Kurban Bayramı’nda ‘Doğu Anadolu Efsaneleri’ Gezi Programı

12 Temmuz 2018

22-25 Ağustos 2018

Ücret Bilgisi

 • İki Kişilik oda’da kişi başı  1.715 TL 

 • Single konaklama farkı  250 TL 

1.Gün İstanbul – Iğdır – Doğubeyazıt- Van

ishakpaşa

İstanbul Atatürk Hava Limanı 06.10 hareket. Yaklaşık 2 saat 5 dakikalık uçuş sonrası 08.15’de Iğdır Havalimanı’na varış. Araç ve rehber ile buluşma sonrası  Ağrı’ya hareket.  

Güzel manzaralar eşliğinde  yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk ile Ağrı’nın  Doğubeyazıt ilçesine varış.  Yapımı bir çok efsane ve hikayeye konu olan İshak Paşa Sarayı; Osmanlı döneminde Ağrı’ da yapılan en büyük ve en önemli mimari eserdir. İshak Paşa Sarayı, geleneksel Türk mimari karakterinde ve Selçuklu mimarisi biçiminde bir yapıdır. Saray’ın karşısında  yer alan, Ahmed-i  Hani türbe ziyareti sonrası öğle yemeği ve Van’a gitmek üzere Doğubeyazıt’dan ayrılış.   Yolculuk yaklaşık  2 saat 30  dk.sürecek. Yol üzerinde Muradiye Şelalesi ‘nde dinlenme ve fotoğraf  molası  sonrası Van’ın önemli bir simgesi haline gelen Van Kedilerinin neslinin korunması için kurulan ve  Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kampüsünde yer alan Van Kedi Evi ziyareti sonrası, konaklama yapılacak otel’e gidiş. 
Konaklama:  Double Tree Hilton 

2.Gün  Van – Çavuştepe – Hoşaptepe  

hosap_kale

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Van’a 25 km mesafede Çavuştepe’ye gidiş, yolculuk yaklaşık 40 dk sürüyor. Bol Dağı silsilesinin batı ucunda kurulmuş olan kale, aşağı ve yukarı kalelerden oluşmaktadır. Urartular döneminde Kral II. Sarduri tarafından MÖ 764-734 yılları arasında yaptırılmıştır. Gezi sonrası 40 km. mesafede yaklaşık 45 dk. sürecek yolculuk ile Hoşap Kalesi‘ne gidiş. Sarp bir yamaç üzerinde bulunan kale 1643 senesinde Mahmudî beylerinden Sarı Süleymân tarafından yaptırıldı. Hakkâri-Van yolu üzerindeki en önemli ve en ilginç Ortaçağ kalesinde Yukarı Kale, Aşağı Kale, Büyük Saray, Antik Tuvalet, Tahıl Depoları, Büyük Tapınak görülecek yerler arasında. 

Gezilerin ardından Van’a dönüş.  Öğle yemeği sonrası Kilim ve Savat ( Gümüş ) Atölye ziyaretleri.  Van’ın dünyaca ünlü kilimlerinin her ilmeğinde bir alın teri, her deseninde bir hikâye var. Ve o kilimler ayrı ayrı hikâyesi olan Vanlı kadınlarca dokunuyor. Atölye ziyareti sonrası,  Tuşpa Kalesi ( Van Kalesi ) Tuşpa adıyla uzun süre Urartu Devleti’nin başkentliğini yapan kale, Urartu kralı I. Sarduri tarafından M.Ö. 840-825 tarihleri arasında kurulmuştur. Geziler ve Kale’den gün batımı manzaraları sonrası otele gidiş. Akşam yemeği otelde.
Konaklama:  Double Tree Hilton

3.Gün Van – Tatvan – Ahlat

van_golu

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde yaklaşık 1 saat 45 dk. sürecek yolculuk ile Tatvan’a gidiş. Tatvan’da araç değiştirip küçük minibüsler ile en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü‘ne gidiş.  Ziyaret ve Tatvan’da öğle yemeği sonrası Ahlat’a hareket.  Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı’nı, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Emir Bayındır Kümbeti gezileri sonrası Van’a dönüş.   Akşam yemeği otelde.
Konaklama:  Double Tree Hilton 

4. Gün  Akdamar-Gevaş – Van – İstanbul

akdamar

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk ile Gevaş’a gidiş. Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı gezileri sonrası Tekne ile 30 dakikalık yolculuk ile Akdamar Adası’na geçiş. Adanın güneydoğusuna kurulmuş olan kilise, Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel’e yaptırılmıştır. Kilise ziyareti sonrası yine tekne ile Gevaş’a dönüş. Öğle yemeği sonrası alışveriş için çarşı gezileri ve serbest zaman sonrası havalimanına gidiş. Türk Havayolları’nın TK 2751 seferi ile saat 18:40’da hareket. Yaklaşık 2 saat 25 dk sürecek uçuş sonrası 21.05’de İstanbul’a varış. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • DoubleTree by Hilton otelinde 3 gece yarım pansiyon konaklama 
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • 4 Öğle yemeği
 • Nükhet Everi danışmanlığı 
 • Nemrut Krater gölüne küçük araç ile gidiş
 • Akdamar ‘a tekne ile gidiş 
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Iğdır uçak bileti 
 • Türk Hava Yolları ile Van – İstanbul uçak bileti
 • Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler
 • Şahsi harcamalar 

Detaylı Program Bilgisi ve Rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr 
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.