Kış Soğuğunda Yazı Yaşamak İsteyenler için En Keyifli Destinasyonlar

15 Kasım 2018

Uslanmaz bir yaz çocuğuysanız kış sezonunda bile fırsat buldukça sıcak destinasyonlara gidiyorsunuz demektir. Güneşi unuttuğumuz en soğuk kış aylarında sıcak kumlarda, denizin keyfini çıkaracağınız tatil adresleri için biraz uzaklara gitmenin zamanı! Pemba Adası’ndan Mauritius’a, Maldivler’den Seyşeller’e kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz egzotik öneriler…

Pemba Island

Hint Okyanusu’nda, Afrika kıtasının batı kıyısında yer alan Zanzibar Adası’na bağlı olan Pemba Adası’na 30 dakikalık kısa bir uçuşla gidiliyor. Büyük bölümü keşfedilmemiş olan ada çekiciliğini de zaten bu bakir topraklarından alıyor. Mavinin her tonu ve kumlarla kaplı ada gür bitkilerle dolu tepelik arazisinde gerçek bir huzur, sakinlik ve dinlenme vaat ediyor. Pastoral kıyılarının çoğu lagünler ve sürpriz adacıklarla kaplı. Doğu Afrika’nın en iyi dalış noktalarından biri olan Pemba Adası, mercan resifleriyle dalış tutkunlarını ağırlıyor. 

BONUS: Constance Aiyana, Pemba Island

Tanzanya’nın Pemba Adası’nın çarpıcı beyaz kumlarına gömülmüş Constance Aiyana, “cennete hoş geldiniz” diyor. Turkuaz mavi okyanus manzarasına bakan 30 villadan oluşan otel, tropik bahçeler içerisinde yer alıyor. Bembeyaz kumsalı ve çarpıcı okyanus manzarasıyla sizi modern dünyanın alışılmış akışından uzaklaştırmayı başarıyor. Çevreye duyarlı bir anlayışa sahip otel yerel malzemeler üzerine tasarlanmış. Doğayla uyum içerisindeki Constance Aiyana, doğa ve dinginliği yaşamak isteyenlerin ayaklarını yerden kesiyor.

Her şey dahil, gecelik 690 USD’den başlayan fiyatlarla

Detaylı bilgi için tıklayın!

Maldivler

Lüks kelimesini rakipsiz kılan Hint Okyanusu’nun büyülü adalar ülkesi Maldivler her zaman radarımızda. Çarpıcı beyaz kumları, sular üzerinde yükselen odaları, sualtı yaşamı ve her beklentiye uygun lüks otel seçenekleriyle popülerliğini asla yitirmiyor. Her biri, bir ada üzerine kurulan resort oteller, birbirinden bağımsız yepyeni dünyalar sunuyor. Dünyanın en seçkin otel markalarının iddialı tasarımlara sahip otelleri hem balayı çiftlerine, hem dinlenmek ve doğada olmak isteyen gezginlere hem de çocuklu ailelere hitap ediyor.

Otel Önerisi:

Constance Halaveli

Male Havalimanı’ndan 25 dakikalık deniz uçağıyla ulaşılan Constance Halaveli, masmavi gökyüzü ve okyanus manzarasıyla buluşuyor. Lüks ve romantik bir kaçamak arayan seyahat severler için büyülü bir atmosfer sunan otel aile villaları ile hem çiftlere hem de ailelere hitap ediyor. Tropikal detayları hissettiren modern bir stille dekore edilen odalar kendinizi “evinizden uzaktaki yeni eviniz” gibi hissettiriyor.

Constance Moofushi

Constance Moofushi’ye geldiğinizde özgür hissetmenin ne demek olduğunu anlıyorsunuz. South Ari Atoll’da (ada ) yer alan otel, göz kamaştırıcı bembeyaz kumları ve Hint Okyanusu üzerine inşa edilen şık villaları ile resimlerini görüp hayalinizi kurduğunuz seyahati gerçeğe dönüştürüyor. Lüks ve sadeliğin mükemmel uyumunu tüm villalarda görebilirsiniz. Doğadan ilham alınarak dekore edilen her odanın kendi ruhu var.

Seyşeller

Doğanın iltimas geçtiği Seyşeller, Hint Okyanusu’nda 15’in üzerinde ada ve adacıktan oluşan, hiçliğin ortasındaki cennet. Tabiatın sunduğu güzellikleri her toprak parçasında görebileceğiniz Seyşeller, nadir görülen hayvan türlerine de ev sahipliği yapıyor. Söz konusu plajları ve denizinin berraklığı olunca da bu adalar ülkesi ön plana çıkıyor. Sakin ve tenha koyları, muhteşem gün batımları sizi kozmopolit yaşamın yorgunluğundan arındırıyor. Zengin sualtı yaşamı ise berrak resifleri, heyecan verici batıklarıyla dalış meraklılarını heyecanlandırıyor.

