Mozart’ın Evinde Müzik Ziyafeti: Salzburg Mozart Festivali

09 Kasım 2017

Masalların gerçek olmadığına dair düşüncenizi değiştirecek tek şehir belki de Salzburg… Avusturya’nın en değerli şehri mimarisi, dört mevsim büründüğü farklı ambiyansı, yüzyıllardır Avrupa’nın kültür merkezlerinden biri olması, romantizm kokan sokaklarıyla Salzburg ayrı bir yere sahip. Ancak, Salzburg’u bu kadar kıymetli kılan Klasik Batı Müziği’nde Klasik dönemin etkili ve üretken bestekarlarından biri olan Mozart’ın doğum yeri olması.

Klasik müziğin neredeyse “nefes” kadar vazgeçilmez olduğu şehir yılın her mevsimi düzenlenen müzik festivalleriyle ünlü! Her yıl Salzburg Mozarteum Vakfı tarafından organize edilen ve operadan oda orkestrası konserlerine kadar birçok müzik etkinliğine ev sahipliği yapan Mozartwoche (Mozart Haftası) ise sadece Salzurg’un değil tüm Avrupa’nın en değerli klasik müzik festivallerinden bir tanesi.

27 Ocak 1756 doğumlu olan Mozart’ın anısına Ocak’ın son haftasında başlayan müzik festivali bu yıl 26 Ocak-4 Şubat 2018 tarihlerinde Salzburg’un önemli konser salonlarında gerçekleşiyor. Müzik severleri bir araya getiren etkinlikle birlikte klasik müziği her yıl yeni bir seviyeye taşıyor.

Salzburg Mozart Haftası Konser Detayları için tıklayın!

Festival, şehrin birçok değerli konser salonunda devam ediyor:
Avusturya’da bulunan müzik ve drama sanatları üzerine yoğunlaşmış olan ve adını Mozart’tan alan Mozarteum Salzburg gösterişli konser salonuna da ev sahipliği yapıyor. Festival boyunca Großer Saal Mozarteum önemli konserlerin adresi olacak. Yine aynı üniversite bünyesinde bulunan Wiener Saal Mozarteum da şık bir ambiyansta, daha küçük kapasiteli bir salon olarak müzikseverleri ağırlıyor.

1956 yılında Salzburg Festivali için tasarlanan Großes Festspielhaus, klasik müzik konserlerinin sahnelendiği önemli adreslerden bir tanesi. Ayrıca, dünyanın en geniş sahnelerinden birine sahip.
Yine Salzburg Festivali için inşa edilen House of Mozart, Großes Festspielhaus ile yan yana bulunuyor.

1773 -1787 yılları arasında Mozart’ın hayatını geçirdiği evden dönüştürülen müze ve konser salonu olan Mozart-Wohnhaus sene boyunca şehrin önemli festivallerine ev sahipliği yaparak, klasik müziğin en değerli ismi Mozart’ı kendi evinde anma fırsatı veriyor.

Mozart’ın tınıları kulaklarınızda çınlarken zarafetin, tarihin ve müziğin şehrinde unutulmaz bir 4 gün yaşayın!

Çift kişilik odada kişi başı 1.150 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

Gezi Tarihleri

 • 26 Ocak – 29 Ocak 2018
 • 29 Ocak – 1 Şubat 2018
 • 1 Şubat – 4 Şubat 2018

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Şehir merkezindeki 4 yıldızlı otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • 3 akşam 1’inci kategori konser biletleri
 • Çift yön özel transferler
 • Yarım günlük özel rehberli yürüyerek şehir turu

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri
 • Festival süresince fiyata dâhil olan konserler dışındaki diğer konser biletleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar

Önemli Bilgiler

 • Tercih edilecek konserlere veya seyahat tarihlerine göre gerekli organizasyon kişiye özel olacak şekilde sağlanacaktır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.