Hem Lüks Hem Çevre Dostu En Güzel Glamping Adresleri

23 Ağustos 2017

Son yılların yükselen seyahat trendi olan glamping için dünyanın dört bir yanındaki doğayla iç içe, lüks kamp otelleri sizler için seçtik. Fas’ta çöl üzerinde kurulan lüks çadırlardan Ruanda’da milli park içerisinde yer alan ağaç evlere; Lapland’de Kuzey Işıklarını seyredebileceğiniz igloo’lardan Türkiye’de doğanın kalbinde bulunan bungalowlara; Kenya’da safari deneyimi yaşayacağınız muazzam çadırlardan İsveç’te orman içerisindeki ağaç evlere uzanan geniş bir seçki sizi bekliyor.

Tree Hotel – İsveç 

İsveç’in Harads kasabasında, özenle korunan doğanın ortasında bir yaşam alanı sunan Tree Hotel tasarımı, manzarası ve ambiyansıyla unutulmaz bir deneyim yaşatmaya hazır. Ormanlık alanda, ağaçlar arasına yerleştirilen kapsül ev ve küçük kulübelerden oluşan otel odaları çağdaş stille dekore edilmiş.

Attrap Rêves Hotel – Fransa 

Marsilya yakınlarında hiç beklenmedik bir kasabada beklenmedik bir otel Attrap Rêves. Baloncuk içerisinde uyumak sadece çocukların hayal dünyasında yaşanmıyor. Attrap Rêves, “Baloncuk” şeklindeki oda tasarımlarıyla hayatta bir kez yaşayabileceğiniz bir deneyimle buluşturuyor sizleri. Doğaya saygılı, ekolojik dizaynı da bizden artı bir puan daha aldı.

Kakslauttanen Arctic Resort – Finlandiya Lapland 

Noel Baba’nın evi olan Santa kasabasında, dünyanın en ünlü ve güzel igloo evlerinde konaklamak nasıl bir fikir? Finlandiya Lapland’inde cam fanusu andıran igloo (eskimo evi) tipi odaları, rüstik kütük evleriyle bir kış masalını yaşatan Kakslauttanen Arctic Resort deyim yerindeyse, kış masallarından fırlamış gibi. Eğer şanslıysanız, kış mevsiminde Kuzey Işıklarını yatağınıza yattığınızda cam tavanınızdan seyredebilirsiniz.

Sanctuary Olonana, Maasai Mara Reserve – Kenya 

Kenya’nın en ünlü oyun rezervi olan Masai Mara’nın kalbinde, Mara Nehri’nin özel bir noktasında yer alan Sanctuary Olonana, ödüllü bir lüks çadır kampı. Ecotourism Kenya tarafından 2015 yılında “Afrika’nın Önde Gelen Eko-Lodge”u ödülünü alan kamp 14 çadır odadan oluşuyor. Çevreye duyarlı ve modern imkanlar sunan çadır kampından çıkıp safariye katılmak fantastik!

Aman-i-Khás, Rajasthan – Hindistan 

Ranthambore Milli Parkı’nın eşiğindeki bir vahşi yaşam kampı olan Aman-i-Khas, doğanın kucağında konfor ve kusursuz misafirperverliği ile ünlü. Vahşi yaşamı ve doğal güzelliği koruma altına alınan milli park bitişiğindeki bu lüks kamp otelinin sadece 10 adet çadır odası bulunuyor. Mughal stilini anımsatan kampın SPA’sı geleneksel tedavileri, Reiki terapileri ile biliniyor.

Banyan Tree Vabbinfaru, Maldivler 

North Male Atoll üzerine yayılan Banyan Tree Maldives Vabbinfaru, Maldivler’in lüks ve egzotik sihirle buluşan çevre dostu cenneti. Dünya standartlarında dalış deneyimi, nefis yemekler ve nefes kesici doğal güzellikler yaşayacağınız otelin ahşaptan yapılan her villasının kendi özel plaj alanı var. Ahşap bungalow şeklinde tasarlanan villaların lüks ve konforu da Maldivler’in hakkını veriyor.

Sal Salis, Avustralya 

Cape Range Ulusal Parkı kum tepelerinin sahil kısmında kurulan safari kampı Sal Salis Ningaloo Reef çevre dostu lüks safari kampı olarak doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Batı Avustralya’nın en güzel ulusal parkı içerisinde olmanın avantajını kullanan kampın 10 lüks çadırı deniz veya çalılara bakıyor. 500’ün üzerinde renkli balık türü ve 250 mercan türüne ev sahipliği yapan resif keşfi yapmak bile oldukça heyecan verici. Doğal ve dönüştürülebilir malzemelerin, güneş enerjisinin kullanıldığı kamp bambaşka bir macera.

