Klişeleri Yıkan Sıra Dışı Balayı Rotaları

26 Ağustos 2019

Düğün organizasyonu kadar önemli bir şey varsa o da balayı planlaması! En az düğün töreni kadar anlamlı olan balayı seyahati de “size özel” olmalı. Unutulmaz bir deneyim yaşamak ve kalıpların dışına çıkmak isteyen çiftler için romantik, heyecan verici, fark yaratan balayı rotalarını hazırladık.Vietnam’dan Kolombiya’ya, İzlanda’dan Hindistan’a klişeleri yıkan sıra dışı balayı rotaları…

Rajasthan, Hindistan

Tüm duyularınızı harekete geçirecek bir seyahat arzuluyorsanız Hindistan’ın Rajasthan Bölgesi’nde hayatınızın en güzel günlerini geçirebilirsiniz. Farklı yüzlerini size gösterecek olan Rajasthan, Hindistan’ın mücevheri. Hindistan’ın en güzel ve en etkileyici bölgesi olan Rajasthan’da bu büyük ülkenin sunabileceği tüm sürprizleri ve güzellikleri yaşayacaksınız. Pembe taştan inşa edilen görkemli binaları, saray binalarından dönüştürülen ışıltılı otelleriyle Rajasthan’ın başkenti Jaipur; “Doğu’nun Venedik’i” olan Udaipur; Hindu inancına göre önemli bir Hac kenti olan Pushkar; mavi binaları ve kendine has gelenekleriyle Jodphur size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak.

Puglia, İtalya

İtalya’nın topuk bölgesi Puglia… Son birkaç yılda şöhreti hızla yayılsa da özü değişen destinasyonların uzağında, kendine özgü yaşam stilini korumayı başarıyor. Doğallığın en güzel ifade biçimi olduğunu bir kez daha hatırlatan Puglia sade yaşamı, engebeli kıyı şeridi, zengin tarihi ve zeytin ağaçlarıyla kaplı coğrafyasıyla İtalya’nın en özel bölgelerinden biri. Çiftlik evleri, tadı damağınızda kalan mutfak kültürü, ılıman iklimi ile kendinizi ait hissedeceğiniz yerlerden. Balayı rotanızda Matera, Lecce, Alberobello, Brindisi, Ostuni, Polignano A Mare ve Monopoli mutlaka olmalı!

İzlanda

Doğasıyla yeryüzünde benzersiz olan bir adayı baştan sona keşfetmek mi dediniz? O zaman rotanız İzlanda olmalı. Maceraperest çiftlerin deneyim yağmuruna tutulacağı İzlanda’da sınırların ötesine geçin! Aktif yanardağları, Viking köyleri, buzul nehirleri, kıyı kasabaları, termal havuzları… Gerçeküstü manzaraların, ada kültürünün toprakları olan bu volkanik ada ziyaretçilerine dünyanın en büyüleyici deneyimlerini doğallığıyla sunuyor. Buzul yürüyüşleri, dalış noktaları, Kuzey Işıkları, termal kaplıcaları ve çok daha fazlası bu benzersiz adada birleşiyor.

Vietnam 

Ruhunuza dokunacak bir tecrübe yaşamak istiyorsanız biraz uzaklara gidin ve yönünüzü Vietnam’a çevirin! Hareketli modern yaşamın ve geçmiş zamanın sakinliğini barındıran bu koca ülke unutmadığı güzel geleneklerine ve güzelliklerine sıkı sıkıya bağlı! İkonik şehirleri, büyüleyici kırsal manzaraları ve kültürel değerleri ile orada olduğunuz her saniyenin hakkını veriyor.

Kuzeyde Kızıl Nehir Deltası’ndan güneyde Mekong Deltası’na uzanan çarpıcı manzaralar, Fransız sömürge etkisinin izlerini taşıyan füzyon mutfağı, lezzetiyle hayran bırakan sokak lezzetleri, kültürel çeşitliliği ile “mutlaka yapılması gereken seyahatler” listenizde yer almalı. Vietnam seyahatinizi planlarken zamandan tasarruf etmemenizi ve Hanoi, Ha Long Bay, Mai Châu, Hue, Danang, Hoi An, Ho Chi Minh City rotasını yapmanızı öneririz.

North Island, Seyşeller

Mahremiyete önem veren,  hem doğa tutkunu hem de lüks seven çiftler için yeryüzündeki bir cennetten bahsedelim: Hint Okyanusu’nun ortasındaki North Island… George-Amal Clooney çifti ve Cambridge dükü William ve Cambridge düşesi Kate’in balayı tercihi olan Seyşeller’inbu özel adası aynı zamanda “Aşk Adası” olarak biliniyor. Monako’nun yüzölçümü ile aynı büyüklükteki North Island 11 özel villadan oluşuyor. Doğanın tüm mucizelerini gözler önüne seren aktiviteleri aynı zamanda sizi “sıra dışı” deneyimlere davet ediyor. Size yaşamın güzelliklerini yeniden hatırlatmak isteyen bu çevre dostu lüks otel aradığınız romantizmi, huzuru, şıklığı okyanus ortasına taşıyor.

Kolombiya 

Güney Amerika’nın en renkli ülkesi Kolombiya tropikal meralarından kahve tarlalarına, etkileyici müzelerinden tarihi kasabalarına uzanan bir zenginliğin hikâyesini anlatıyor. Ezberleri bozan ve algıları harekete geçiren Kolombiya muhteşem plajları, unutulmaz lezzetleri, sıcakkanlı insanları, kahve çeşitleri, doğa sporları, dinamik şehirleriyle sizi, hafızanızda yer edecek bir yolculuğa çıkarıyor.

UNESCO tarafından ‘Dünya Kültür Mirası’ listesine eklenen Cartagena; canlılığı, dünya standartlarındaki restoranlarıyla başkent Bogota; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Kolombiya’nın en tanınmış kahve üretim bölgesi Armenia; Salento kasabasının hemen dışında yer alan ve ülkenin milli ağacı olan palmiye türüne ev sahipliği yapan Cocora Valley ile Kolombiya gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.