Otel Önerisi:

Constance Ephelia

Seyşel Adaları’nın merkez adası Mahé’de, Launay Limanı’nın neredeyse tamamına yayılan Constance Ephélia, adanın en büyük oteli olmasıyla aslında size özel bir Seyşeller deneyimi yaşatıyor .Toplam 313 oda ve villası bulunan otelin genelinde çağdaş bir stil benimsenmiş olsa da Seyşeller’de olduğunuzu hissettirecek dokunuşları hissetmemek imkansız. Odalar uzaktan baktığınızda bile kendinizi iyi hissettiren SPA merkezi ve havuzların arasında yer alıyor.

Constance Lémuria

Praslin Adası’nın kuzeybatı yakasında yer alan Constance Lémuria egzotik atmosfer kadar 18 delikli şampiyona golf sahası ile ünlü. 1999 yılında açılan ve 2016 yılında baştan aşağı yenilenen lüks otel korunmuş bir doğa içerisinde konumlanıyor. En küçüğü 52 m2 olan odaları süit ve villa olarak tasarlanmış.  seyahat ve turizm işletmelerinin ve tedarik zinciri ortaklarının sürdürülebilirlik performansını gösteren Green Globe sertifikasına sahip olan otel, çevre dostu yaklaşımıyla öne çıkıyor.

Mauritius

Mark Twain’e göre “Tanrı önce Mauritius’u var etmiş ve onun güzelliğinden esinlenerek cenneti yaratmış.”  Afrika’nın güneydoğusunda yer alan ada ülkesi Mauritius, Hint Okyanusu’nda konumlanıyor. Diğer ada ülkelerine göre kültürel çeşitliliği ile fark yaratan Mauritius göz alıcı doğası, el değmemiş sahilleri ve lüks otelleriyle egzotik destinasyon arayan gezginlerin seçimi oluyor. Sualtı topografisi ve mercan kayalıklarıyla dalış meraklılarının ilgi odağı olan ada aynı zamanda sığ sularıyla dalış kolaylığı sağlıyor. Karada zaman geçirmek isteyen gezginler için tüm günü masajlarla ve kumsalda güneşlenmek de bir tercih; yürüyüş parkurlarını keşfetmek, ata binmek ve golf oynamak da…

Otel Önerisi:

Constance Prince Maurice

Adanın doğu sahilinde konumlanan Constance Prince Maurice romantik bir kaçamak yapmak isteyenler için gerçek bir hazine. Çarpıcı mimari tasarımı hem aileler hem de çiftler için farklı ve cezbedici dünyalar sunan 88 odalı, 6 yıldızlı otel lüks ve doğa tanımlarına yeni bir bakış açısı getiriyor.  Özellikle villa ve family süit kategorileriyle herkesin beklentisine hitap ediyor. Su kayağından uçurtma sörfüne, Sisley marka ürünlerle yapılan masaj ve bakımlardan golf sahasına kadar birçok farklı aktiviteyi değerlendirebilirsiniz.

Constance Belle Mare Plage

Adanın göz alıcı doğu kıyısında konumlanan Constance Belle Mare Plage, yumuşacık beyaz kum sahili, turkuaz mavi denizi ve yenilenen odalarıyla sıcağa ve yaz mevsimine doyamayan seyahat severlerin hediyesi! Oda, süit ve villa kategorisinde toplam 276 odası bulunan otel doğa sporları ve sakinlik arayanların buluşma noktası.

Tsarabanjina, Madagaskar

Hint Okyanusu’nun batısında yer alan Madagaskar gerçek bir gezginler alemi.  Adada yaşayan canlıların %99’unun sadece Madagaskar’da bulunması ise burayı biricik kılıyor. Meşhur yağmur ormanları, 400 farklı orkide çeşidine ev sahipliği yapması, bozulmamış plajları ve koylarıyla dalışa elverişli olması kulağa da heyecan verici gelmiyor mu?

Adanın kuzeyine yer alan ve 20 dakikalık özel helikopter yolculuğu ile ulaşılan Tsarabanjina adası, Constance Tsarabanjina Hotel’e ev sahipliği yapıyor. Doğa dostu tasarımı ve dünyanın en etkileyici dalış noktalarından biri olması ile öne çıkan bu özel ada otelinde televizyon, telefon veya internet yok. İnternet sadece ortak alanlarda bulunuyor.

Otel Önerisi:

Constance Tsarabanjina 

Madagaskar kıyısındaki ıssız özel bir adada sadece 25 adet sazlık bungalovdan oluşan Constance Tsarabanjina tamamen çevre dostu ve doğaya adanmış bir otel. Tropikal bir orman içerisinde yer alan otelde her detay ilhamını doğadan alıyor. Kusursuz sahili, el değmemiş resifleri ile doğayla iç içe olmak ve dijital dünyadan soyutlanmak isteyen seyahat severlerin rotası.

 Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.