Hattuşa’da Lezzet Dolu Tarihsel Bir Yolculuk

10 Nisan 2019

Hattuşa Antik Kenti Jules Verne Gezi

4000 yıllık Hitit Kültürünü ve mutfağını deneyimlemeye tarihte lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyoruz!

Gastronomi Tarihi Araştırmacısı ve şarap uzmanı rehberimiz Mansur Karakoç ile köklü bir tarihe tanıklık edip 3500 yıllık kil tabletlerden günümüze kalan yemek tarifleri, özel yemek pişirme teknikleri, Hitit ekmekleri ve Hititlerden kalan ilginç tatları keşfetmeye davetlisiniz…                                                                       
UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Hititlere tam 450 yıl başkentlik yapan Hattuşa; bölgenin en etkileyici kutsal mekanı Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı; Tunç Çağı ve Hitit döneminin önemli bir dinsel tören ve sanat merkezi olan Alacahöyük Örenyeri; Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile “Dünya Belleği” listelerindeki tek antik şehri birlikte geziyoruz!

Hititlerin Batmayan Güneşi Hattuşa Antik Kenti

18 Mayıs – 19 Mayıs

Boğazköy – Alacahöyük – Çorum – Hattuşa Antik Kenti – Yazılıkaya

Hattuşa Antik Kenti Jules Verne Gezi

Detaylı Program Bilgisi ve Rezervasyon İçin Tıklayın!


Rehber, gastronomi tarihi araştırmacısı, İstanbul Aydın Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları fakültesi öğretim üyesi Mansur Karakoç Hitit mutfak kültürü üzerine yazdı:

İşte bu tanrılara her yıl yapılan birçok görkemli törende neler yapılması gerektiğini titizce kaydeden Hititler, bize gastronomi tarihi açısından da çok kıymetli ve benzersiz bilgiler aktarmıştır. 

Hitit kralı 1. Hattuşili’nin vasiyetnamesinde geçen “ekmek yemek ve su içmek” ile ilgili bir cümle sayesinde Hitit dilinin çözülmesi sağlanmıştır.

Yazının devamı için tıklayın!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.