Dünya’nın En Güzel Adaları

17 Temmuz 2022

Gözlerinizi kapatın! Hazırsanız sizi hem tarihi hazinelerine hem de doğa güzelliklerine hayran kalacağınız bir seyahate çıkarıyoruz. Üstelik bu deneyimde “hayal kurmak” sonuna kadar serbest.

Bu dünyada macera, su sporları, vahşi yaşam ve binlerce yıl geriye gidebileceğiniz asırlık kültürlerle dolu birçok ada var. İster tipik tropik sahil kaçışını, isterseniz de turizmin el değmediği egzotik bir seyahat arıyor olun, dünyanın dört bir köşesinde sizi çağıran pek çok ada var.

Ana karayla doğal bağlantıları olmadığı için insanlarda her zaman merak uyandıran adalar, kuşkusuz kimi zaman eğlence hayatlarıyla turizmin gözdesiyken, kimi zamanda insan yaşamına elverişli olmayan bakir güzellikleri ile adından söz ettirmekte.

Türkiye’nin Birbirinden Güzel Adaları’ndan Çocuklarınızla çok daha eğlenceli olabilecek Yunan Adaları’na; Dünya’nın muhteşem manzaralarına ev sahipliği yapan Avrupa’nın Keşfedilmeyi Bekleyen Gizli Adaları’ndan Hırvatistan’ın En Güzel Adaları’na; İtalya’nın Göz Kamaştıran Adaları’ndan birbirinden özel rotalarıyla renkli bir tatil için sizleri bekleyen Tropikal Adalar’a kadar uzanan rüya gibi bir tatil sizleri bekliyor.

İşte Dünya’nın En Güzel Adaları..

Türkiye’nin Görülmesi Gereken En Güzel Adaları

Mavinin binbir tonunu gözler önüne seren kıyılarıyla yüzmeyi ve keşfetmeyi sevenler için benzersiz bir deneyim yaşatan Türkiye’nin birbirinden güzel adaları ziyaretçilerine rüya gibi bir tatilin kapısını açıyor. Kalabalık ve hareketli büyük şehirleri arkanızda bırakıp; doğası, sakinliği, mimarisi, tarihi ve büyüleyici koylarıyla ilgili uyandıran Türkiye’nin birbirinden güzel adalarını derledik.

Türkiye’nin Bozcaada’dan Gökçeada’ya; Cunda’dan Kekova’ya; Kalem Adası’ndan Akdamar’a; Prens Adaları’ndan Sedir Adası’na; Orak Adası’ndan Şövalye Adası’na; Boğsak Adası’ndan Can Adası’na; Kefken’den Avşa’ya kadar uzanan, mutlaka görülmesi gereken en güzel adalarını keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çocuklu Aileler İçin Yunan Adaları

Bu yaz çocuklarınızla birlikte Yunan Adaları’nın karakteristik mimarisi ve sakin yaşamı eşliğinde ciğerlerinizi buram buram iyot ve çam kokan Ege havası ile doldurmaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet” ise tadı damağınızda kalacak birbirinden lezzetli yemekleri, masmavi sularıyla büyüleyici bir kontrast oluşturan bembeyaz evleri ve kültürel zenginlikleriyle göz kamaştıran Yunan Adaları’nı keşfetmenin şimdi tam zamanı.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmasının yanı sıra felsefe ve matematiğin doğduğu yer olarak da bilinen bu masalsı ülke; adaları, özenle korunmuş tarihi yapıları, göz alıcı katedralleri ve eşsiz doğası ile her zaman çok keyifli. Rodos, Girit, Korfu, Paros, Naxos ve Mykonos’a kadar uzanan çocuklarınızla çok daha eğlenceli olabilecek Yunan Adaları’nı keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

