Afrika’nın Vize İhtiyacı Olmadan Gidilebilecek En Keyifli Destinasyonları

21 Haziran 2022

İnsanoğlunun kendi hırsları uğruna yarattığı düzenin rüzgarından kaçmayı başarmış bir doğal mucizeyle kutsanan Afrika, her toprak parçası ve doğan her yeni güneşte insanın tüm algılarını değiştiren bir büyüye sahip. Şimdi, hazırsanız gözlerinizi kapatın! Çünkü sizi hem tarihi hazinelerine hem de doğa güzelliklerine hayran kalacağınız büyüleyici bir seyahate çıkarıyoruz. Üstelik bu deneyimde, vizeye ihtiyacınız yok.

Fas’tan Botsvana’ya, Tanzanya (Zanzibar)’dan Mauritius’a, Seyşeller’den Güney Afrika Cumhuriyeti’ne, Kenya’dan Libya’ya, Sudan’dan Tunus ve Zambiya’ya kadar uzanan Afrika’nın göz kamaştırıcı ülkelerinde birbirinden keyifli anlar biriktirmeye hazır olun.

Mistik ve oryantal dokusuyla Fas; doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Bostvana; okyanusun en turkuaz halini görebileceğiniz Zanzibar; keşfedilmemiş koylarıyla Mauritius; büyüleyici plajları ile Seyşeller; yaban hayatı ile pek çok gezginin ilgisini çeken Kenya; kültürel zenginliği ve Berberi kabilelerine kadar uzanan tarihi geçmişiyle Libya; İngiltere sömürgesi altında yaşadığı uzun yılların sonunda özgürlüğüne kavuşan Sudan, egzotik ve mistik havasıyla Kuzey Afrika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Tunus ve nefes kesen doğal güzellikleri ile Zambiya birbirinden özel rotalarıyla renkli bir tatil için sizleri bekliyor.

FAS

Türk vatandaşlarından vize talep etmeyen Fas, mistik ve oryantal dokulara sahip bir keşif için her zaman renkli ve ilham verici! Fas dendiğinde ilk akla gelen yer ise tabii ki Marakeş oluyor. Bina cephelerinden kaldırımlarına, duvarlarından toprağına kadar kızıl rengiyle bir ateş topunu andıran şehrin “Kızıl Şehir” unvanını alan Marakeş kesinlikle Kuzey Afrika’nın en egzotik şehirlerinden biri. Son yıllarda yeniden gezginlerin radarına girmesindeki asıl sebep ise bu labirenti andıran şehrin otantikliğini ve kendine has renklerini kaybetmiyor olması. Yüzyıllardır sanatçıların ve yazarların ilham almak için tercih ettiği bu gizemli dünya; surlar içerisinde kalan eski şehir Medina ve modern binalardan oluşan Guéliz bölümlerinden oluşuyor. Afrika kıtasında yer almasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülke olan Fas’ın görülmeye değer şehirlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Botsvana safari

BOTSVANA

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Bostvana eşine çok az rastlanılan coğrafi oluşumları ve canlı çeşitliliği ile seyahat severlere derin bir nefes aldıran davetkar destinasyonlardan bir diğeri. Büyük bir ekosisteme ev sahipliği yapan ülkede birçok milli park ve vahşi yaşamı koruma alanı var. Kamp ve safari yapmak isteyenlere eşsiz olanaklar sunan ülkede gerçek dünyayı kısa süreliğine de olsa unutmaya hazır olun. Çok iyi yönetilen turistik organizasyonlar ve ülkenin az sayıda turist ve otel politikası sayesinde, Botsvana Afrika’nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari bölgesi olmayı da hak etmiş. Yüzlerce canlı türü ve yüksek sayıdaki fil sürüleri ile ünlü Chobe Milli Parkı ya da Okavango Delta en keyifli safari rotalarından. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Okavango Delta’da safari deneyimi için koruma altındaki Moremi Game Reserve doğru tercih.

TANZANYA (ZANZİBAR)

Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya’ya bağlı Zanzibar, okyanusun en turkuaz halini görebileceğiniz, birbirinden farklı baharatların kokusu ile büyüleneceğiniz, hayalinizdeki tropik tatili yaşayabileceğiniz en keyifli destinasyonlardan! Turkuaz renkli denizi ve muhteşem gün batımları ile ünlü Zanzibar, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski şehir bölümü, dramatik manzaralar sunan plajları, lüks otelleri ve mistik havasıyla kesinlikle görülmeye değer! Zanzibar Seyahat Rehberi‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

MAURİTIUS

Hint Okyanusu üzerinde yer alan Mauritius; birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapan muhteşem coğrafyası ile ziyaretçilerine büyüleyici bir dünyanın kapılarını açıyor. Keşfedilmemiş koyları, kirlenmemiş denizi, doğal ortamı bozulmamış plajları, tropik lagünleri, koloniyel dönemden kalma nostaljik sokakları ve jeoloji mucizesi olarak kabul edilen yedi ayrı rengin birleştiği kum tepelerinden oluşan Chamarel’in renkli toprakları ile Mauritius’da gezip görecek çok yer, keşfedecek çok şey var. Mauritius Seyahat Rehberi‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

