Hemen Gidebileceğiniz En Güzel Tropik Destinasyonlar

28 Eylül 2021

Havası, ambiyansı, turkuaz renkli berrak suları, bembeyaz kumsalları, büyüleyici doğal güzellikleri ve dalış meraklılarını kendine hayran bırakan sualtı yaşamlarıyla “hayatta bir kez yaşanması gereken deneyimler” listemizde hep yer verdiğimiz tropik adalarda keyifli, huzur dolu, egzotik bir tatile ne dersiniz?

Bembeyaz kumları, ışıl ışıl parlayan güneşi ve eşsiz güzellikteki denizi ile göz kamaştıran egzotik destinasyonlardan “Pandemi sonrası tatil” için en güvenilir ve en keyifli tropik adaları sizler için seçtik.

Hemen gidebileceğiniz; güneşin, kumun ve denizin tadını doyasıya çıkarıp, keşfedebileceğiniz en keyifli tropikal ada ülkeleri…

Mauritius 

Volkanik bir patlama sonucunda meydana gelen Hint Okyanusu’nun incisi Mauritius; keşfedilmemiş koyları ve tropik lagünleri ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri. Metrelerce dibini görebildiğiniz masmavi suları ve muhteşem kumsalları ile Mauritius demek bitmeyen bir yaz demek! Mauritus’un doğası sizi büyüleyecek kadar el değmemiş ve zengin. Bu cennet adada ömrünüz boyunca ilk kez karşılaşacağınız bitki ve hayvan türlerine rastlamanız mümkün.

Keşfedilmemiş koyları ve koloniyel dönemden kalma nostaljik sokakları ile Mauritus son derece romantik bir atmosfere sahip! Bu tropik ada, özellikle balayı tatilleri ve romantik kaçamaklar için ideal. Mauritus’u sevmemizin en önemli nedenlerinden biri de tatil öncesi vize prosedürü ile uğraşma zorunluluğunun olmayışı!

1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 2 doz COVID-19 Aşı (Biontech ve/veya Sinovac) süreci en az 14 gün önce tamamlanmış Türk Vatandaşları Mauritius’a herhangi bir kısıtlama olmadan seyahat edebilecek. Mauritius, Türk vatandaşlarına vize uygulamadığından, Mauritius seyahatinizi en az 6 ay geçerli olan pasaportunuzla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’den Mauritius’a seyahat etmek isteyen ve Covid-19 aşısı tamamlanmış kişilerin, ülkeye girişi sırasında ilgili kurumlar tarafından en fazla 72 saat önce yapıldığını gösteren negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekiyor. Türkiye’den Mauritius’a seyahat ederken girişte aranan şartlar ve Mauritius seyahat prosedürlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

“Mauritius’a ne zaman, nasıl gidilir? Mauritius’a giriş kuralları nelerdir? Nereler gezilmeli, görülmeli?” hepsi sizler için hazırladığımız Mauritius Seyahat Rehberi’nde… Mauritius Seyahat Rehberi’ne buradan; adalar ülkesinde unutulmaz bir tatil yaşamanız için Mauritius’un birbirinden güzel otellerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Maldivler

Hint Okyanusu’nun turkuaz sularıyla çevrili geniş adalar ülkesi Maldivler; irili ufaklı 1.200 adası ve 30 mercan adası ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri. Masmavi deniz, turkuaz renkli adalar, kar beyazı kumsallar ve elbette palmiye ağaçları… Dertsiz tasasız dinlencelerin, balaylarının dingin mekanı Maldivler, sanki cennetten ödünç alınmış eşsiz bir coğrafya. Su üstü villaları, dünya standartlarındaki dalış noktaları, lüks otelleri, eşsiz gün batımları, 300’den fazla tropikal balık türünün yaşadığı sığ lagünleriyle Maldivler; hem aileler hem arkadaş grupları hem de çiftler için harika bir destinasyon!

