Türkiye’nin Doğa İçerisindeki İnziva Otelleri

05 Mayıs 2020

Kalabalıklardan, binalardan uzakta doğayla baş başa olacağımız seyahat planları son yıllarda hepimizin hayallerini daha fazla süslüyordu değil mi? Salgın sonrasında tüm gezginler yeniden seyahat edeceği günleri iple çekerken görünen o ki daha çok doğayla temas halinde olacağımız geziler bizi bekliyor. Yeni normal kavramı ile birlikte seyahat alışkanlıklarımız da değişim içerisindeyken izole destinasyonlar, doğa içerisinde yer alan oteller daha çok gündemimizde. Biz de inzivaya çekilmek isteyen gezginler için yurt içinde doğa ile iç içe olan otel önerilerimizi sizin için hazırladık. Türkiye’nin doğa içerisindeki inziva otelleri:

Casa Lavanda, Şile / İstanbul

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta doğanın tam kalbinde olacağınız otelin adı Casa Lavanda… Otel dediğimize bakmayın aslında burası size kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor. 21.000 m2 lik yeşil alanında sadece 14 odasıyla hizmet veren butik otel doğayla uyumlu mimarisi, sıcak dekorasyonu, sakin ve huzur veren atmosferiyle şehirden kaçışın en romantik hali.

Robin’s Nest Eco Resort, Ağva / İstanbul

Hem doğası hem de milattan önceye uzanan tarihiyle Ağva, İstanbul’dan çıkıp nefes almak istediğimizde bizi hep kucaklayan köylerden biri. Robin’s Nest Eco Resort de Ağva’nın doğasında, Göksu nehri kıyısında kurduğu küçük dünyada sükûneti her toprak parçasına işlemiş. 8 dönüm yeşil bir bahçe içerisinde yer alan otel ahşap bungalov tarzı 35 odasıyla doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Narköy, Kocaeli

Kocaeli, Kıncıllı Köyü’nde yer alan Türkiye’nin ekolojik oteli Narköy’ü salt bir otel olarak tanımlamak eksik kalır. Burası eğitim odaklı sürdürülebilir turizm merkezi ve organik tarım çiftliği aynı zamanda. “Küresel düşün, yöresel hareket et” felsefesi ile inşa edilen otel sizi, doğayla baş başa bırakırken tüm ihtiyacınızı doğadan karşılamanız için büyük özen gösteriyor. Mesela buradaki odalarda televizyon yok, onun yerine bol bol ormanda yürüyüş, bahçeyle ilgilenme var. Bir diğer farkı ise buradaki atölye ve eğitimlere katılabiliyor olmanız!

Hindiba Doğa Evi, Yedigöller / Bolu

İçerisinden dere geçen bir otelde konaklamak mı? Yedigöller yolu üzerinde bulunan Hindiba Doğa Evi, gerçekten doğa tutkunlarının evi gibi! Her mevsim farklı renklere bürünen Yedigöller doğasında, farklı kategorilerde 12 ahşap ev/oda ile misafirlerini ağırlayan otelde her şey doğal, her şey olduğu ve göründüğü gibi.

Simurg Inn, Ayvacık / Çanakkale

Ayvacık’ın Ahmetçe Köyü’nde, yeşillikler içerisinde bir huzur tapınağı Simurg Inn… Yemyeşil bir tepeden masmavi Ege Denizi’ne bakarken sonsuz huzurun ne demek olduğunu kuş ve yaprak sesleri fısıldıyor kulağınıza… Adını zümrüd-ü anka kuşu Simurg’dan alan, ruhun yücelmesini ve yaşarken yeniden doğuşu ifade eden felsefesiyle kurulan bir butik otel… Sadece 8 odanın yer aldığı butik otel sizi yemyeşil doğayla, hayvanlarla bir araya getirirken aslında sizi, sizinle yeniden tanışmaya davet ediyor. Her şeyin doğalı, her şeyin basit hali burada daha da anlamlı.

Ida Costa, Ayvacık / Çanakkale

Tabiatın iltimas geçtiği Ayvacık, Çanakkale’de bir cennet daha: Ida Costa! Sırtını Kaz Dağları’nın yemyeşil görüntülerine verip, deniz kıyısında kendine bir hayat bulan Ida Costa Hotel’in hikayesi “doğallık” arayışından geliyor. 9 dönümlük bir arsada, doğayla uyumlu bir mimari ile inşa edilen otel kendi iskelesi, SPA merkezi ve restoranıyla ait olmaktan mutluluk duyacağınız adreslerden…

Mola Glamping, Ayvalık / Balıkesir

100 yıl öncenin ruhu ve mimarisiyle bugün de yaşamaya devam eden Cunda Adası’nın kuytu bir köşesinde yer alan Mola Cunda, adı gibi hayata mola vermek isteyenlerin tercih ettiği modern bir sığınak aslında. Minimal ve sade tasarımı, ada manzarası ile gönülleri çelen Mola Cunda’nın son sürprizi ise Patriçia Koyu’ndaki MŎLA Beach’de hayata geçirdiği glamping projesi. Otele ait olan plaj alanında 2 karavan 4 glamping çadırı ile doğayla temas etmek isteyen misafirlerini ağırlayan otel şehir yaşamına “mola” vermek isteyenlere nefes aldırıyor.