vis hırvatistan

Avrupa’nın Birbirinden Güzel Gizli Adaları

Heyecan dolu bir atmosfer ya da tam anlamıyla her şeyden uzak bir ortam arıyorsanız dünyanın en muhteşem manzarasına ev sahipliği yapan Avrupa’nın birbirinden güzel gizli adaları bu yaz sizi bekliyor. Bakir Yunan Adaları’ndan İspanya’nın göz kamaştıran adalarına; basit yaşam kodlarıyla hayatın sizi hiç zorlamadığı Fransa Adaları’ndan doğallığıyla büyüleyen Portekiz Adaları’na; yaşamın inceliklerini gösteren İtalyan Adaları’ndan Hırvatistan’ın inci gibi parlayan adalarına; düzenli yapılaşmasıyla tabloları aratmayacak görselliğe sahip Estonya Adaları’ndan Londra’ya çok uzak olmamasına rağmen başka bir dünya hissi veren İngiltere’ye kadar uzanan görülmeye değer Avrupa’nın birbirinden güzel gizli adalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan’ın En Güzel Adaları

Yıllara meydan okuyan sahil kasabaları, birbirinden özel adaları ve eşsiz plajlarıyla Adriyatik’in incisi Hırvatistan; birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapan muhteşem coğrafyası ile ziyaretçilerine büyüleyici bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu zengin ülkenin hazinelerinden biri de kirlenmemiş denizi, birçok doğal rezervi, mavi bayraklı plajları ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eserleri ile göz kamaştıran birbirinden güzel adaları. Sizin için seçtiğimiz Hırvatistan adalarında büyüleyici kasabaları ve arkeolojik simge yapıları keşfedebilir, muhteşem yiyecek ve şaraplarla kendinizi şımartabilir veya günlerinizi yüzerek geçirebilirsiniz.

Krk’den Hvar’a, Dugi Otok’tan Brač’a, Vis’ten Rab’a, Korčula’dan Šipan’a, Mljet’ten Obonjan’a, Kornati Adaları’ndan Losinj’e, Sveti Klement’ten Pag ve Velili Brijun’a kadar uzanan Hırvatistan’ın en güzel adalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İtalya’nın En Güzel Adaları

Kültürel ve doğal güzellikleri düşünecek olursak dünyanın en zengin ülkelerinden birinin İtalya olduğunda hem fikir olabiliriz! Bu zengin ülkenin hazinelerinden biri de beyaz kumlu plajları ve dramatik volkanlarıyla büyüleyici manzaralara sahip güzel adalar koleksiyonu. Sizin için seçtiğimiz İtalyan adalarında büyüleyici kasabaları ve arkeolojik simge yapıları keşfedebilir, muhteşem yiyecek ve şaraplarla kendinizi şımartabilir veya günlerinizi yüzerek, şnorkelle dalış yaparak, kristallerle kaplı koylarda tüplü dalış yaparak geçirebilirsiniz. Sardinya’dan Capri’ye, Sicilya’dan Procida’ya, Elba’dan Pantelleria’ya İtalya’nın en güzel adalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Tropikal Adalar!

Doğal güzellikleri ve kumlarla kaplı uzun plajları ile hemen herkesin hayallerini süsleyen dünyanın en ünlü tropikal adalarında zamanı durdurup, rüya gibi bir tatile doğru yola çıkmaya ne dersiniz? Her biri cennetten bir köşe izlenimi yaratan birbirinden güzel tropik adaları sizler için derledik.

Bora Bora, Galapagos, Koh Samui, Bali & Gili, Cook Adaları, Fiji, Palawan, Ho Long Bay, Hawaii, St. Lucia, Koh Lipe, Zanzibar, Maldivler ve Seyşeller’in göz kamaştırıcı doğal güzellikleri eşliğinde birbirinden keyifli anlar biriktirmeye hazır olun. Birbirinden özel rotalarıyla renkli bir tatil için sizleri bekleyen tropikal adalara buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi, rezervasyon ve size özel seyahat programı için:
travel@julesverne.com.tr

 

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.