SEYŞELLER            

El değmemiş doğanın, mutlak huzurun ve doğal güzelliğin ülkesi Seyşeller, Hint  Okyanusu’nda Doğu Afrika kıyılarına doğru yayılan ve çoğunluğu bakir kalan 115 adadan oluşuyor. Büyüleyici plajları, turkuaz sularla çevrili yeşil tepeleri, palmiye ağaçları, bir Dali tablosunu andıran kayalıkları, zengin su altı yaşamı, benzersiz doğal yaşamı, kontrollü yerleşim alanlarıyla Seyşeller izole ve güvenli tatilin en güzel adreslerinden.Yerleşimin bulunmadığı mercan adacıkları ve kendine özgü karakteriyle inşa edilmiş adalarıyla Seyşeller; vize başvurusu ve saat farklı olmadan, jet – lag yaşamadan Hint Okyanusu’nun ortasında, yıl boyu ortalama sıcaklığı 20 derece olan doğal bir cennette sizi bambaşka bir deneyimle buluşturuyor. “Seyşeller’e ne zaman, nasıl gidilir?  Nereler gezilmeli, görülmeli?” hepsi sizler için hazırladığımız Seyşeller Seyahat Rehberi’nde…

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ 

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika’nın en güneyinde yer alan kıtanın en zengin ülkesi. Güneyde Atlas ve Hint Okyanusu ile çevrili olan ülkeye gidecek Türk vatandaşlarının 30 güne kadar olan ziyaretleri için sınır kapısında harçsız kapı vizesi almaları gerekiyor. Gezilecek yerler bakımından fazlasıyla zengin bir ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde başkent Cape Town başta olmak üzere Johannesburg, Durban ve Port Elizabeth görülmeye değer başlıca yerlerden.

kenya

KENYA 

Çoğunlukla yaban hayatı keşfetmek isteyen gezginler tarafından tercih edilen Kenya’nın ziyaretçilerine sunduğu yegane şey kuşkusuz yalnızca safarilerle sınırlı değil. Başkent Nairobi’den çok da uzakta olmayan Kiambu bölgesinde en kaliteli Kenya kahvelerinin tadına varmanız mümkün.  Kenya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları e-vize ile ülkeye seyahat edebiliyor.

LİBYA

Akdeniz’in göz kamaştıran güzelliğini yansıtan bir Kuzey Afrika ülkesi olan Libya; kültürel zenginliği ve Berberi kabilelerine kadar uzanan tarihi geçmişiyle görülmeye değer bir coğrafya. Dünya petrol üretiminin yüzde ikisini karşılayan ülke; batıda Cezayir ve Tunus, güneyde Nijer ve Çad, doğuda Mısır, güneydoğuda ise Sudan ile komşu. Tarihi, turistik ve kültürel açıdan çok sayıda yapıya ev sahipliği yapan ülkede Osmanlı Devleti’nin Kuzey Afrika’daki son kalesi Trablusgarp, bölgedeki en eski ve en önemli 5 Yunan şehrinden biri olan Kirene ve tarihte önemli bir yere sahip olan Bingazi köklü tarihi ile ziyaretçilerini unutulmaz bir tatile davet ediyor.

SUDAN 

İngiltere sömürgesi altında yaşadığı uzun yılların sonunda özgürlüğüne kavuşan Sudan büyüleyici güzellikleri ve zengin kültürü ile mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerden.  Bambaşka tarihi ve kültürüyle şans verilmeyi bekleyen Sudan kuzeyde Mısır, kuzeydoğuda Kızıldeniz, doğuda Etiyopya ve Eritre, güneyde Güney Sudan, batıda Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad, kuzeybatıda ise Libya ile komşu. Sınırda vize alarak seyahat edebileceğiniz ülkede başkent Hartum başta olmak üzere Nil Nehri, Gebel Barkal ve Dinder Ulusal Park mutlaka gezilip, keşfedilmesi gereken yerlerden. Afrika coğrafyasının zengin kültürel dokusunu ve göz kamaştıran manzaralarını görebileceğiniz bu ülke, M.Ö 5000’li yıllara dek uzanan köklü geçmişiyle de kesinlikle keşfedilmeye değer.

TUNUS

Egzotik ve mistik havasıyla Kuzey Afrika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Tunus,  iç içe geçen tarihi mekanları ve benzersiz doğal güzellikleriyle kesinlikle görülmeye değer! Vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alan Tunus; batıda Cezayir, doğuda Libya, kuzeyde ise Akdeniz ile komşu. Misafirlerine kültürel anlamda zengin bir seyahat imkanı sunan ülkede gezilecek yerler de bir hayli fazla. Arap ülkelerinin mistik atmosferini çatısında barındıran ülkede Akdeniz bölgesinin en önemli müzelerinden Bardo Ulusal Müzesi’ni gezebilir, Tunus’un kalbinin attığı Belvedere Parkı’nda en huzurlu saatlerinizi geçirebilirsiniz.

ZAMBİYA

Nefes kesen doğal güzellikleri, geleneksel kültürün hüküm sürdüğü gündelik yaşamı, vahşi yaşama tanık olabileceğiniz doğal koruma alanları ve etkileyici tarihi durakları ile Zambiya, Afrika’nın en özgün ülkelerinden. Otantik şehirleri, kabile kültürünün devam ettiği köyleri ve ilginç gelenekleriyle ülkenin dört bir yanında gezip görecek çok yer, keşfedecek çok şey var.

Size Özel Seyahat Programı, Detaylı Bilgi ve Rezervasyon:
Travel@julesverne.com.tr

 

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.