Marmaris Otel Önerileri

11 Ağustos 2021

Marmaris yeşilin her tonu ile ödüllendirilen, masmavi koyları, doğasını ve doğallığını kaybetmeyen köy ve kasabaları, antik kentleri, doğa parkurları ile Türkiye’nin en zengin ve sonsuz seçenekle donatılmış bölgesi. Selimiye’den Orhaniye’ye, Hisarönü’nden Kumlubük’e özgün tasarımları, doğa içerisindeki konumları ile ayrıcalıklı hissedeceğiniz Marmaris’in En Güzel Otelleri:

Golden Key Bördübet

Datça Yarımadası’nın Gökova Körfezi’yle buluştuğu bir noktada yer alan Bördübet Koyu, “cenneti tasvir et” dediklerinde hayallerinizdeki yer! Savaş yıllarında İngiliz askerlerinin koydaki doğaya ve kuş türlerine hayran kalmasıyla “Birds Bed” ismini vermesi zamanla Bördübet olarak dilimize yerleşmiş. Bördübet Koyu’nda nehir ve denizin kesiştiği bir noktada, yemyeşil bir orman içerisinde yaratılan rüyanın adı ise Golden Key Bördübet.

Sadece doğanın sesine kulak vereceğiniz bu doğa oteli farklı kategorilerde 43 odasıyla hizmet veriyor. 35 m2’lik odalar, 50 m2lik 1 veya 2 yatak odalı daireler, 85 m2’lik villalar ile çiftler, arkadaş grupları ve aileler için bir dinlenme ve yenilenme noktası. 300 metre mesafedeki özel plaja otelin özel teknesi ile gidebileceğiniz gibi orman içerisinden kara yolu ile gitmek de mümkün.

Luna Begonvil Taş Evler, Selimiye

Yeşil bir bahçe içerisinde taş binaların Selimiye güneşinde ayrı bir güzelliğe büründüğü Luna Begonvil Taş Evler. Taş ve ahşabın sıcak uyumunun hâkim olduğu mimarisi otelin iç dekorasyonunda da kendini gösteriyor. Bir yazlık ev stilinde dekore edilen odalar otantik ve zarif bir çizgiye sahip.

24-30 m2 büyüklüğündeki deluxe oda kategorisi ve 50-60 m2 genişliğindeki süit oda kategorisi ile misafirlerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren bu samimi Selimiye otelinde her odanın tasarımında farklı dokunuşlar olduğunu göreceksiniz. Kendine özel plajı olan otelin aynı zamanda 2 adet yüzme havuzu mevcut.

Losta Sahil Evleri, Selimiye

Losta Sahil Evleri

Selimiye’de bir eviniz olduğunu hissetmek isterseniz Losta Sahil Evi sizin yuvanız olacak. Hem Ege hem de Akdeniz dokunuşlarını barındıran, Selimiye’nin doğa ile uyumlu, mutluluk yayan atmosferinde tüm ihtiyaçlarınızın düşünüldüğü, kalabalıklardan uzak bir tatile ne dersiniz? Sahilde yer alan 3 bağımsız ev ile misafirlerini ağırlayan Losta evlerinin her birinin kendi restoranı ve plajı bulunuyor.

Yunan mitolojisindeki tanrı ve tanrıça isimleriyle anılan her oda Selimiye’nin ruhunu yansıtan doğallıkta dekore edilmiş. 14 yaş ve üzeri misafirlerin ağırlandığı Losta Sahil Evi-1 6 odası ile; çocuklu aileler için uygun olan Losta Sahil Evi-2 6 odası ile, yine 14 yaş ve üzeri misafirlerin kabul edildiği Losta Sahil Evi-3 ise 8 odası ile hizmet veriyor. Sabahları uyandığınızda meyve ağaçları arasında kahvaltınızı yapmak, denize sıfır restoranınızda yemeğinizi yemek, özgürce masmavi sularda serinlemek için bu yaz evinizin rotasını Losta olarak güncelleyin!

Beyaz Güvercin, Selimiye

Selimiye’nin sonunda yer alan Beyaz Güvercin; modern şehir hayatının telaşından uzakta; korna sesinin yerini dalgalara bıraktığı bir seyahat arzulayanların evi. Palmiye ağaçları arasında, 8500 m2 genişliğinde bir arazide kurulan Beyaz Güvercin bahçe ve deniz manzaralı balkonlu odalarıyla kusursuz bir Akdeniz deneyimi yaşatıyor.

Otantik Akdeniz dokunuşlarının yer aldığı son derece sade odaları bulunduğunuz bölgenin atmosferinden rol çalmıyor. 2 büyük iskelesi sizi masmavi berrak denizi ile buluştururken plajın tüm günü burada geçireceğiniz konforda düzenlendiğini görüyorsunuz. 12 yaş ve üzeri misafirlerin ağırlandığı otel izole tatil anlayışının doğal ve samimi adresi.

