Şubat Ayının En Keyifli Destinasyonları

05 Şubat 2019

Kış mevsiminin en güzel ve en romantik ayı Şubat için “Bu ay nereye gidilir?” sorusu akıllarda dolanmaya başladı bile… Festival havasından masalsı kayak kasabalarına, sıcak destinasyonlardan otantik ve egzotik yerlere uzanan Şubat ayının en keyifli 10 destinasyonu içeriğini sizler için hazırladık. Venedik’ten Zanzibar’a, Umman’dan Küba’ya, Singapur’dan Varşova’ya Şubat Ayı Seyahat Rehberi…

Verona

verona

İtalya’nın Veneto bölgesindeki Adige Nehri üzerinde konumlanan Verona romantizm ve tarih kokan bir şehir… Dünyanın her köşesinde bilinen büyük aşk hikâyesinin kahramanı Verona, İngiliz edebiyatçı Shakespeare’in Romeo ve Juliet adlı eserinin en büyük ilham kaynağı. Juliet’in Romeo’yu beklediği ev dışında Verona’da göreceğiniz öyle güzel tarihi yapılar var ki zamanda yolculuğa çıktığınızı hissedebilirsiniz. Piazza Bra, Arena, Piazza Erbe ve Piazza dei Signori, Teatro Romano, Pietra Köprüsü’nün yer aldığı tarihi şehir bölümü; Scaligero Köprüsü; Romanesk stilin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria Antica Kilisesi; panoramik şehir manzarasını sunan Torre del Commune başlıca görmeniz gereken yerler arasında.

Cartagena

cartagena

Kolombiya’nın sahil kenti tüm duyulara hitap eden bir karnaval havasında! Sarı renkli sömürge villalarından palmiye ağaçlarıyla dolu evlerine, leziz kokteyllerinden kafalarında meyve sepetleri taşıyan Las Palenqueras kadınlarına uzanan bir lunapark gibi Cartagena… Geçirdiği muhteşem renovasyon ile hem geçmişin romantizmini hem de günümüzün dinamizmini yakalayan şehir; cıvıl cıvıl sokaklarında, sömürge mimarisini koruyan tarihi yapılarında, hayat dolu müzisyenlerinde, Afro-Karayip ritimlerini buluşturan salsa kulüplerinde enerjisi bir an bile düşmeyen bir yaşam sunuyor. Yaz sıcağının nemini kesen deniz esintileriyle Şubat ayı Cartagena keşfi için ideal.

Küba

havana

Hayatınıza yeni bir sayfa açmak ve hayallerle dolu bir balonun içerisine adım atmak istiyorsanız okyanus ötesine geçip, Küba’nın fantastik dünyasına dâhil olmalısınız! Plajların, romantizmin, devrimin, tarihin, müziğin, mutluluğun, ritmin, kültürün buluştuğu Karayipler’in en coşkulu ülkesi Küba… İspanyol sömürge mimarisi izlerini taşıyan masalsı şehirler, 1950’li yılların izlerini taşıyan Amerikan modeli Cadillac arabalar, her sokaktan duyulan eşsiz canlı müziğin enerjisi, birinci sınıf purolar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız mojito çeşitleri bu toprakların kodlarına işlemiş. Direnmenin ve kolektif yaşamın en güzel halini yaşatan Küba’yı sadece tarih kitaplarından değil sokağında neşe saçan insanlarından öğrenmenin tam zamanı!

Umman

mascat

Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Yemen’e sınır komşusu olan, Umman Denizi kıyısına kurulan Umman başka bir Arap Yarımadası dünyasıyla tanıştırıyor hepimizi… Bir yanda kanyonları ve epik çölleri diğer yanda kaleleri ve engin boşluğu, başka bir tarafta denizi ve lüks otelleriyle algıları zorlayan bir zenginliğe sahip. Evet, bölgedeki en zengin ülkelerden biri olan Umman aynı zamanda doğası, aktiviteleri ve otelleriyle de yaşam zenginliğiyle de komşularına hiç benzemiyor. Büyük Kanyon’u andıran dağlarından kendinizi Sri Lanka’da gibi hissedeceğiniz yeşil alanlarına uzanan şaşırtıcı bir destinasyon burası! Yükselen destinasyonlar arasında popülerliğini gün geçtikçe arttıran Umman’da geleneği, doğayı, sonsuzluğu, lüksü bir arada bulacağınıza şüpheniz olmasın.