Merzouga Luxury Desert Camp, Erg Chebi – Fas 

Erg Chebbi’nin sakin ve pastoral kum tepelerinde yer alan Merzouga Luxury Desert Camp, Fas’ta deneyimleyebileceğiniz en özel birkaç günü yaşatmaya hazır! Görkemli bir çöl ortasında modern detaylarla kuşanmış 10 adet lüks çadırla misafirlerini ağırlayan Merzouga, “ulaşılamaz olmak” isteyenlerin adresi. Sakin ve sessiz bir ortam içerisinde, konforundan ödün vermeden dinlenmek isteyen ve yeni kültürler keşfetmek isteyenler için unutulmaz bir deneyim.

Ridgeback Lodge – Kanada 

Glamping akımıyla birlikte Kanada sınırlarında yükselen Ridgeback Lodge, küreyi andıran çadırlarıyla yepyeni bir tecrübe vaat ediyor. Kingston Yarımadası’nda yer alan Ridgeback Lodge, 185 dönümlük orman manzarasına bakıyor. Rustik stilde tasarlanan kütük kabinlerde veya küreyi andıran çadırınızda dinlenmek, orman manzaralı küvetinizde şampanyanızı yudumlamak fantastik değil buranın gerçeği!

Singita Grumeti Faru Faru Lodge, Serengeti – Tanzanya  

Kuzey Tanzanya’da, Serengeti Mara ekosisteminin bir parçası olan Grumeti’de yer alan Singita Faru Faru Lodge 1993 yılında açılmış. Çağdaş, organik stil ve geleneksel kamp felsefesinin mükemmel bir birleşimi olan bu lüks kamp çevreye duyarlı misafirperverliği, sürdürülebilir yaklaşımı ve yerel halkı destekleyen vizyonuyla fark yaratıyor. “Mucizelerin yeri” anlamına gelen Singita doğası ve 12 çadır kampıyla bu sözün hakkını veriyor.

Norden Camp – Labrang / Tibet

National Geographic, Conde Nast Traveller, New York Times gibi seyahat ve basının önde gelen kuruluşları tarafından onay alan The Norden Camp, Tibet kültürünü doğanın kalbinde tanımak için bir fırsat sunuyor. Tibet Platosu’nda yer alan bu lüks kamp 11 hektarlık bir alana yayılıyor. Kış aylarında göçebelerin otlatma alanı olan bölgedeki kamp Mayıs-Ekim aylarında açık oluyor. Birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan Norden Camp çadırları yerel mobilyalar, antika parçalar, keçe yünleriyle dekore edilmiş. 

Bisate Lodge, Ruanda

Haziran 2017 sonunda açılan Bisate Lodge, Ruanda’nın önemli ulusal parkı Volcanoes National Park’ın hemen kıyısında kurulmuş. Bölgede yaşayan ünlü dağ gorilleri ve altın maymunlarını görebileceğiniz lüks bir üs yaratan kamp,  Aşınmış yanardağ konileri tarafından oluşturulan bir amfi tiyatro formunda organize edilmiş. 12 villadan oluşan kamp orman içerisinde sanki bu arazinin bir parçasıymış gibi duruyor. Geleneksel ile modern tasarımı buluşturan villalarda şıklık ön planda.

Bonjuk Bay, Muğla – Türkiye

Gökova’da özel bir koyda konumlanan Bonjuk Bay, benzer dünya görüşlerine sahip insanların öğrendiği, paylaştığı, yaratıcılıklarını arttırdıkları, kendilerini geliştirdikleri bir yaşam alanı yaratma felsefesiyle kurulmuş.  Ağırlıklı olarak etkinliklere ve grup organizasyonlarına ev sahipliği yapan Bonjuk Bay güzel müzik, yaratıcı sanatlar, gastronomi ve doğa aktivitelerine doyacağınız bir glamping adresi. 50 metrekarelik Africa Safari çadırları safari çadırlarından esinlenerek çevreye duyarlı bir anlayışla dekore edilmiş. 

Kocabahce Glamping Hotel Bozburun – Türkiye

Bozburun Dirsekbüyü Koyu’nun hemen arkasında konumlanan Kocabahçe Glamping, Türkiye’de lüks ve kamp tanımlarını buluşturan adres olarak da tanınıyor. İsmini, koyun ortasındaki büyük narenciye ağacından alan kamp alanı; 10 adet ahşap bungalowla taçlandırılmış. Muz, limon, narenciye ağaçlarıyla dolu kamp alanında hamağınıza yayılıp ateşböceklerinin sesini dinlemek terapi gibi. Özlediğimiz sakinliği, doğallığı çevreye duyarlı bir anlayışla burada yaşayabilirsiniz. Kara yolu olmadığı için ulaşım tekneyle sağlanıyor.

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.