Fransız Rivierası’nın En Güzel Destinasyonları

25 Haziran 2021

Nice, Cannes, Monte Carlo… Evet Côte D’Azur dendiğinde, Fransa’nın güney sahillerine indiğimizde bu şehirlerin büyüsüne kapılmamak imkansız ama şehirler arasına gizlenmiş öyle kasabalar var ki daha önce görmediğiniz için pişmanlık duyuyorsunuz. Fransız Rivierası’nın görülmeye değer rotalarını sizler için hazırladık.

Mougins

Palmiyeler ve zeytin ağaçları arasında kalmış, tam anlamıyla “hiç bozulmamış” bir Orta Çağ köyü olan Mougins, Cannes’a yalnızca 15 km mesafede. Özellikle sezonda Cannes’ın kalabalık ve hareketli yaşamından uzakta ama şehire yakın olmak isteyen seyahatseverlerin vazgeçemediği Mougins düzeniyle bir çemberi andırıyor. Picasso’nun yıllarca yaşadığı kasabanın tarihi dar sokaklarını yürüyerek bu güzel kasabayı kolayca dolaşabilirsiniz.

Èze Village

Nice’ın 12 km uzağında yer alan Èze Village, kartpostalları andıran manzarasıyla küçük olmasına rağmen çarpıcı bir kasaba. Dünyanın en güzel manzaralarından birini Èze Village’te görebilirsiniz. Èze’de, tepeye çıktığınızda nefes kesici bir manzara sizi bekliyor olacak. Ayrıca Èze’de, Fragonard’ın tarihi parfüm fabrikasını da ziyaret edebilirsiniz.

Menton

Monaco’nun sadece 7 km uzağında ve Côte D’Azur’un en popüler yazlık yerlerinden biri olan Menton; 3 – 4 katlı evleri, geniş ve bakımlı bahçeleri, sevimli meydanlarıyla çok keyifli. Barok stilinin en güzel örneklerinden Saint Michel Bazilikası, Pénitents Blancs Şapeli, Eski Şehir sokaklarında dolaşırken ziyaret etmeniz gereken iki önemli adres. 18. yüzyılda inşa edilen Hôtel Adhémar de Lantagnac mimarisi ve özellikle tavan resimleri ile görülmeye değer.

Grasse

Parfümün başkenti olarak bilinen Grasse, Cannes’a sadece 25 km uzaklıkta. 17. yy’dan kalan daracık sokakları, sevimli meydanlarını süsleyen çeşme ve heykelleri ile sakin, huzurlu bir kasaba hayatı hakim Grasse’ta. Bugün bile birçok parfümün esansının üretildiği Grasse, özellikle yazın sıcak havadan kaçan Fransızların da gözde destinasyonu.

St. Paul de Vence

Provence’ın tepe noktalarından birinde kurulan St. Paul de Vence; Orta Çağ surlarıyla çevrili son derece şirin bir kasaba. Kartal yuvasından seyrettiğiniz yemyeşil manzaralar, küçük yüzölçümüne rağmen sizi şaşırtan sanat galerileri, kafeleri ve dükkanlarıyla hiç de küçümsenmeyecek bir çekiciliğe sahip.

Fransa Seyahat Rehberi

“Damak tadı” ve sanattan beslenen keyifli yaşam tarzı, dünya modasına yön veren  tasarımcı ve markaları, engin siyasi ve kültürel birikimi ile Fransa’da gezilecek çok yer, keşfedecek çok şey var!

 Fransa’nın Görülmeye Değer Şehirleri, Fransa’nın En Güzel Kasabaları, Fransız Rivierası’nın En Güzelleri, Fransa’nın Az Bilinen Rotaları” hepsi sizler için hazırladığımız Fransa Seyahat Rehberi’nde…

Fransa’nın En Güzel Kasabaları

Birbirinden güzel tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve büyüleyici ikonik anıtlarıyla göz dolduran Fransa, kendine özgü kültürü ve doğal zenginliklerin bir araya geldiği eşsiz manzaralara sahip şehir ve kasabalarla dolu bir yer. Orta Çağ şatoları ve sanat galerileri ile büyülü bir atmosfere sahip olan Fransa’nın en huzurlu köşelerinden Annecy; ortasından geçen Ren Nehri ile Avrupa’da es geçilmemesi gereken Colmar; Alsace şarap yolu’nun en güzel köylerinden Riquewihr, Fransa’nın Atlantik kıyısında bir liman kasabası olan, sadeliği ile ünlü sayfiye adası Ille de ; yıl boyunca resim ve doğa meraklılarının akınına uğrayan Giverny; Fransa’nın hala Orta Çağı yaşayan en güzel köylerinden Yvoire; üzüm bağları ve şarap dendiğinde bir adım öne çıkan Bourgogne Bölgesi; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arles Bölgesi ve Akdeniz’in masmavi suları ile Alpler arasında yer alan Provence Bölgesi mutlaka seyahat rotanızda olmalı… Fransa’nın farklı bölgelerinde yer alıp, büyüleyici özellikleriyle göz kamaştıran Fransa’nın en güzel kasabalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fransa’nın Az Bilinen Rotaları

Avrupa’nın en büyük kum tepesinden Avrupa’nın en güzel kanyonlarından Les Gorges du Verdon’a, Fransa’da farklı bir deneyim yaşamak, az bilinen yerleri keşfetmek isteyenler için görülmesi gereken 6 farklı rotaya buradan ulaşabilirsiniz.

Size özel FRANSA SEYAHATİ planlaması ve sorularınız için:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.