Renkli,Mistik, Büyüleyici Hindistan’a Yolculuk

03 Ağustos 2017

Hindistan, insanın 5 duyusuna birden hitap eden ve aslında algıları zorlayan “salt bir ülke” değil, bambaşka kültürlerin, hayatların, inançların bir arada olduğu ayrı bir gezegen gibi aslında. Kaosu, ruhani arınmayı, derin inancı, köklü tarihi, Bollywood’u, sınırları zorlayan zenginliği ve aynı zamanda insanı hayrete düşüren yoksulluğu bir arada yaşayan Hindistan, elbette bu çeşitliliği ile “büyüleyici” tanımını sonuna kadar hak ediyor.

Bir renk paletinden fırlamışçasına duran renk ahengi; gösterişli sarayları, dev çamaşırhaneleri, ibadethaneleri, sokakta yaşanan hayatı, lüks tanımını yeniden sorgulatan zengin yaşamı, baharat kokan yemekleri hayran olunası bir belgesel tadında. Binlerce yıl, hep oldukları gibi yaşamayı başaran bu toprağın insanlarının yüzüne baktığınızda bambaşka hikayeleri okuyabilirsiniz. 

ozlem_hindistan

Hindistan’ı tanımak ve anlamak için buranın ruhunu, insanlarını tanıyan bir yol gösterici buraya seyahatin her anını daha keyifli kılıyor. Modern zamanların seyyahı Özlem Avcıoğlu, yıllar boyunca Hindistan’a yaptığı seyahatler neticesinde gerçek bir “Hikaye Anlatıcısı” olarak bu renkli dünyaya yapacağınız seyahatin her adımında sizinle olacak.

6-15 Ekim tarihlerinde 10 gün sürecek Hindistan yolculuğunuz Mumbai-Jaipur-Jodhpur-Delhi ekseninde geçecek

İlk durağınız dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Mumbai, Modern Hindistan’ın dinamizmi ve kaosunu özümseyen sembol şehir. Uyumsuzlukların en uyumlu şehri Mumbai, ülkenin kültür, sanat ve ticaret başkenti olsa da beraberinde getirdiği kalabalığı, trafiği ve gürültüsü ile insanı hayrete düşürebiliyor. Hayaller üreten Bollywood sinema sektörünün kalbinin attığı bu çılgın kentte yoksulluğu da zenginliği de göreceksiniz.

jaipur

Seyahatinizin ikinci durağı olan Hindistan’ın en büyük eyaleti Rajasthan‘ın muhteşem manzaralara ve güzelliklere sahip iki şehrinden biri olan Jaipur, modern şehir yaşantısı ve halk geleneği arasında hoş bir karışım sunuyor. Kale manzaraları, etkileyici saray yapıları, pembe silueti ile başka bir hikayenin baş kahramanı. Ana caddelerde araçlar arasında göreceğiniz develer sizi şaşırtmasın.

jodphur

Üçüncü durağınızda Rajasthan’ın ikinci büyük şehri olan Jodphur’u keşfedeceksiniz. Tarihi şehir merkezindeki soluk mavi boyalı evleriyle “mavi şehir” unvanını alan Jodphur 1,3 milyonluk nüfusuyla diğer büyük şehirlere göre çok daha “sakin”. Hindistan’ın diğer şehirlerine göre daha yeşil olan bu şehir burada üretilen el yapımı ipek terlikleriyle biliniyor.

Ve son durağınız,Mumbai’den sonra Hindistan’ın en büyük ikinci şehri olan Delhi. Uçları yaşayan; zenginliği ve fakirliği, tamamlanan ile eksik kalanı, dünyevi ile manevi değerleri bir arada yaşatan, tanımı zor, çekici ve kesinlikle merak uyandıran bir şehir.

delhiUnutmayın; Delhi, insanları Hindistan’a getiren her şeyi yaşamak için en iyi yer: tarih, kültür, gıda, maneviyat, gizem, kalabalık bu şehirde karşınıza çıkacak!

Dünya bakışınızı değiştirecek, kimi zaman algılarınızı zorlayacak, yeni pencereler açacak olan Özlem Avcıoğlu ile Hindistan Seyahati’nizi 3 kelimeyle özetleyelim: “Derin, büyüleyici ve sürprizli”. 

6-15 Ekim 2017 Özlem Avcıoğlu ile Hindistan Seyahati Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

ozlem_avcioglu

Özlem Avcıoğlu Kimdir?

Özlem Avcıoğlu, hayatı gezerek öğrenen ve yeni deneyimlerden keyif alan bir “modern zamanlar seyyahı”. İstanbul doğumlu olan Avcıoğlu eğitim hayatında Alman Lisesi üzerine Boğaziçi Kimya Mühendisliği ihtisası yapsa da bambaşka bir sektörde; reklam dünyasında uzun yıllar çalıştı. Eşi mimar Gökhan Avcıoğlu ile birlikte New York’ta tasarım mağazası ve ofisi açan Özlem Avcıoğlu bir dönem Murat Patavi ile 34 dergisini çıkardı. Özlem Avcıoğlu özellikle 2010 yılında kurduğu Travelmodus.com sitesiyle seyahat tutkunu olan geniş kitlelere ulaşarak yeni ufuklar açıyor. İnternet sitesinde tüm seyahatlerini ve deneyimlerini paylaşan Özlem Avcıoğlu “dünyayı anlamak için” gezdiğini dile getiriyor.

“Travelmodus Kişiye Özel Seyahatler”

Bugüne kadar Travelmodus.com’da otel, restaurant, bar, spa, mimari , sanat , kitap gibi seyahatin olmazsa olmaz öğelerinin yanında Özlem Avcıoğlu Fine Living adı altında kendi görüşlerini, dünyadaki en son trendleri, gelişmeleri, gözlemlerini ve hikayeleri paylaşan Özlem Avcıoğlu gelen istekler üzerine Jules Verne Travel & Event işbirliği ile Travelmodus Kişiye Özel Seyahatleri gerçekleştirmeye başladı. 

Jules Verne Travel & Event olarak seyahat küratörlerimiz ve Özlem Avcıoğlu ile birlikte “Travelmodus Kişiye Özel Seyahatler” başlığı altında hayallerinize hayat vermeye çalışıyor; seçeceğiniz destinasyona, ilgi alanlarınıza, yaşamak istediğiniz deneyime göre tüm seyahat programınızı hazırlayıp, kişisel lüks seyahat hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Amacımız, dünyanın her noktasında heyecan dolu deneyimler yaşamanız! Gözünüzü kapatın ve hayal edin, detayları biz hazırlayalım. 

“Siz Hayal Edin, BİZ Hayallerinize Hayat Verelim!”

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.