Singapur

singapur gardens by the bay

5 Şubat’ta başlayan Çin Yeni Yılı ile birlikte Singapur seyahati için Şubat ayı en renkli ve en keyifli dönem! Çin takvimine göre 2019 Domuz Yılı olan Çin yeni yılı Singapur’da da her yıl olduğu coşkuyla kutlanacak. Bir karnaval havasına bürünen Singapur uzun yıllar steril yaşam tarzıyla anılsa da kuruluşunun 54. yılında artık kendine has kültürel yaşantısıyla gezginlerde keşfetme arzusu uyandırıyor. Dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olan Singapur kozmopolit yapısı sayesinde farklı kültürel kodların birlikte yaşadığı bir renk paleti gibi. Gelenekleri, modernizmi ve çok kültürlülüğü bu kadar güzel yaşayan ve yaşatan bir şehirde yeni yılı kutlamak paha biçilemez.

Varşova

varşova

2. Dünya Savaşı sırasında iki büyük güç Almanya ve Rusya arasında kalan ve büyük hasar gören Polonya’nın başkenti Varşova geçmişin acı izlerini hızla silen bir enerjiye sahip! Vistül Nehri’nin iki yakasına kurulan Varşova’da değişmeyen tek şey değişimin ta kendisi! Kendini yeniden var etme gücüne hayran kalacağınız Polonya’nın dinamik şehri sürprizlerle dolu. Bir anda güzel bir parkta keyif yaparken biraz yürüdüğünüzde son teknoloji, şık gökdelenlerle karşılaşabilirsiniz. Varşova’ya Şubat ayında gitmek için en büyük motivasyon ise Barok mimarisi ile büyüleyen The Wilanow Palace içerisinde düzenlenen Royal Garden of Light Festivali! Sofistike formlar yaratan binlerce renkli LED içeren açık hava sergisi 24 Şubat’a kadar devam ediyor.

Cenevre

cenevre

Rhône Nehri’nin dökülerek Leman Gölü’nü oluşturduğu ve karla örtülü Alp Dağları’nın eteklerinde, göl kıyısında kurulan zengin ve sofistike şehir Cenevre… İsviçre asaleti ve zarafetiyle romantik bir Şubat tatili hayal ediyorsanız Cenevre’den daha iyi bir öneri düşünülemez. Saatleri, çikolataları ve bankalarıyla tanıdığımız şehir aynı zamanda zengin bir tarih, kültürel donanımıyla gezginler için bir cennet. Parke taşlı caddeleri, sevimli kafeleri, lüks butikleri, etkileyici müzeleri ve kültür merkezleriyle alışveriş tutkunlarını da, tarih meraklılarını da sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenleri de mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Venedik, İtalya 

venedik karnavalı 2019

Venedik: eşi benzeri olmayan bir şehir! Fantastik bir film seti gibi sular üzerinde yükselen bu büyülü şehirde kendi hikâyenizi yazmak fazlasıyla cezbedici değil mi? Araç trafiğinin yerini gondollara bıraktığı sular şehrinde her sokak bir kanal manzarasına çıkıyor. Zarif Rönesans sarayları arasında karşınıza çıkan trattoria’larını, tasarım butiklerini ve şarap evlerini tek tek keşfetmek istiyorsunuz. Dar sokaklarında kaybolurken asırlık binalar, müzeler sizi asla yalnız bırakmıyor. Venedik her zaman büyüleyici olsa da Şubat ayında şehrin heyecanı bir başka oluyor. Bu yıl 5 Mart tarihine kadar devam edecek Venedik Karnavalı ile 700 yıllık bir geleneğe ortak olmak ister misiniz?

Val d’Isere

val d'isere

Fransa’nın en ünlü ve ışıltılı kayak bölgesi Val d’Isère 100.000 km2 kayılabilir alanı, 300km’lik pistleri, 100’e yakın lifti, dünyanın en hızlı fünikülerleri arasına giren teknolojik sistemleri ile beyaz cennet! Bölgeye ‘Espace Killy’ ismini veren Jean Claude Killy’in ilk madalyasını kazandığı 1968 Grenoble Olimpiyatları’nın yapıldığı The Face pisti ile ünlü olan kayak merkezi özellikle cesur kayakçıların tercihi. Off pistleri ve dik pistleriyle meydan okumayı seven kayak severlerin evi gibi olan Val d’Isère, kartpostal gibi duran dağ otelleri ve apres-ski partileriyle de her zaman rakiplerinden bir adım önde!

Zanzibar

zanzibar beach

Aladdin’in sihirli lambasından fırlamış gibi duran Zanzibar Hint Okyanusu’nda, Swahili Sahilini başka bir güzelliğe dönüştürüyor. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan eski şehir bölümü, dramatik manzaralar sunan plajları, lüks otelleri ve mistik havasıyla kış günlerine inat sıcak kumlarda, güneşle buluşmak isteyen gezginler için en güzel kaçamak adresi! Tarihi şehrinde Arap, Hint, Afrika ve Avrupa etkilerinin kültürel bir birleşimine tanık olurken, masmavi suların dibinde yükselen romantik lüks otellerinde kendinize zaman ayırın…

 Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.