Datça Doris Hotel, Datça / Muğla

Ege ile Akdeniz’in buluştuğu en özel ve benzersiz yerlerden biri Datça Yarımadası. Tabiatın, mitolojinin iltimas geçtiği bir yarımada üzerinde ayrıcalıklı olduğunuzu hatırlatan otelin adı ise Datça Doris. Adını; doğası ve bakir koylarıyla kendine hayran bırakan yarımadadan ve Yunan mitolojisindeki 50 su altı perisinin annesi olan deniz tanrıçası Doris’ten alıyor. Beş farklı kategoride 38 odasıyla hizmet veren otel Karaincir Koyu’nda gözlerden uzak bir noktada size zamanı unutturuyor.

Golden Key Bördübet, Marmaris / Muğla

Datça Yarımadası’nın Gökova Körfezi’ni kucakladığı bir noktada karşımıza çıkan Golden Key Bördübet “olmaktan asla sıkılmayacağız” yerlerden biri. Adını “Kuş yatağı” anlamına gelen “Birds Bed” tanımından alan Golden Key Bördübet bir otelden ziyade herkesin kendi hayatının olduğu bir küçük köy gibi. Oda değil “ev” tanımının daha uygun olduğu 43 odası da birbirinden farklı ve özel sınırlara saygılı şekilde dekore edilmiş.

The Edge, Faralya / Muğla

“İnsan daha güzel bir hayal kurabilir mi?” sorusunu yanıtsız bırakan The Edge, tabiatın iltimas geçtiği Faralya’da Karaağaç Köyü’ne işlenmiş bir hazine. Uçurum kenarında kurulan ve sadece 5 odası olan bu inziva köşesi nefes kesen bir Akdeniz manzarasına bakıyor. Hayvanların özgürce dolaştığı bir doğada toprak ve bitki kokularıyla başınızı döndüren The Edge tam anlamıyla bir izolasyan oteli.

Perdue Hotel, Faralya / Muğla

Fethiye Ölüdeniz’i geçtikten sonra kıvrıla kıvrıla devam eden yol sizi Faralya Köyü’ne götürüyor. Burada kendine bir cennet yaratan The Perdue ise size şunu soruyor: “Hangi Perdue?”. Yetişkinlere özel olan otel tek başına inzivaya çekilmek isteyenlere de, romantik bir tatil için gelenlere de, şehirden uzaklaşıp bir molaya ihtiyaç duyanlara da kendilerini ait hissedecekleri bir dünya sunuyor. Masmavi bir deniz manzarası, yeşillikler içerisindeki lüks bungalovları ile mahremiyete önem verenlerin inziva köşesi.

Villa Florya Kumlubük, Turunç / Muğla

Bazen sadelik, en görkemli duruştur. Villa Florya Kumlubük de zahmetsiz özeniyle sizi eşsiz doğasının içine alıyor. Denize sıfır bir konumda, dev bir kaya oluşumu üzerine yerleştirilen butik otel 15 odası, eşsiz deniz manzarası, plajı ve sıcak sohbetleriyle bir sığınak gibi. Sükûnet, doğallık, sadelik bu otelin felsefesinde var.

Puli Mini Otel, Çamlıhemşin / Rize

Kelimelerle tarif edilemeyecek bir doğaya sahip olan Çamlıhemşin’de, Fırtına Deresi’nin serinliğinin vurduğu bir köy evi Puli Mini Otel. Kestane ağacı ve taştan inşa edilmiş tarihi bir binadan dönüştürülen ve sadece 6 odası bulunan Puli Muni, yaylalarda geçen unutulmaz günlerin ardından dönmek istediğiniz yuva oluyor.

Taşkonaklar, Uçhisar / Nevşehir

Kapadokya Bölgesi’nin en güzel köylerinden biri Uçhisar… Peri Bacaları ile gerçeküstü bir manzaraya bakan Uçhisar oteli ise Taşkonaklar! Her biri kendi hikâyesini koruyan ve orijinal mimarisine sadık odaları, Peri Bacaları ile güzelleşen vadi manzarası günün her saati başka güzel görünüyor göze. Bölgede trekking yapmak, ATV ile keşfe çıkmak, düzlüklerde at ile gezinmek kısacası doğanın farklı yüzlerini keşfetmek burada mümkün!

Olympos Lodge / Çıralı, Antalya

Caretta caretta’ların üreme alanı olması sebebiyle koruma altına alınan Çıralı Plajı’nın bir adım gerisinde, Olmypos Antik Kenti’ne yürüme mesafesinde bir gizli hazine: Olympos Lodge. Yemyeşil ağaç ve bitkilerle dolu bahçesinde her biri birbirinden bağımsız şekilde konumlanmış bungalovlar doğa içerisinde fark edilmiyor bile. Bahçe düzenlemesi, saz tavanları, turkuaz mavi deniz manzarası, mahremiyetin önem kazandığı plaj düzenlemesi ile her nefesin kıymetini bildiğimiz o özel yerlerden biri Olympos Lodge…

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.