Güneydoğu Anadolu’nun Gizemlerini Keşfe Çıkıyoruz!

13 Eylül 2018

12-14 Ekim 2018

URFA – GÖBEKLİTEPE – HARRAN

Çift Kişilik Oda’da Kişi Başı 2.150 TL

Efsaneye göre Nuh Tufanı’ndan sonra Nemrut’a karaya çıkan ve dağın bir diğer adı olan, ‘Sulak yerde bulunan’ anlamına gelen Hewya oğlu Urhai’den gelen Urfa… 11.000 yıllık tarihinde bugün bile keşfetmeye devam ettiğimiz büyüleyici şehir… Farklı inançların, efsanelerin, çok renkliliğin ve çok sesliliğin şehrini bu toprakları en iyi bilenlerle gezmek bir ayrıcalık! Anadolu ve Ortadoğu üzerine çalışmalarıyla bilinen yazar ve rehber Nükhet Everi ile masalsı bir Urfa Yolculuğu’na çıkıyoruz.

UNESCO tarafından Dünya Kültürel Miras Listesi’nde yer alarak varlığının etkisini tüm dünyaya duyuran Göbeklitepe… Dünyanın orijinal hâliyle günümüze kalmış en eski tapınağı olan Göbeklitepe, Alman Arkeolog Klaus Schmidt’in liderliğinde yıllarca sürdürülen çalışmalar sonucu gün yüzüne çıkarak bilinen dünya tarihini değiştirdi. Her kazıda yeni kabartmalar, heykeller ortaya çıktığı bir sanat hazinesinden bahsediyoruz aynı zamanda. Bizden önce yaşanan tarihin en büyük izlerini oluşturan Göbeklitepe kadar Peygamberler şehri Urfa’nın her köşesinde başka derin anlamlar bulacağınıza şüphe yok. ; Klaus Schmidt’in çalışmalar boyunca yaşadığı evi Klaus Schmidt Anıevi, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Edessa Nekropolü, Harran Ovası’nın merkezinde yer alan ve kuruluşu M.Ö 5000 yılına uzanan tarihin önemli kültür ve din merkezi Harran, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’ndan oluşan ve Türkiye’nin en büyük müze kompleksi Haleplibahçe bambaşka hikâyeler anlatacak bizlere…

Detaylı program bilgisi için tıklayın!

Ücret Bilgisi

 • İki Kişilik Oda’da Kişi Başı: 2.150 TL
 • Single Konaklama Farkı:  200 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • AnadaoluJet ile İstanbul  –  Urfa uçak bileti
 • Türk Hava Yolları ile Urfa  –  İstanbul uçak bileti
 • Manici Urfa Otel’inde kahvaltı dahil, 2 gece konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • 2 öğle yemeği
 • 3 akşam yemeği
 • Sıra gecesi
 • Nükhet Everi Rehberliği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seyahat sigortası

Uçuş Önerisi

 • TK7316 Sabiha Gökçen Havalimanı – Şanlıurfa GAP Havalimanı Kalkış 12:30  Varış 14:15
 • TK2249 Şanlıurfa GAP Havalimanı – İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkış 22:25 Varış 00:30 (15 Ekim Pazartesi)

Nükhet Everi

İstanbul doğumlu Nükhet Everi Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra Viyana Üniversitesi’nde Arkeoloji ve Tiyatro eğitimleri aldı. Eğitimi sonrası 1.5 yıl Küba’da yaşadıktan sonra ülkesine dönen Everi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Orhan Alkaya tarafından çıkartılan “Tiyatro Dergisi” için tercümeler ve söyleşiler yaptı. Uzun yıllardır rehberlik yapan Everi, Mardin ve Ortadoğu üzerine çalışmalarıyla tanınıyor. Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttı, fotoğraf sergileri açtı. Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapıyor. Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmaları için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça öğrendi. 2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanı yayınlanan Nükhet Everi Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşesinde seyahat yazıları yazmaya devam ediyor.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.