulaşabilirsiniz.

2022’de Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En İyi 10 Bölgesi

Bugüne kadar gezmiş olduğunuz yerleri unutun! Daha önce hiç duymadığınız yeni yerler, yeni hayatlar ya da harika manzaralara doğru yola çıkmanın şimdi tam zamanı… Size ilham vererek, yola çıkmanızı sağlayacak listemize göz atmadan tatil planınızı yapmayın. İşte karşınızda bugüne kadar alışık olduğunuz tatil önerilerinin dışında, keşfetmekten keyif alacağınız birbirinden güzel seyahat önerileri…

Lonely Planet‘ten ilham alarak hazırladığımız, Kuzeybatı İzlanda’da yer alan Westfjord bölgesinden Atacama‘nın kurak çöllerine kadar görülecek yerler listenizde mutlaka olması gereken “Dünya’nın En İyi 10 Bölgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.

Gelecek seyahat programlarınız için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.