Şişhane’de lezzet ve eğlencenin yeni adresleri

22 Haziran 2018


İKSV Terası’nda Firuze Restaurant & Monkey Bar

Şişhane’de, her penceresinden farklı bir Haliç manzarası sunan, 1920’li yıllarda inşa edilen bir “Art Nouveau” eseri Deniz Palas nam-ı değer Nejat Eczacıbaşı Binası… Bu girizgâhı özellikle yapmak istedik çünkü bu şahane bina İKSV’nin kurucularından Dr. Nejat Eczacıbaşı’nın hayaliydi. Her taşında yaşanmışlığın ve zarafetin izlerini göreceğiniz bu sanat mabedinden çıkmak istemeyeceğinizi çok iyi biliyoruz ve size bunun sırrını açıklıyoruz: Şahane Haliç manzarasına sahip Firuze Restaurant ve çatı terasında konumlanan Monkey Bar ile manzara, atmosfer ve lezzet üçlüsüne merhaba deyin!

Firuze Restaurant

firuze restaurant iksv

Tarihi Yarımada Haliç’in büyüleyici manzarasına sahip olan Firuze, “modern meyhane” konseptiyle İKSV binasında sanat ve lezzet tutkunlarını ağırlıyor.

haliç manzara

Tarih ve sanatla iç içe geçen atmosferi ve leziz menüsü ile kısa sürede İstanbul’un en sevilen meyhaneleri arasına giren Firuze, Yücel – Gülin Özalp projesi olarak farkını ortaya koyuyor. Yeniden yorumlanan mezeleri, fonda zamansız müzikleri, lezzeti ve ağırbaşlı duruşu ile tarihi İstanbul meyhanelerinin özlenen atmosferini günümüze taşıyor. 

firuze restaurant iksv

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinin yanı sıra Antakya’nın zengin yemek kültürünü de sunan Firuze’nin menüsünde, Hatay lezzetlerinden de örnekler bulunuyor. Sanatçı Canan Dağdelen’in cam terasa konumlanan NONPLACE.dot eserini gördüğünüzde ise Firuze’nin bina ruhuyla bütünleştiğine emin oluyorsunuz.

Monkey Bar

monkey bar iksv

Kısa bir süre önce Şişhane’deki İKSV binasının “Rooftop” terasında, Firuze’nin çatı katında açılan Monkey Bar, Tarihi Yarımada Haliç’e uzanan boydan boya büyüleyici manzarası ile yaz boyunca keyifli gün batımlarına ev sahipliği yapıyor. 

monkey bar iksv

İstanbul’u yeni ve dinamik bir eğlence ile buluşturan Monkey Bar, lezzetli bar atıştırmalıkları, usta mixologist’in hazırladığı kokteylleri, kaliteli müzikleri, DJ performansları ile İstanbul’un en iyi teraslarından biri olmaya aday. Size önerimiz, günbatımını kokteylinizle burada seyredip, akşamın ilerleyen saatlerinde kendinizi müziğin ritmine bırakmanız. Monkey Bar, 18:00-24:00 saatlerinde açık oluyor.

Revervasyon:
0212 238 50 50
Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası (İKSV), 6.Kat, Şişhane

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.