Türkiye’den Maldivler’e Seyahat Ederken Girişte Aranan Şartlar:

 • Maldivler’e seyahat edecek 1 Yaş ve üzeri tüm yolculardan Maldivler’e uçuştan en fazla 96 saat önce yaptırılmış PCR testi sonucu talep edilmektedir
 • Kalkıştan en geç 24 saat önce https://imuga.immigration.gov.mv/ adresindeki “Gezgin Sağlık Beyanı” doldurulmalıdır .
 • Turist olarak seyahat eden yolcular, kayıtlı bir turistik tesiste tüm konaklamaları için otel rezervasyon onayına sahip olmalıdır. Daha fazla ayrıntı https://tinyurl.com/4pps5htf adresinde bulunabilir .

“Maldivler’e ne zaman gidilir? Nasıl gidilir? Nerede Kalınır? Neler yapılır?” hepsi sizler için hazırladığımız Maldivler Seyahat Rehberinde…Dertsiz tasasız dinlencelerin, balaylarının dingin mekanı Maldivler Seyahat Rehberi’ne buradan; adalar ülkesinde unutulmaz bir tatil yaşamanız için Maldivler’in birbirinden güzel otellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Seyşeller

El değmemiş doğanın, mutlak huzurun ve doğal güzelliğin ülkesi Seyşeller, Hint Okyanusu’nda Doğru Afrika kıyılarına doğru yayılan ve çoğunluğu bakir kalan 115 adadan oluşuyor. Büyüleyici plajları, turkuaz sularla çevrili yeşil tepeleri, palmiye ağaçları, bir Dali tablosunu andıran kayalıkları, zengin su altı yaşamı, benzersiz doğal yaşamı, kontrollü yerleşim alanlarıyla Seyşeller izole ve güvenli tatilin en güzel adreslerinden.

Yerleşimin bulunmadığı mercan adacıkları ve kendine özgü karakteriyle inşa edilmiş adalarıyla Seyşeller; vize başvurusu ve saat farkı olmadan, jet-lag yaşamadan Hint Okyanusu’nun ortasında, yıl boyu ortalama sıcaklığı 20 derece olan doğal bir cennette sizi bambaşka bir deneyimle buluşturuyor.

17 Eylül 2021 tarihinde yapılan güncelleme ile aşı veya karantina gereksinimi olmaksızın, kalkıştan en fazla 72 saat önce yapılan negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz eden Türk vatandaşları, Seyşeller’e herhangi bir kısıtlama olmadan seyahat edebiliyor.

“Seyşeller’e ne zaman, nasıl gidilir? Seyşeller’e giriş kuralları nelerdir? Nereler gezilmeli, görülmeli?” hepsi sizler için hazırladığımız Seyşeller Seyahat Rehberi’nde… Afrika’nın en güzel ülkelerinden Seyşeller Seyahat Rehberi’ne buradan; Seyşeller’in birbirinden güzel otellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mauritius, Maldivler ve Seyşeller’den Türkiye’ye Dönüşlerde Aranan Şartlar

 • Türkiye’ye dönüşlerde yolcuların Dünya Sağlık Örgütü veya Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson and Johnson icin tek doz) yaptırdıklarını ve son doz üzerinden en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonuçlarının 28. gününden başlamak üzere hastalığı son altı ay içerisinde geçirdiklerine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz etmeleri durumunda Türkiye’ye dönüşlerinde PCR testi gerekliliği bulunmamaktadır. Mutlaka bu her iki şarttan birinin kanıtı olan resmi belgelerin ülkeye girişte sunulması gerekir.
 • Bu belgelerden herhangi birinin ibraz edilememesi durumunda, yolcuların Türkiye’ye girişlerinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucu veya Türkiye’ye girişlerinden en fazla 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucu ibrazı talep edilecektir.
 • Yurtdışından Türkiye’ye havayolu ile giriş yapacak tüm yolcular (Türk vatandaşları dahil)  seyahatten önceki son 72 saat içinde doldurulmuş bir “Yolcu Bilgi Formu” sunmalıdır.  İlgili forma https://register.health.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Tropik Destinasyonlarda Size Özel Seyahat Programı ve Sorularınız İçin:

travel@julesverne.com.tr

***COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir. Seyahat planlamanızı yapmadan önce kontrol etmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.