Kış Soğuğundan Kaçmak İsteyenlere Sıcak Öneriler

19 Aralık 2019

“Her mevsim yaz olsa” diyen seyahat tutkunlarını duyar gibiyiz. Kayak merkezleri, Noel pazarları, beyaza bürünen güzel şehirler kadar güneşin gözünüzü aldığı sıcak destinasyonlara da yer verelim istedik. Romantik deniz tatilleri, spritüal geziler, kültür rotaları, doğa gezileri ile dolu bir liste sizleri bekliyor. Costa Rica’dan Uruguay’a, Miami’den Bali’ye, Meksika’dan Maldivler’e kış soğuğunu unutturan sıcak destinasyonlar…

Maldivler

Hint Okyanusu’nun ortasında irili ufaklı dağılmış 1200 adadan oluşan yeryüzü cenneti Maldivler… Modern yüksek binaların uzağında, kumların üzerinde yalınayak yürürken doğa ile lüks yaşamın kusursuz uyumunu deneyimleyeceğiniz bir adalar topluluğu. Tropikal bir vaha olan Maldivler’i bakir sahilleri, turkuaz suları ve özel ada otelleriyle hayal ettiğinizde ortaya gerçeküstü bir tablo çıkıyor. Bu hayale ortak olmak, hele bir de kış aylarında güneşle buluşmak istiyorsanız bir klasik olan Maldivler tercih etmek isteyeceğiniz ilk seçenek elbette.

Plaj tatillerinden hoşlanmayan seyahat severleri bile etkilemeyi başaran Maldivler’de herkese uygun bir tatil modeli var. Balayı çiftlerine, ailelere, arkadaş gruplarına, yenilenmek ve inzivaya çekilmek isteyenlere göre tasarlanan ada otelleri sizi bekliyor. Yıl boyunca 23-31 ºC sıcaklığında olan Maldivler’e gitmek için en iyi dönem ise Kasım-Nisan aralığı.

Costa Rica

Dünyanın en güzel doğasına sahip toprak bütünlüğü sanıyoruz Costa Rica’ya ait. Yağmur ormanları, bakir plajları, nehir vadileri ve biyo çeşitliliğiyle öyle zengin bir ülkeden bahsediyoruz ki insanın her gördüğü yeni manzaradan, her tanıdığı yeni hayvan türünden etkilenmemesi güç. Örneğin, ülkenin %25’inden fazla bir bölümünün milli park ve doğal parklarla koruma altında olduğunu biliyor muydunuz?

Şehir hareketi arayan gezginler de üzülmesin. Başkent San José, genç şeflerin birbiri ardına açtığı yeni restoran ve barlarıyla gurmeler için yeni bir merkez haline gelmeye başladı. Costa Rica’nın iklimi ise kıyılarına göre değişiyor. İki farklı kıyısında farklı mevsimler yaşanıyor. Pasifik kıyıları için Aralık-Nisan ayları cazipken; Karayip kıyılarına Ağustos-Ekim ayları arasında gidebilirsiniz.

Campeche & Yucatan, Meksika

Kuzeyden güneye, doğudan batıya Meksika’nın bambaşka yüzleri var. Bu kez, Maya tarihinin izinde kültürel bir gezi arayışında olanlara cevap vermek istedik. Mexico City’nin kozmopolit kimliği arasında gizlenen tarihi kalıntılarla yolculuğunuza başlayıp Campeche ve Yucatan bölgelerine geçebilirsiniz.

1999 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Campeche, Maya dilinde “üç kez inşa edilmiş” anlamına gelen ve iyi korunan kalıntılarıyla yaşayan bir tarih olarak özetleyeceğimiz Uxmal, dünyanın birbirine bağlı en büyük ekosistemlerden birine ev sahipliği yapan ve sakin plajlarıyla ünlü Merida, Maya Uygarlığı’nın günümüze gelen en ünlü antik şehirlerinden Chichén Itzá ile tarihin izlerini sürebilirsiniz. Bu kadar keşif yeter biraz da plajlarda dinlenelim diyorsanız rotanıza Meksika’nın bohem destinasyonu Tulum’u ekleyebilir; stil sahibi ve çevre dostu otellerde konaklayıp, denizin ve müziğin ritmine kendinizi bırakabilirsiniz.

Bali, Endonezya

Cazibesi asla tükenmeyen, “Tanrıların Adası” Bali herkese her tatta bir keşif sunmayı başarıyor. Maneviyatla dolu bir adada dolaşırken yemyeşil tarlalar arasına bile gizlenmiş tapınak bulmak sürpriz bulmaz! Bali kültürünü keşfederken lokallerle tanışmak, sohbet etmek, pazarlarında alışveriş yapmak, galerileri gezmek ruhunuzu zenginleştiriyor.

Kültür ve maneviyatla dolu olsa da gün batımlarıyla ünlü plajları deniz tutkunlarını, sörfçüleri ve parti gurularını yine buraya mıknatıs gibi çekiyor. İnzivaya çekilmek isteyen bir seyahat sever olsanız da, lüks bir otelde yenilenmek isteseniz de, romantik bir tatil arzulasanız da arkadaşlarınızla yeni bir macera yaşamak isteseniz de yolunuz Bali’ye çıkıyor. Adanın büyüsü belki de herkese hitap etmesinde gizlidir…

Miami, ABD

Sıcaklıklar düştüğünde sizi güzel iklimiyle çağıran bir tek yer var: Miami! Emlak yatırımlarıyla 1980’li yıllarda hızla büyüyen Miami farklılıklarıyla güzelleşen bir şehir haline geldi. Partilerin, plajların ve tasarımın şehri Miami hip otelleri, lüks mağazaları, sanat bölgeleriyle dinamik bir kış tatilini sıcak bir iklimde geçirmenin güzelliğini yaşatıyor.

Farklı kültür ve endüstrilerin buluşma noktası olması onu daha renkli bir karaktere dönüştürürken her zevke uygun bir Miami olduğunu da ispatlıyor. Eğlenceye hayır diyemeyen arkadaş gruplarının da, çocuklu ailelerin de sanata düşkün gezginlerin de, güzel yemek, güzel alışveriş yapmak isteyenlerin de gözdesi.

Uruguay

Arjantin ve Brezilya gibi Güney Amerika’nın gözde ülkelerine komşu olması Uruguay’ı bir adım geride bırakırken bu durum keşfedilmemiş olanın çekiciliğini de ortaya koyuyor. Küçük bir ülkeye sandığınızdan çok daha fazlasını sığdıran Uruguay kesinlikle ufuk açtıran bir seyahat deneyimine sizi ortak ediyor.

Sonsuz gibi gelen beyaz kum plajlarıyla tanınan Uruguay’ın deniz ve eğlence dünyasını keşfetmek istiyorsanız, ülkenin “St Tropez’i” olarak anılan Punta del Este şehrine gidebilirsiniz. Gökdelenleri ve büyük otelleriyle Miami havasını andıran Punta del Este kadar keşfedilmeyenleri keşfetmek için bir kültür rotası da oluşturabilirsiniz. 1995 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Colonia Del Sacramento; zaman geçirdikçe enerjisi, insanları, hayat enerjisiyle size kendini sevdiren başkent Montevideo rotasıyla da ülkeyi gezmek mümkün.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.