Seyşeller’de Doğayla İç İçe Benzersiz Bir Tropikal Yolculuğa Ne Dersiniz?

19 Nisan 2021

El değmemiş doğanın, mutlak huzurun ve doğal güzelliğin ülkesi Seyşeller, Hint Okyanusu’nda Doğu Afrika kıyılarına doğru yayılan ve çoğunluğu bakir kalan 115 adadan oluşuyor. Büyüleyici plajları, turkuaz sularla çevrili yeşil tepeleri, palmiye ağaçları, bir Dali tablosunu andıran kayalıkları, zengin su altı yaşamı, benzersiz doğal yaşamı, kontrollü yerleşim alanlarıyla Seyşeller izole ve güvenli tatilin en güzel adreslerinden.

Vize başvurusu olmadan, saat farkı olmadan jet-lag yaşamadan Hint Okyanusu’nun ortasında, yıl boyu ortalama sıcaklığı 20 derece olan bir doğal cennete gitmeye ne dersiniz?

Seyahat rotamız Seyşeller olduğunda, doğa ananın bu toprakları yaratırken ne kadar cömert olduğunu bahsederek söze başlamak gerek. Yerleşimin bulunmadığı mercan adacıkları ve kendine özgü karakteriyle inşa edilmiş adalarıyla Seyşeller, sizi bambaşka bir deneyimle buluşturuyor.

Seyşeller’e Gitmek İçin 10 Neden

 • Adalarda güne erken başlayın ve yerel yaşama dahil olun. Lokal pazarları gezerek Seyşeller kültürünü yaşayın.
 • Praslin Adası’nda Coco de Mer palmiyeleriyle dolu olan Vallée de Mai on Praslin’i ziyaret edin.
 • Mahé Adası’nda, dünyanın en küçük başkentlerinden biri olan Victoria’yı gezin.
 • La Digue Adası’nda çarpıcı Anse Source d’Argent plajı ve ünlü hindistan cevizi plantasyonunu görün.
 • Cousin Island, Curieuse Island ve St Pierre Island’ın dahil olduğu eşsiz bir tekne gezisine çıkın.
 • Doğa yürüyüşleri ve trekking’e ilginiz varsa Mahé Adası’nın birbirinden güzel yürüyüş parkurlarında yürüyün.
 • Adalar topluluğunun birbirinden güzel, bakir plajlarını keşfedin.
 • Curieuse Island ve Cousin Island’daki dev kaplumbağaları görün.
 • Creole mutfağına özgü yerel lezzetleri deneyin.
 • Nesli tükenmekte olan, koruma altına alınan hayvan türlerini görün.

Seyşeller’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile haftanın belirli günlerinde  8 saat süren direkt uçuşlarla Seyşeller’e gidebilirsiniz.

Seyşeller Seyahat Prosedürleri Nelerdir?

 • Uçuşunuzdan önceki 72 saat içinde yapılmış, negatif sonuçlu COVID‑19 PCR testi ibraz etmeniz gerekiyor.
 • Uçuşunuz öncesi otel rezervasyon belgesi, sağlık beyan formu ve uçak bileti gösterilmesi gerekiyor.
 • Seyahat Sağlık Yetkisi almak için uçuşunuzdan önce evraklarınız tamamlandığında bu link (https://seychelles.govtas.com/)üzerinden Seyahat Sağlık Formunu doldurup sistem üzerinden onay almak gerekiyor. Onayın ulaşması 3 saat kadar sürebilmektedir. Doldurulmuş formun çıktısını yanınıza alabilir ya da “Seychelles Trave Auth” uygulaması üzerinden formunuzu gösterebilirsiniz. Formu doldururken Covid-19 test sonucu, pasaport ön sayfa görüntüsü ve Covid-19’u kapsayan seyahat sigorta poliçenizi yüklemeniz gerekiyor.
 • Varışta semptom göstermeyen yolcular karantina sürecine girmeden tatillerine başlıyor.
 • Türkiye’ye girişlerde en geç 72 saat önce yapılmış test sonucu ibrazı gerektiği için Seyşeller dönüşünüzden önce negatif sonuçlu COVID‑19 PCR testi ibraz etmeniz gerekiyor.

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir. Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

Vize Yok, Saat Farkı Yok: Size Özel Seyşeller Programı

Kendinizi cennette gibi hissedeceğiniz, güvenli, doğayla iç içe bir Seyşeller seyahatine ne dersiniz?

Kısa bir süre için geçerli, çok özel indirimli fiyatlarla Constance Hotels & Resorts & Golf  otellerinde konaklayarak Seyşeller’de rüya gibi bir tatil yapmanın tam zamanı! Seyahatinizde sizi tatil köyleri, restoran ve plajlarıyla adalar topluluğunun çekim merkezi Mahé; Mahé’nin kalbindeki başkent Victoria; en popüler adalar Praslin & La Digue ve çok daha fazlası bekliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 4 büyük mercan adasından oluşan Aldabra Atoll ve neredeyse ilk günkü gibi korunmuş doğal bir palmiye ormanının kalıntılarına sahip Vallée de Mai Nature Reserve de kesinlikle görülmeye değer!

Constance Ephelia’da 5 Gece

Hem aileler hem de romantik çiftler için özel olarak tasarlanan Constance Ephelia bir otelde değil size özel bir mülkteymiş gibi hissettiren ince düşünülmüş detaylarıyla Seyşeller’in yıldızı. Havalimanına 25 dakika mesafede, Mahé Adası‘nın kuzeybatısında Launay National Marine Park’a bakan Constance Ephelia 120 hektarlık geniş bir araziye yayılmış, eşsiz bir bitki örtüsünün içerisinde yer alıyor. 16 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olan size özel fiyatlarla, kendinizi doğada izole edeceğiniz harika bir 5 gün geçirmek için tıklayın!

Constance Lemuria’da 5 Gece

The Leading Hotels of the World listesinde yer alan Constance Lemuria‘da Seyşeller’in cazibesi ile lokal kültürün güzelliği buluşuyor. Praslin Adası‘nda, Anse Kerlan’ın beyaz kumsalında yer alan otel, doğal güzelliğinin yanı sıra dünya standartlarındaki 18 delikli golf sahası ve deniz kaplumbağası izleme alanıyla öne çıkıyor. 22 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olan size özel fiyatlarla eşsiz bir doğada, gözlerden uzak bir 5 gün için tıklayın!

Detaylı bilgi ve rezervasyon:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.