Birbirinden Eğlenceli Aktiviteleriyle Dubai’de Aile Tatili

02 Kasım 2021

dubai

Tema parkları, baş döndüren alışveriş merkezleri, oyun parkları ve restoranlarıyla Dubai her zaman çok keyifli! Pandemi sürecinde aldığı önlemler ve aşılama programı ile öne çıkan Dubai yeniden açılan tema parkları, safari deneyimleriyle özellikle çocuklu aileler için harika bir seyahat alternatifi oluyor. Deniz, kum, güneş üçlüsüne alışveriş ve eğlence seçenekleri sunan Dubai, Arap ve Batı kültürünü bir potada eritip ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi vaat ediyor. Eğlenceli bir Aile Tatili için Dubai Seyahat Rehberi hazırladık.

Eğlenceli bir Aile Tatili İçin Dubai’de Neler Yapılır?

Dünya standartlarında tema parkı ve su parkının yanı sıra temalı aile tesisine ev sahipliği yapan Dubai Parks and Resorts kendi başına ayrı bir yaşam merkezi! İçerisinde hem ebeveynler hem de çocuklar için hayal edilenin ötesinde bir dünya var. Özellikle 2-12 yaş arası çocuklar için dizayn edilen LEGOLAND® Dubai ve LEGOLAND® Water Park; filmlerin fantastik dünyasına sinematik bir yolculuğa çıkaran MOTIONGATE™ Dubai; Dünyanın ilk Bollywood’a adanmış tema parkı olan ve aksiyon, macera, romantizm, komedi, müzik, dans, lezzet dolu olan Bollywood Parks™ Dubai; sizi zamanda yolculuğa çıkaran ve dört farklı dönem ambiyansında inşa edilen Riverland Dubai ile Dubai Parks and Resorts’de hem konaklamak hem de dolu dolu zaman geçirmek mümkün!

Dünyanın kapalı alana yayılan en büyük tema parkı olarak bilinen IMG World of Adventure 5 farklı bölümden oluşuyor. Spider-Man, Hulk, Iron Man, Thor, Avengers gibi ikonik kahramanlara adanan oyun alanları ile MARVEL Zone macera dolu! Tarih öncesi dinozorlardan ilham alınarak, adrenalin dolu oyuncakların yer aldığı Lost Valley; karikatür ve çizgi film severleri mutlu edecek Cartoon Network; her yaştan macera arayanlara heyecan verici deneyimler yaşatan IMG Boulevard ve fütüristik tasarımı ile sinema deneyimini özelleştiren Novo Cinemas 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

Dünyanın en büyük doğal çiçek parkı Dubai Miracle Garden, 150 milyondan fazla çiçeğe ev sahipliği yapıyor. Dev çiçek saati, dünyanın en popüler süper jumbo jetlerinden biri olan ve çiçekle giydirilen Airbus A380, Çiçek Kalesi ve çiçekle süslü evleri ile fantastik görünüyor.

Dubai Miracle Garden’ın hemen yanında yer alan Dubai Butterfly Garden, dünyanın en büyük kapalı kelebek bahçesi. Kelebeklerin yaşayabilmesi için özel tasarlanan 10 kubbeden oluşan bahçede farklı boyut ve renklerde 50’den fazla kelebek türünden 15.000 kelebek bulunuyor. Kelebeklerin nasıl geliştiğini görebileceğiniz kelebek bahçesi görenleri kendine hayran bırakıyor.

Zabeel Park’ta yer alan Dubai Garden Glow, daha önce görülmemiş konseptleriyle dünyanın en benzersiz tema parkları arasında yer alıyor. Geri dönüştürülmüş ışıklı kumaşla 10 milyon enerji tasarruflu ampulden oluşan bu büyülü bahçe 5 farklı bölümden oluşuyor. El yapımı ışıklarla inşa edilen Glow Park; 120’den fazla dinozor robotunu göreceğiniz Dinosaur Park; harika bir illüzyon dünyası yaratan ve 3 boyutlu sanat eserleriyle Magic Park; hayal gücünü zorlayan Art Park ve şuan bakımda olan Ice Park her yaş grubuna hitap ediyor.

119 hektar alanda, 10 farklı etobur ve 17 primat dahil olmak üzere 78 memeli türüne, 50 tür sürüngen, 111 tür kuş, amfibi ve omurgasız hayvanlara ev sahipliği yapan Dubai Safari Park, 7 bölümden oluşuyor. Safari yolculuğuna çıkıp, fil besleme, kuş besleme, zürafa besleme gibi benzersiz deneyimleri burada yaşayabilirsiniz.

850’den fazla kuş türünün, yaklaşık 3000 flora ve fauna türünün bulunduğu The Green Planet kapalı bir ekosistem alanı olarak tasarlandı. Hem eğlence hem de eğitim tesisi olarak hizmet veren The Green Planet yaşadığımız gezegenimizin güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Çarpıcı Burj Al Arab Jumeirah’ın önünde bulunan Wild Wadi WaterPark, Orta Doğu’nun en zun ve hızlı kaydırağına sahip. 30 farklı heyecan dolu oyuncağı bulunan tema parkı hem çocuklar hem de ebeveynler için ilgi çekici!

İnteraktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunan Museum of Illusions Dubai, optik illüzyon oyunlarıyla 7’den 70’e herkese eğlenceli saatler yaşatıyor. Çeşitli illüzyonlar ile denge, görme ve işitme duyularınızla oyun oynayan müzede imkansız olduğunu düşündüğünüz sahneleri yaşamanız mümkün!

Dubai’nin en büyük kapalı trambolin parkı BOUNCE Trampoline Park, serbest stil sporları tek bir çatı altında topluyor. 100’ün üzerinde birbirine bağlı trambolin üzerine kurulmuş eğlence dolu bu park çocuklu ailelerden serbest stil sporculara kadar herkese hitap ediyor.

Dubai’nin ilk deneyimsel oyun müzesi olan OliOli oyunları uygulamalı aktiviteler ile birleştirerek çocuklara ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Çocukların yaratıcılıklarını, meraklarını ve hayal güçlerini geliştirmek için tasarlanan oyun müzesi 8 farklı oyun galerisi ve 45 farklı sergi alanından oluşuyor.

Sıcak iklimi, plajları, yeniden açılan tema parkları, eğlence merkezleri ve restoranları ile Dubai hem ebeveynleri hem de çocukları dinlence, keşif ve macera dolu bir tatile davet ediyor!

 

Detaylı Program Bilgisi ve Rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.