Hava Yolu Şirketlerinin Corona Virüs Uygulamaları

18 Mart 2020

Corona virüs (COVID-19) sebebiyle birçok ülkede yaşanan seyahat kısıtlamaları iptal edilen uçuşları ve turları da beraberinde getirdi. Birçok havayolu şirketi bu olağandışı durum karşısında uçuşlarını iptal ediyor. Dünya üzerinde planlanmış uçuşlar neredeyse %50 oranında azaldı. Biz de yurt içi ve yurt dışı hava yolu firmalarının Corona virüs kısıtlamaları nedeniyle yayınladıkları uçuş sınırlamaları, iptal/iade/değişiklik ve süreç bilgilerini sizler için derledik.

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları da corona virüs nedeniyle uçuşların iptal olduğu ülkeler listesini, iptallerden dolayı yolculara tanınan hak ve ayrıcalıkları internet sitesinden paylaşıyor. Uçuşu iptal olan yolcular, uçuşu iptal olmayan ancak değişim talep eden yolcular için iade, değişiklik kurallarını belirtiyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini

Anadolu Jet

Anadolu Jet Corona virüs etkileri sebebiyle sınırlandırılan Avrupa ve KKTC uçuşlarıyla ilgili bilgileri internet sitesinde paylaşıyor. Yolcuların bilet iptali, iade işlemleri hakkında ayrıcalıkları bu bilgilendirme kapsamında. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan personelin izinlerinin iptaline ilişkin olarak tanınan uçak bileti değişimi, iptal kuralları da bu yazı içerisinde belirtiliyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.anadolujet.com/koronavirus-nedeni-ile-yolculara-taninan-ilave-haklar

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları uçuşların durdurulduğu ülkeler ve hangi dönemi kapsadığını sürekli güncelliyor. Bilet değişimi, iptalleri konusunda da detaylı bilgilendirmeleri internet sitesinde paylaşıyor. Corona virüs hakkında sıkça sorulan sorular ve uçuş iptal/değişiklikleri için hava yolu sitesinin aşağıdaki linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.
www.flypgs.com/koronavirus-covid-19-hakkinda-sikca-sorulan-sorular

Sun Express

Sun Express de Corona virüs kısıtlamaları nedeniyle durdurulan uçuşları ve süreç ile ilgili gelişmeleri internet sitesinden yayınlıyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.sunexpress.com/covid-19

Corendon Airlines

Corendon Airlines hizmet verdiği Avrupa ve Mısır uçuşlarıyla ilgili iptal, değişiklik bilgilerini internet sitesinden yayınlıyor. Bilet iptali, değişiklik, iade bilgilendirmelerini de yine internet sitesinde bulabilirsiniz. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.corendonairlines.com/tr/duyuru-kovid19

Onur Air

Onur Air, Corona virüs nedeniyle yaşanan sınırlandırmalardan dolayı etkilenen yolcularına iptal, değişiklik hakları ile ilgili bilgilendirme yapıyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.onurair.com/tr/kurumsal/basin-detay/Iptal-veya-degisiklik-hakki

Etihad Airways

Etihad Airways Corona virüs kaynaklı uçuş sınırlandırmaları ile ilgili ülke ve kıta bazında detaylı açıklamaları internet sitesinde paylaşıyor. İptal, iade ve güzergâh değişiklikleri bilgileri güncelleniyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.etihad.com/tr-tr/travel-updates/covid-19

Qatar Airways

Tüm hava yolları gibi Qatar Airways de Corona virüs kısıtlamaları ile ilgili olarak Uçuş iptal/değişiklikleri, Katar’a giriş, yolcu uyarıları hakkında bilgi veriyor. Tüm iptal, iade hakları ve uçuş sınırlandırmaları internet sitesinde güncelleniyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.qatarairways.com/en/travel-alerts/COVID-19

Emirates 

Emirates virüs nedeniyle yaşanan uçuş sınırlandırmaları, uçuş iptalleri hakkında yolcularına uygulanacak iade/değişim işlemlerini tarihleriyle birlikte internet sitesinden paylaşıyor. Emirates ile uçuşunuz var ise çağrı merkezlerindeki yoğunluktan dolayı önce bilgileri okuyabilirsiniz. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.emirates.com/tr/turkish/help/travel-updates

Lufthansa

Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi olan Lufthansa Corona virüs tedbirleri kapsamında yüzlerce uçuşunu iptal etti ve birçok uçağını yere indirdi. Bu süreçte yolcuların mağdur olmaması adına iptal bilgileri, iade/değişim prosedürleri ve devam eden uçuşları internet sitesinden paylaşıyor. Tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.
www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Dünyanın önde gelen diğer hava yolu şirketlerinin Corona virüs kısıtlamaları nedeniyle yayınladıkları uçuş sınırlamaları, iptal/iade/değişiklik ve süreç bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Air Canada: www.aircanada.com/travel-news-and-updates/2020/covid-19

Air France: www.airfrance.com.tr/news-air-traffic-air-france.htm

KLM: www.klm.com/travel/tr_tr/prepare_for_travel/up_to_date

Singapore Airlines: www.singaporeair.com/news-alert

Austrian Airlines: www.austrian.com/Info/Flightinformation/Travel

British Airways: https://www.britishairways.com/coronavirus

Air Serbia: www.airserbia.com/tr/travel-information-coronavirus

Azerbaijan Airlines: www.azal.az

Ethiopian Airlines: www.ethiopianairlines.com/updates-and-health-advisory-on-the-covid-19-virus

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.