Türkiye’nin En Güzel Sonbahar Rotaları

27 Ekim 2020

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Serinleyen hava, etrafı saran doğa renkleriyle sonbahar seyahat etmek için mükemmel bir zamanlama. Daha sakin, daha dingin olan destinasyonlar telaşsız bir şekilde anları değerlendirmemize imkân veriyor. Sonbahar gezi rotaları için bu yazımızda daha çok doğa ve sanatla bulaşacağımız yerleri seçtik. Türkiye’de gidebileceğiniz sonbahar rotaları önerilerimiz:

Eğirdir & Kovada Gölü, Isparta

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Sizi, hızlı olmaya zorlayan şehir ritminden uzaklaşmak ve sakin, huzurlu, iyi korunmuş bir yere sığınmak mı istiyorsunuz? Türkiye’nin 14. Cittaslow şehri seçilen Eğirdir tam da bu güzel sonbahar mevsimi için kurtarıcınız olmaya hazır. Isparta sınırları içerisinde konumlanan, Eğirdir Gölü kıyısında yer alan Eğirdir “hayattan bir mola almak istiyorum” diyenlere güzel bir seçenek oluyor.

Eğirdir’e yaklaşık 30 km mesafedeki Kovada Gölü ise güz renklerini tüm çıplaklığıyla görüp, doğayla baş başa kalacağınız güzelliklerden. Gölleri, lavantaları, gülleri, antik kentleriyle bilinenin aksine zengin bir tarih, doğa ve kültür sunan Isparta Türkiye’nin yükselen destinasyonu.

Eskişehir

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Modern bir Anadolu şehri Eskişehir… Son yıllarda şehre yapılan kültürel, sanatsal yatırımlarla büyükler liginde yarışacak ve hatta onları bile gölgede bırakacak bir havaya büründü. Yüksek katlı binaların yerini belli kat sayısında, nizami inşa edilen evlerin varlığı; Anadolu Üniversitesi’nin coşkulu, meraklı, yaratıcı genç nüfusu; irili ufaklı değerlere, geçmişe, zanaata, tarihe sahip çıkan müzeleri; doğa hayattır dedirten parkları, lüks ve butik otelleri; tasarım kafe ve dükkanları bu şehri özetliyor.

Açıldığı günden beri sanat dünyasında büyük yankı uyandıran OMM Müze ise 25 Nisan 2021 yılına kadar devam edecek “Günün Sonunda” ile yine gündemde. Karma sergi, dünyanın kaynaklarının kâr ve konfor adına gezegenin döngüsü göz ardı edilerek kullanılmasının insanlığı nasıl tehdit ettiği ve kolektif geleceğimizdeki ihtimalleri anlatıyor.

Kapadokya

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Sihirli bir dünyanın içerisine çekildiğinizi hissettiğiniz Kapadokya sınırları girdiğinizde siz de kendinizi bu hikâyenin içerisinde buluyorsunuz. Her mevsim güzel ve eşsiz olan Kapadokya’nın her ruha dokunabilen kucaklayıcı ve sevgi dolu bir karakteri var kuşkusuz. Yüzyıllar boyu pek çok farklı inanca, topluluğa, geleneğe ev sahipliği yapan toprakların mistik havasından etkilenmemek imkânsız.

Köyleri, açık hava müzeleri, tarihi kiliseleri, yer altı şehirleri ile öyle zengin hikâyeler var ki… Dünyaca ünlü butik otelleri, çömlek atölyeleri, şarap tadımları, benzersiz coğrafyasında yapılan ATV turları ile macera, kültür, tarih, gastronom, zanaat dolu bir sonbahar rotası!

Birgi, İzmir

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Sonbahar rotaları denince bizim aklımıza zamanın telaşsız aktığı, dev gökdelenlerden uzaklaştığımız yerler beliriyor. 3000 yıllık geçmişiyle yaşayan bir tarih olan Birgi Köyü de güz aylarında ziyaret etmekten büyük keyif aldığımız yerlerden. Tarih boyunca Frig, Lydia, Pers, Bergama krallıkları, Roma ve Bizans imparatorlukları tarafından yönetilen, Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapan Birgi’de bu zengin geçmişin izleri hala korunuyor.

Hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için değerli olan köy kültürel, mimari ve tarihsel zenginliğine sıkı sıkıya bağlı. 2012 yılından beri UNESCO’nun Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alıyor.

Gölköy, Ordu

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Türkiye’de en uzun ömürlü ve sağlıklı insanların yaşadığı 10 yerden birisi olan Gölköy doğası, doğal üretimi ve doğal tüketimi yaşama can katıyor. Karadeniz Bölgesi’nin heybetli ve bereketli dağları arasında gizlenen, Ordu’dan 62 km mesafedeki bu huzur ve yaşam köyünün merkezi öyle sıcak, öyle doğal ki sadece burada dolaşmak bile iyi hissettiriyor. Sonbahar yürüyüş rotaları yapmayı seviyorsanız Gölköy’ün ünlü göl kıyılarını çok seveceksiniz. Ulugöl, Çepekli Gölü ve Çermik Gölü’nü rotanıza ekleyin.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

Kaynak: Jabiroo
İçeriğin orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.