Lüksün yeni tanımı “Slow” Seyahat: Raylar Üzerindeki Saraylar

25 Nisan 2018

Lüksün diğer bir tanımı da “acelesizlik” olmalı: İki destinasyon arasında geçen yolculuğun en tadında, en “anı uzatan ”ve hayallere daldıran ulaşım aracı tartışmasız trenler. Trenlerin günümüzdeki über-lüks yorumu, hareket halindeyken sağlanabilecek en üst düzey konforla, inanılmaz rotaları raylar üzerindeki saraylarda sunarak, bu düşsel seyahati bir tablodan alıp bir diğerine lüksün en yavaş haliyle taşıyor.

Seyahat ve gastronomik gustonuza paralel giden bir servis anlayışıyla, raylar üzerinde lüks-seyahat, şık bir nostalji sunarken lüksün en fonksiyonel tasarımlı vagonlarıyla göz kamaştırıyor. Rota üzerindeki duraklar, keşfi kesintisiz bir konforla birleştiriyor.

Vahşi yaşamın kıyısından Avrupa’nın köklü tarihine, Hindistan’ın renklerinden Peru’nun gizemlerine yol alan en çarpıcı “raylar üzerindeki sarayları” sizin için derledik:

Rovos Rail Namibia Safari

Rovos Rail Namibia Safari

Güney Afrika’nın Highveld platolarında başlayıp, Dört yüz kilometrelik bir rotayı, yavaşlığın en konforlu haliyle dokuz güne yayarak Batı Afrika’nın Atlantik kıyılarına doğru nefes kesici bir yolculuğa çıkaran Namibia Safari, farklı deneyimleri lüksün 1.sınıf yorumuyla tek potada eritiyor.

Rovos

Gerçekdışı güzellikteki Afrika coğrafyasında, çölde safari ve kızıllıklar arasında bir akşam yemeğinden, gelmiş geçmiş en büyük elmas madenlerinden olan Kimberley madenlerinin bizi 19. Yüzyıla geri götüren nostaljisine, kadim bir auraya sahip 500 milyon yıllık Kalahari Çölüne kadar kesintisiz, nefes kesici bir yolculuk vaat ediyor.

The Belmond Andean Explorer, Peru

The Belmond Andean Explorer, Peru

Zirveyi “yaya” olarak yapmanıza veya konforundan emin olamadığınız bir kamp macerasına atılmanıza hiç gerek yok. Zira karlı dağlarla çevrili 4000 metrelik yüksekliklere, elinizde bir kadeh şarap ve kitap, oturarak ama “hareket” ederek de çıkabilirsiniz.

belmond

Belmond Andean Explorer’ın aklınızı başınızdan alacak güzellikteki Peru’nun And’ları rotasından bahsediyoruz.  Güney Amerika’nın ilk ve hala en iyi lüks-tren hattı olan Belmond olağanüstü bir konforu, görsel şölen ve damak çatlatan gastronomik lezzetlerle harmanlıyor.

Train Suite Shiki, Japonya

Train Suite Shiki-shima, Japonya

Geleneksel Japon estetiğinin fütüristik bir ruhla buluştuğu Train Suite Shiki sizi, Doğu Japonya’ya doğru büyülü bir yolculuğa çıkarırken trenin Michelin yıldızlı şefi Katsuhiro, trenin geçtiği her destinasyonun yerel lezzetlerini sunarak olağanüstü bir gastro-tarih deneyim fırsatı sunuyor.

shiki Train Suite’i özel yapan en büyük özellikleri markalaştırdığı “tren suit” anlayışı. İçinde Selvi ağacından işlenmiş küvetleri, şömineleri ve loft katı olan 17 inanılmaz süitiyle, Tokyo’da kendisi için özel inşa edilen Harry Potter stili peronu ve verdiği servisle en çok rağbet gören lüks-tren olarak zirvede. O kadar ki gelen yoğun talepler üzerine Train Suite Shiki, “çekiliş” sistemine geçmeyi uygun görmüş.

The Maharajas’ Express, Hindistan

The Maharajas’ Express, Hindistan

Dört ya da sekiz gecelik “rüya yolculuğu” vaat eden The Maharajas içinde Jaipur, Varanasi ve Goa gibi büyüleyici destinasyonlarına adeta bir “uçan halının” üzerinde gidiyor! Hindistan’ın en iyi bilinen lüks treni olmasının dışında göz kamaştıran Hint klasiği dekorasyonu ve stili ile adeta bir büyünün içinde sizi “esir ederken”, uğradığı noktalardaki en çarpıcı deneyimleri yaşamanız için geniş zamanlı aralıklar sunuyor.

luxury_train

Maharajas Express’in en çarpıcı özelliği ise, süitleri ve birinci sınıf servisi ile “lüks seyahatin” de üzerine çıkarak Hint Kraliyet deneyimi yaşatması!

The Presidential Train, Portekiz

1890 yılında Portekiz kralı 1. Luis için kraliyet treni olarak üretilen tren geçmişinin getirdiği tüm lüksü ve inanılmaz tarihi, 1 milyon dolara mal olan ve iki yılı süren restorasyonun ardından lüks seyahat dünyasındaki yerini alıyor. Gastronomi temasıyla ön plana çıkan bu Portekiz güzelinin sihirbaz yeteneğindeki Michelin yıldızlı şefi, haftada bir düzenlenen bir bağ gezisine eşlik ederek bizzat yemek de pişiriyor. Trenin kendisi adeta bir zaman kapsülü: Tarihler arası bir yolculuğu mekânsal olarak yaşatırken, rüya gibi bir rota boyunca sanat eserine çevirdikleri mutfak sanatlarıyla damak çatlatan lezzetlerde sunuluyor.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.