Kış Aylarında Peri Masalına Dönüşen Şehirler

31 Ekim 2019

Gri gökyüzü ve soğuk havalar kış mevsiminin bir yüzü ama gözden kaçan ise bu mevsimin bazı şehirlere ne kadar çok yakıştığı! Bu yazımızda kar yağışıyla masalsı bir görünüm kazanan şehirlerden bahsedelim. Soğuk havaları masalsı görünümleriyle ısıtan, kış mevsiminin en çok yakıştığı şehirleri sizin için hazırladık. Prag’dan Bruges’e, Tallinn’den Lapland’e kış aylarında peri masalına dönüşen şehirler…

Villars, İsviçre

Rhone Vadisi’nin güneş gören güney yakasında, 1300 metre yükseklikte yer alan Villars, Mont Blanc zirvesi manzarasına bakıyor. Geleneksel bir dağ köyü olarak kurulan, Alp mimarisini yansıtan kasaba karlara büründüğünde ise ortaya tablo gibi bir görüntü çıkıyor. İki küçük kayak bölgesini içeren ve toplamda 44 lift, 125 k uzunluğunda pistleri olan Villars kayak sporu için de uygun şartlara sahip.

Kars, Türkiye

“Gerçek bir masal kahramanı nasıl hisseder?” diye merak ediyorsanız bu kış karların beyaz bir inciye çevirdiği Kars’a çevirin rotanızı. Karlarla kaplı manzaralar bir şehre ne kadar yakışırsa o kadar yakışıyor Kars’a… Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan Kars’ta Urartular, Selçuklular, Ermeniler ve Osmanlılar Dönemi anılarını yaşarken, Ani Harabeleri’ni beyaz örtü altında ziyaret ederken zaman algınızı kaybediyorsunuz.

Yeni Yıla Kars’ta Merhaba
30 Aralık 2019 – 01 Ocak 2020

Yılbaşında rotanızı çok farklı bir deneyim yaşamak için karlar kraliçesi Kars’a çevirmek ister misiniz?

Lofoten Adaları, Norveç

Norveç’te, arktik dairenin üzerinde yer alan Lofoten Adaları yılın her mevsiminde başka bir güzel! Kış aylarında ise bu adalar bir harikalar diyarına dönüşüyor ve keşfedilmeye bekleyen adalar sakinliğiyle size huzur veriyor. Tünel ve köprülerle birbirine bağlı adalar zincirinden oluşan Lofoten Adaları’nı kış mevsiminde ziyaret ettiğinizde sizi derin fiyortlar, karlarla kaplı sert tepeler, sevimli balıkçı kasabalarını örten beyaz manzara karşılayacak. Tabi bir de şehir hayatından uzak olmanın avantajıyla gökyüzünü tüm netliğiyle görecek ve Kuzey Işıklarını seyretme şansını yakalayacaksınız.

Lapland, Finlandiya

Yılbaşı yaklaşırken seyrettiğiniz Noel temalı filmler kadar büyüleyici, gerçek olamayacak kadar güzel… Finlandiya sınırları içerisindeki Lapland Bölgesi sonu olmayan ormanlık alanları içerisinde kurulan çevreye duyarlı dağ stili otelleri, gökyüzünü seyredebileceğiniz cam igloo’ları, Kuzey Işıkları ile kış destinasyonları arasında favorimiz. Ren geyiği safarisi, husky safarisi, kar motoru ile Kuzey Işıkları avı, Sami halkı ile zaman geçirme ancak filmlerde olur diyeceğiniz deneyimlerden birkaçı.

Tallinn, Estonya

Finlandiya Körfezi kıyısında yer alan Estonya’nın başkenti Tallinn, çatılarına kar düşmeye başladığı andan itibaren şehri bir masal ülkesine dönüştürüyor. Tarihi şehir meydanının kuleleri, Arnavut kaldırımlı sokakları beyazlar içerisinde harika bir manzara oluşturuyor. Seyahatinizi bir de Noel pazarının kurulduğu zamana denk getirirseniz kendinizi Disney World’de gibi hissedebilirsiniz. Orta Çağ’dan Sovyet Dönemi’ne uzanan tarihi sayesinde kültürel, sanatsal ve mimari olarak şehir farklı birçok güzelliğe kavuşmuş.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Soğuğa aldırış etmeden gerçek bir masalın içinde olmak istiyorsanız Prag bu listenin başında olmalı. Kış mevsiminde turist yoğunluğunun da yaşanmadığı Prag’ın tarihi sokaklarını keşfetmenin tam zamanı! Tarihi binalarıyla ünlü olan Prag’ın kırmızı kiremitli çatıları beyaza büründüğünde tablo gibi bir manzara çıkıyor ortaya. Tarihi şehir merkezini renklendiren Noel ışıkları, kurulan Noel pazarları ile soğukta içinizi ısıtan görüntüler sunuyor. Prag’da en güzel kış panoramasını seyretmek için Prag Kalesi’ne veya Letná Beer Bahçeleri’ne gitmenizi öneririz.

Bruges, Belçika

Bir dönem filmi platosuna düştüğünüzü hissettiren bir Belçika güzeli: Bruges… Yılın her günü bu şehri keşfetmek için güzel olabilir ancak kış geldiğinde Bruges, gerçek bir “uyuyan güzel” tılsımıyla parlıyor. Karlarla kaplı yollarında dolaşmak, kanal manzaralarını seyretmek, atlı araba ile tarihi şehir merkezinde dolaşmak, Noel zamanında Noel pazarını gezerek sıcak şarap ve tarçın kokularına teslim olmak için kalın montunuzu ve eldivenlerinizi hazır edin, bu kış Bruges’desiniz!

Banff National Park, Kanada

Kanada’nın en eski ulusal parkı Banff National Park her mevsim sunduğu muhteşem manzaralarla biliniyor. Kanada’nın uzun süren kış mevsiminde bu ulusal parkın büyüsüne sizin de ortak olmanızı isteriz. Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri olan Banff National Park’ta kayak dışında da yapabileceğiniz aktiviteler var. Öncelikle, Louise Gölü’nün donmasıyla kristale dönen göl manzarasını seyredip, üzerinde buz pateni yapabilirsiniz. Göl manzarası eşliğinde atlı kızak yapabilirsiniz.

BONUS:Tadami River (Tadami Train Line), Japonya

Kış mevsiminden söz açıldığında akla gelen karlarla kaplı güzel şehir manzaraları oluyor. Ancak bize göre deneyimlemeniz gereken bir diğer güzellik ise karlı manzaralar arasında akıp giden bir tren yolculuğu! Toplam 135 km uzunluğundaki Tadami Line, Japonya’nın en keyifli tren yolculuklarından bir tanesi. İnci kadar asil duran beyaz manzaralar eşliğinde Japonya doğasını keşfetmek için kaçırılmayacak bir fırsat!

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.