Yeni Dünyaları Keşfetmek Şimdi Daha Kolay!

12 Şubat 2019

Türk Hava Yolları 2019’da 19 yeni noktaya uçuş başlatıyor!

thy bali

Türk Hava Yolları (THY) 2019 yılında filosuna kattığı yeni uçaklarla uzak rotalara yolculuğu kolaylaştırıyor. 19 yeni dış hat noktasına daha uçmaya başlayan Türk Hava Yolları’nın en yeni hatları arasında Endonezya’dan Bali Adası, Meksika’dan Mexico City ve Cancun, Sicilya Adası’ndan Palermo, Polonya’dan Krakow, Fransa’dan Nantes, Fas’tan Marakeş gibi önemli turistik destinasyonlar yer alıyor.

Gezginler için heyecan verici rotaların yer aldığı bu yeni uçuş noktalarını yakından tanıyalım! Gezmekten asla vazgeçmeyen seyahat severlere yeni rotalarına ilham olacak “seyahat rehberi” hazırladık.

Marakeş, Fas

thy marakeş

Dünyaca ünlü modacı Yves Saint Laurent’a yaşamı boyunca ilham kaynağı olan, Sahra Çölü’nün kıyısında parlayan bir mücevher Marakeş… Eski bir imparatorluk şehri olan Marakeş, kendi gizemine oryantal güzelliklerini katıp fantastik bir romanın içine çekiyor sizi. Mimari açıdan birer sanat eseri olan camileri, labirenti andıran eski şehrin sokakları, inci gibi işlenen avlulara sahip riyad tipi evleri, çılgın kalabalığı ile ünlü Jemaa el Fna Meydanı Marakeş’i keşfe değer kılıyor.

Krakow, Polonya

thy krakow

Efsaneye göre kuruluşu bir ejderhanın yenilmesine dayanan Krakow, son yıllarda Avrupa’nın yükselen şehirleri arasında hızla kendini yer edindi. Muhteşem mimarisi ile caddelerinde ve meydanlarında dolaşmaktan asla bıkmayacağınız bu şehir “ilk görüşte aşk” ın karşılığına dönüşüyor. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz Krakow’da,  UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi şehir bölümü, Rönesans mimarisi ve sanat müzesiyle büyüleyen The Cloth Hall, çağdaş sanat müzesi MOCAK, St. Mary Katedrali, Âşıklar Köprüsü ve daha fazlası sizi bekliyor.

A Coruna, İspanya

thy a coruna

İspanya’nın özerk bölgesi Galiçya’nın kuzeybatısında, Atlantik Okyanusu kıyısında konumlanan A Coruna (La Coruna) tam bir sahil beldesi. Yazın en sıcak olduğu Temmuz-Ağustos aylarında bile 23-24 derece sıcaklığını koruyan A Coruna, Ege ve Güney’in sıcacık havasına alışan bizler için deniz girmek konusunda biraz serin kalabilir. İspanyollar ve tüm Avrupalılar için popüler bir yazlık destinasyonu olan A Coruna aynı zamanda Zara markasının da çıkış noktası. Bir liman kenti olan bu küçük şehir modern şehir merkezi ve canlı gece hayatıyla gündemde.

Luxor, Mısır

thy luxor

Dünyanın en köklü hazinelerine ev sahipliği yapan Luxor, Nil Nehri kıyısındaki büyüleyici konumu ve binlerce yıllık tarihiyle gerçek bir şaheser. “Dünyanın en büyük açık hava müzesi” olarak bilinen Luxor, antik dönemde efsaneye dönüşen Teb antik şehrine ev sahipliği yapıyor. En havalı zaman tüneli bile Luxor’un yanında sönük kalır! Binlerce yılın gücünü, zenginliğini Nil Nehri’nin muhteşem güzelliği eşliğinde keşfetmek tarih meraklısı gezginler için heyecan verici!

Aswan, Mısır

thy aswan

Eski Mısır’ın güney sınırını belirleyen Aswan tarih boyunca konumu ile stratejik bir önem taşımış. Bu önemli lokasyonu sayesinde de binlerce yıllık tarih ve kültürle yoğrulmuş. Nil Nehri kıyısındaki üç önemli turizm kentinden en küçüğü olan Aswan yüzölçümüne rağmen keşfedilecek onlarca hazineye sahip. Nil Nehri – Nasser Gölü rotalarının en popüler durağı Aswan; Philae Tapınağı, rengârenk evlerin adresi Nubian Köyü, Aswan Botanik Bahçeleri, Abu Simbel Tapınağı ile gerçekten büyüleyici.

Şarika (Sharjah), BAE

thy sharjah şarika

Birleşik Arap Emirlikleri demek bizler için Abu Dhabi ve Dubai demek olsa da aslında ülkenin 3. yıldızı Şarika (Sharjah). Dubai’den 1 saat uzaklıkta konumlanan Şarika, Basra Körfezi kıyısına kurulan kültür ve tatil cenneti. Dubai’nin gösterişli binalarını aratmayan modern şehir bölümü, alışveriş merkezleri ve lüks otellerine ek olarak burada köklü bir tarih de saklı. 1998 yılında UNESCO tarafından Arap dünyasının kültür başkenti statüsünü kazanan Şarika’da özellikle “Emirliğin Venedik’i” olarak bilinen Qanat Al Qasba bölgesini ziyaret etmelisiniz.

