Türkiye’nin En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları

22 Haziran 2023

Hafifçe esen rüzgârları arkamıza alıp maviliklere açılma zamanıdır. Dört tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşamanın ne kadar kıymetli olduğunu bize hatırlatan birbirinden güzel koylar, sahiller, saklı kalan rotalardır… Sevdiklerinizle, ailenizle veya arkadaşlarınızla bu yaz aylarının keyfini mavi yolculuk rotaları ile çıkarmak ister misiniz? “Deniz evimiz, gökyüzü çatımız olsun” diyorsanız Türkiye’nin en güzel mavi yolculuk rotaları ile yelkenler fora!

Gökova’dan Bozburun’a, Göcek’ten Ayvalık’a uzanan mavi tur rehberi:

Datça

Bazı yerler herkes için büyülüdür ve her görende izler bırakır. Ege ve Akdeniz’in birleştiği bir noktada yer alan Datça Yarımadası’nın sırrı sarp dağlarla çevrili saklı koyları! Tarihle yoğrulan; mavi ve yeşilin en güzel renkleriyle hayat bulan Datça mavi yolculuk yapmak için bir cennet. Antik kenti de ziyaret edebileceğiniz Knidos ile birlikte Kargı Koyu, Palamut Bükü, Kurubük, Mesudiye Bükü, Hayıt Bükü, Kızılbük Datça mavi tur rotasının olmazsa olmazları.

Bozburun

Bozburun Yarımadası öyle zengin ve sonsuz ki yarımada üzerinde kendinize birden çok rota çıkarabilirsiniz. Bozburun mavi tur rota önerilerini iki alternatif ile gruplamak istedik. Bozburun mavi yolculuk deneyimi için ilk olarak Adatepe Koyu, Kuzbükü Koyu, Kocabahçe Koyu, Dirsekbükü Koyu duraklarını içeren ve yarımadanın batısını kapsayan rotayı tercih edebilirsiniz. Bozburun mavi yolculuk turu için ikinci öneri ise Korsan Koyu, Serçe Limanı, Arap Adası, Gebekse Koyu’nı kapsayan, yarımadanın güneyine denk gelen rota!

Hisarönü

Datça’dan Bozburun Yarımadası’na uzanan Hisarönü Körfezi, mavi yolculuk rotalarının her zaman vazgeçilmezi. Bir yolculukta ne kadar farklı yüz, tabiat görebilirseniz Hisarönü rotası ile bunu yaşamak mümkün. Peki, Hisarönü mavi yolculuk rotanızda hangi duraklar olmalı? Gönlücek Bükü, Bencik Koyu, Orhaniye Koyu, Kameriye Adası, Selimiye Koyu bu rotanın uğrak noktaları.

Gökova

Bodrum ve Datça yarımadaları arasını kapsayan Gökova Körfezi korunaklı koyları, çam kokulu ormanlar arasından parlayan masmavi denizi ile deniz tutkunlarının en sevdiği mavi yolculuk rotalarından.  Çamlı Limanı, Karacasöğüt, Çanak Koyu, Değirmen Bükü, İngiliz Limanı, Okluk Koyu ile Gökova mavi tur rotanızı tamamlayabilirsiniz.

Göcek

Şair olmayana şiir yazdıracak kadar romantik, ilham veren bir destinasyon olduğu tartışılmaz. İnsanın ömrünü uzattığına inandığımız Göcek koyları cenneti gibi. Mavi yolculuk rotası olarak Türkiye’nin en sevilen bölgesinde çam ormanları ve huzurlu mavi sular sizi asla yalnız bırakmıyor.  Göcek mavi tur rotasının en popüler durakları ise Hamam Koyu, Sarsala Koyu, Sıralıbük, Kille Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Yassıca Adaları, Göcek Adası, Manastır Koyu, Göbün.

Edremit Körfezi

Ege’nin berrak sularıyla kavuşmak her zaman özgürleştirici, her zaman keyifli. Edremit Körfezi rotası Ayvacık-Ayvalık-Dikili güzergâhını kapsıyor. Maden Adası, Kadırga Koyu, Sivrice, Babakale, Assos, Behram Kale, Çıplak Ada, Maden Adası, Ortunç Koyu, Kalem Adası ile mavi yolculuk rotanızı tamamlayabilirsiniz.

Size özel mavi yolculuk rotaları  için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.