D Maris Bay, Hisarönü

Doğası, koyları, havası ile benzersiz olan Datça Yarımadası’nın Hisarönü mevkiinde yer alan D Maris Bay büyüleyici ve gözlerden uzak bir koyda konumlanarak lüks seyahat algısını doğayla iç içe olacak şekilde yeniden yorumluyor. Gökyüzü ve deniz arasında konumlanan D Maris huzuru, eğlenceyi, izole tatili, inzivaya çekilebilme şansını sade lüks felsefesine bağlı kalarak aynı anda yaşatabiliyor. Manzaradan hiçbir koşulda mahrum kalmadığınız otel 36 süit ve villası dâhil olmak üzere 196 oda ile misafirlerini ağırlıyor.

Koyu renk ahşap detaylar ve bej tonlarla dekore edilen odalar sofistike bir stili yansıtıyor. Doğu egzotizmi ve Batı çağdaş minimalizmini buluşturan oteli en benzersiz kılan ise 5 farklı özel plajı ve elbette eğlencesi! Nusr-Et, Maris Kitchen, La Guérite, Zuma ve Manos ile farklı mutfak kültürleri ile donatılan otel kendine özgü bir yaşam kültürü oluşturdu bile!

Selimiye Mavisi, Selimiye

Selimiye Mavisi

Tipik bir Akdeniz evi gibi duruyor uzaktan Selimiye Mavisi. Adını, elbette var olmayı seçtiği Selimiye Köyü’nden ve önünde uzanan masmavi sulardan alıyor. Kademeli bir arazide yer alan otel, bembeyaz binası tepede kalacak şekilde tasarlanmış. Manzaraya karşı konumlanan binadan çıkıp birkaç adımla aşağıya indiğinizde ise otele özel plaj ve iskeleyle buluşuyorsunuz. Odalardan restorana kadar her alanda mavi ve beyaz rengin hakim olduğu dekoru size ferahlık hissi veriyor.

Olabildiğince köyün ruhuna uygun sadelikte dekore edilen odalar ve tüm ortak alanlar sizi bir otelden ziyade her yaz kaldığınız sayfiye evinizdeymiş gibi hissettiriyor. 12 odası bulunan küçük kapasiteli otel bu yaz gerekli tüm Covid-19 tedbirlerini alarak kapılarını açtı.

Dionysos Hotel, Kumlubük

12 Yunan tanrısı arasında en kudretlisi olan Zeus’un Semele’den olan oğlu Dionysos, Yunan mitolojisinde Şarap Tanrısı olarak geçer. O’nun gücünden ve bereketinden ilham alan Bozburun Yarımadası’ndaki Dionysos Hotel gerçek olamayacak kadar güzel… Görkemli bir kanyon üzerine kurulan, daha önce yaşadığınız deneyimlerden ayrışan bir doğa ve deniz manzarası sunan Dionysos Hotel kartal yuvasını andıran bir konumda. Kumlubük Koyu’na tepeden bakan otel yemyeşil doğa içerisine yerleşen ve bütünlüğü koruyan taş evlerinde, suite ve villa kategorilerinde 43 üniteye sahip. Ahşap mobilyalar, bej ve mavi tonlarının hâkim olduğu tüm odalar modern bir çizgide dekore edilmiş.

Doğanın keyfini yaşamanız için otelin ücretsiz servisi ile Kumlubük plajına gidebilir, Kumlubük Yat Kulübü’nün unutulmaz lezzetlerini deneyimleyebilir, özel tasarlanan tekne ile Bozburun koylarını keşfedebilir, doğa yürüyüşlerine katılabilir, yoga ve meditasyon yapabilirsiniz. Ve unutmadan; tamamen doğal ve özel bir yemek deneyimi için otele 4,5 km mesafede yer alan çiftliğinde tamamı doğal ve taze malzemelerle hazırlanan sofralara konuk olabilirsiniz.

Martı Hemithea, Orhaniye

Martı Hemithea

Orhaniye’nin el değmemiş güzelliğinde yer alan Martı Hemithea Hotel tüm ilhamını Yarı tanrıça Hemithea’dan alıyor. Deniz ve marina manzaralı taş binaları Orhaniye’nin yeşil doğası ve masmavi sularıyla bir bütünlük içerisinde. Lüks butik otel konsepti ile evinizden uzakta olsanız bile alıştığınız tüm konforu sağlayan otelin farklı kategorilerde 30 odası var. Her biri zengin kumaşlar ve mobilyalarla dekore edilen odalar daha çok ev konforu ve şıklığını yakalamanız üzerine tasarlanmış. Otelin platform üzerine kurulu iki iskelesinden gün boyu denize girebilir, güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çam ağaçlarıyla çevrili gurme Mistral Restaurant; deniz ve doğa tutkunlarının adresi Yacht Club & Bar, Günlük ev yapımı ekmekler, kruvasanlar, taze meyveli kekler ile güne merhaba diyen MARTI Patisserie Marmaris’in zenginliğini sofralara getiriyor. Doğa yürüyüşleri, tekne turları ve kültürel turlarla burada geçirdiğiniz her dakikaya yeni anılar ekleyebilirsiniz.

 

Size özel Marmaris seyahat programı ve rezervasyon için

travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.