Sofraları Lezzetlendirecek 10 Youtube Kanalı

31 Mart 2020

Evde zaman geçirmemiz gereken bu günlerde herkesin ortak bir derdi var: “Bugün ne pişirsem?”
Mutfakta hünerlerimizi sergileyeceğimiz şu günlerde size ilham verecek şefleri ve tariflerini sizler için derledik. Farklı tarifler arıyorsanız, yemek çeşitleri konusunda rehberliğe ihtiyacınız varsa, yemeklerin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız işte size sofralarınızı lezzetlendirecek 10 Youtube Kanalı…

İdil Yazar

2013 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldıktan sonra geçmişteki spikerlik tecrübesiyle mutfak öğrenimini birleştirerek Youtube kanalını açtı. Pratik tariflerden Türk yemeklerine, tatlılardan vegan tariflere yüzlerce içerik mutlaka size ilham verecektir.

Refika’nın Mutfağı

“Yeri gelir tereyağlar erir, yeri gelir içinizin yağları.” Bu sözler, Refika’nın Mutfağı Youtube tanıtım videosundan! Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu ve Refika’dan markasının kurucu ortağı olan Refika Birgül aynı zamanda televizyon programları ve yemek kitaplarıyla gönlümüze taht kurdu. İçeriklerinde meydan okumalar, öğrenci evlerine uygun öneriler gibi farklı ve herkese fikir verecek tarifler var.

Arda Türkmen

Leblon, Forneria gibi mekanların kurucusu, son zamanlarda modern meyhanesi Mükellef ve Mükellef Ocakbaşı restoranlarıyla yeme-içme sektöründe Arda Türkmen. Biz O’nu, Arda’nın Mutfağı yemek programlarıyla yakından tanıyoruz aslında. Youtube kanalında da lezzetli tarifleri, merak edilen yemekleri damak tadına düşkünler için hazırlıyor.

Sedefnaz Yaşar

Bir istisna yaparak Youtube kanalı olmasa da tariflerini Instagram hesabından paylaşan bir yemek tutkununu listemize eklemek istedik. Uzun yıllar “plaza insanı” olarak iş hayatında var olan Sedefnaz Yaşar yemek tariflerini ve plaza dedikodularını paylaştığı @plaza.insani.mutfakta Instagram hesabıyla tanındı. Bir romanı ve yemek kitabı olan Sedefnaz Yaşar’ın tariflerini Instagram hesabından inceleyip, evinizde uygulayabilirsiniz.

Sedef İybar

Turkmax Gurme’de sunduğu ‘Sedef’li Lezzetler’ programıyla tanıdığımız Sedef İybar Youtube kanalında herkesin yapabileceği tarifler paylaşıyor. Yemeklerin püf noktalarını, davetlerde işimize yarayacak detayları da paylaşmaktan çekinmiyor. Mutfağa, sofraya, yemeğe dair her şeyi paylaşmaktan keyif alıyor.

Burger Haritası

Aslında sigortacılık okuyan ama mutfağa ve mutfak kültürüne olan merakını profesyonel hayatına da taşıyan Sinan Hamamsarılar’ı Instagram’da “tatdedektifi” hesabıyla yakından tanıyoruz. Şehirli Sofralar programının yapımcılığını yapan, Türkiye’nin yerel lezzetlerini, üreticilerini, dünyanın farklı mutfak kültürlerini takipçileriyle paylaşan Hamamsarılar aynı zamanda Youtube’da “Burger Haritası” kanalını yönetiyor. Türkiye’nin ilk ve tek burger platformuna hoş geldiniz!

Şemsa Denizsel

2000 yılında Nişantaşı’nda açtığı “Kantin” adlı lokantası ile tanınan Şemsa Denizsel 18 yıl boyunca “Yeni İstanbul Mutfağı” konseptinde lezzetler hazırlayarak misafirlerine sundu. Mevsiminde malzeme kullanma, yerli üretim ve küçük üreticiye destek vermeyi temel prensipleri arasına alan Şemsa Denizsel bir efsaneye dönüşen Kantin’i 2018 yılında kapasa tariflerini, düşüncelerini Youtube kanalında paylaşmaya devam ediyor.

Yağız İzgül

Televizyonda yayınlanan “Şeflerin Düellosu” isimli yarışma ile tanıdığımız Yağız İzgül “işin mutfağından” geliyor. Tencere markasını yaratan, Instagram hesabında tariflerini keyifli sunumlarla paylaşan Yağız İzgül artık Youtube’da. Pratik yemek tariflerinden salata tariflerine kadar iştah kabartan birçok öneri kanalında sizi bekliyor.

Jamie Oliver

Mutfağa ve yemek pişirmeye olan ilgisi çocuk yıllarında başlayan Jamie Oliver İngiltere’nin ve uzun yıllardır dünyanın en meşhur şeflerinden. Bildiklerini, merak ettiklerini keyifli sunumlarıyla Youtube kanalında paylaşan Jamie Oliver’ın tariflerini denemek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin!

Revna Çakır

Sağlıklı beslenme ve spor tutkunu olan Revna Çakır Youtube kanalında da birbirinden leziz ve sağlıklı tarifler paylaşıyor. Sağlıklı tatlı tarifleri, vegan lezzetler, sağlıklı içecekler Revna Çakır’ın kanalında sizinle buluşuyor. Hem lezzetli hem de sağlıklı yemek/tatlı nasıl olur diyorsanız bu kanalda cevabınızı bulacaksınız.

BONUS: Carlo Bernardini

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in şefi olarak yıllar önce Türkiye’ye adım atan İtalyan şef Carlo Bernardini kurduğu catering firmasıyla mutfağa olan tutkusunu, gastronomi bilgisini paylaşmaya devam ediyor. İtalyan mutfağının bilinen tatlarını Türk damak zevkine uygun şekilde hazırladığı reçeteleriyle fark yaratan şefin tariflerini @chefcarlobernardini Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.