Bali, Endonezya

thy bali

Endonezya’nın popüler adası tanımından çok bir ruh hali, bir yaşam tarzı sunarak ziyaret etme şansını yakalayan herkesin içine nüfuz eden Bali… Plajları, tapınakları, pirinç tarlaları, ormanları, sörf alanları, dalış adresleri, romantizm ve yenilenme yüklü lüks otelleri, gece hayatı, gurme mekanları, otantik alışveriş seçenekleriyle aradığınız her şeyi tek bir adada bulmak harika! Diğer tropik bölgelere nazaran Bali geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan bu ada, “cennet” nedir dediğinizde gözünüzde canlanan manzaraları dünya gözüyle görmenize imkân tanıyor.

Palermo, İtalya

thy palermo

2018 yılında İtalyan Kültür Başkenti seçilen Palermo, sadece Sicilya’nın değil tüm Avrupa’nın göz bebeği. Göreceğiniz her Barok kilisesinde, her binasında geçmişin köklü izlerini yaşatan Palermo’da gündüz başka gece başka bir hayat yaşanıyor. Gündüz saatlerinde sanata, tarihe, Sicilya kültürüne doyacağınız harika keşifler gece saatlerinde yerini hareketli kafelere, sokaklara taşan kahkahalara bırakıyor. Barok kiliseleri, yenilenen tarihi binaları, tiyatroları, müzeleri ve gözlerinizi ayıramayacağınız seramikler ve heykellerle dolu saraylarıyla her sayfasını heyecanla okuyacağınız bir öykü kitabı…

Mexico City, Meksika

thy mexico city

Yazar David Lida’nın da dediği gibi “Mexico City, 21. yüzyılın başkenti.” Anarşik bir karakteri olan bu canlı ve bol sürprizli metropolü anlamak için kendi hikâyelerini anlatan farklı semtlerini ziyaret etmek gerek! Meksika’nın en iyi korunan sırlarından biri olan Mexico City, ülkenin kıyılarındaki popülerlikle yıllarca göz ardı edilse de son yıllarda hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Dünyanın en büyük, en yoğun nüfuslu metropollerinden biri olan Mexico City hep çok şaşırtıcı. Kültürel karşıtlıkları benimseme ve önemli bir çatışma olmadan bir arada yaşamalarını sağlama yeteneğine sahip olan bu şehirde eski ve yeni uyum içerisinde varlıklarını sürdürüyor.

Tulum, Meksika

thy tulum

Seyahat yazılarına ilk konu olduğu günden bu yana doğallığı, çevre dostu otellerinden çok plaj partiler ve konseptleri ile konuşmaya başlasak da Tulum hala otantikliğini korumaya devam ediyor. Meksika’nın doğu kıyılarında nefes kesen bir kıyı destinasyonu olan Tulum, komşuları Cancun ve Riviera Maya’nın mega otellerine ve mega tatil anlayışının aksine tasarım otelleri, bohem mekanlarıyla baştan çıkarıcı. Keyif almanın hakkını veren Y kuşağının dünyanın dört bir yanından gelip buluştuğu Tulum bohem zevklerin havada uçuştuğu küçük bir Karayip cenneti.

Nantes, Fransa

thy nantes

Batı Fransa’nın kültürel başkenti ve Loire Vadisi’ne açılan kapı olarak bilinen Nantes, 18.yüzyıla kadar ülkenin en önemli liman şehirlerinden biriydi. 19. yüzyılda sanayi merkezi haline gelerek kültürel şöhretini başka şehirlere bırakan Nantes’da asıl değişim 1989-2012 yılları arasında o dönemin belediye başkanı sayesinde yaşandı. Kentin kimliğini güçlendirme çalışmalarıyla kültürel girişimlere ağırlık veren şehir bugün yemek sahnesindeki çeşitliliği, bisiklet yolları ve festivalleriyle adından söz ettiriyor.

Rovaniemi, Finlandiya

thy Rovaniemi

Finlandiya Laponya’sının başkenti olan Rovaniemi, daha önceden gördüğünüz şehirlere pek benzemiyor. Yılın 6 ayı karlar altında olan, Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan şehir Kuzey Işıkları, Noel Baba’nın evi ve husky safarileriyle ünlü. Doğaya kendinizi teslim edip, masalsı bir kış tatili hayali kuranlar için ve Finlandiya Laponya’sına adım atmak için başlangıç noktası kabul edebiliriz bu şehri. Doğanın en güzel olaylarından biri olan Kuzey Işıkları seyrinden Ren geyiği safarisine, karlı yollarda kar motoru gezintisinden kutup ikliminde yaşayan hayvan türleri kendi doğal ortamında görebileceğiniz Ranua Wildlife Park ziyaretine kadar gerçek bir kış masalına davet ediyor.

Türk Hava Yolları’nın 2019 yılında başlayacağı diğer uçuş noktaları ise:

turkish airlines

 • Newark, ABD
 • Luanda, Angola
 • Abha, Suudi Arabistan
 • Makhachkala(Mahaçkale), Rusya
 • Juba, Güney Sudan
 • Port Sudan, Sudan
 • Lankeran, Azerbaycan
 • Newark, ABD


Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.