Evden Dünyayı Keşfetmek Mümkün!

24 Mart 2020

#HayatEveSığar

Hepimiz, geçici olsa da yeni hayat tarzımıza alışmaya çalışıyoruz. Daha sağlıklı ve güvenli bir Türkiye, bir dünya için zorunlu olmadıkça evden çıkmıyoruz. Bu süre zarfında evde bolca zaman geçireceğimiz için yeni keşifler, yeni öğretiler, yeni eğlenceler bizi bekliyor. Gelecek seyahatlerimizin hayalini kurarken ilham verecek sanal gezintiler, başka dünyalar misafir olacağımız sesli kitap uygulamaları, müzik festivallerini neden çok sevdiğimizi hatırlatan çalma listeleri, ünlü sanatçıların evlerinden canlı konserler ve çok daha fazlası…

#HayatEveSığar ve #EvdeKalTürkiye derken size birbirinden farklı öneriler sunmak istedik:

Son 20 Yılın En İyi 20 Seyahat Filmi

Evde kaldığımız şu günlerde gelecek seyahatlerinizin hayallerini kuruyor musunuz? Bugüne kadar izlediğiniz bir filmde gördüğünüz yerden çok etkilenip, oraya seyahat etmek istediniz mi? Eğer bu sorulara cevabınız evet ise bu yazıyı keyifle okuyacağınızı umut ediyoruz. Yolculuk tutkunuza iyi gelecek; hem senaryosu hem hikâyesi hem de oyunculuklarıyla beğeni kazanan seyahat filmlerini sizler için kaleme aldık. Son 20 yılın en iyi 20 seyahat filmi!

Ücretsiz Erişebileceğiniz Türkçe Kitap ve Dergiler

Corona virüs (koronavirüs) günlerinde zorunlu olmadıkça evde zaman geçirirken bu zamanı nasıl değerlendireceğimiz de bize bağlı! Tam bu noktada  #EvdeKal #StayAtHome kampanyasına destek veren birçok yayıncı kurum ve kuruluş normalde ücretli olan platformlarından herkesin faydalanması için ücretsiz olarak yayına açtı. Hem yetişkinler hem de çocuklar için ulaşılır olan Türkçe e-dergi ve e-kitap listesini sizler için derledik. Ücretsiz erişime açılan Türkçe kitap ve dergiler için tıklayın!

Seyahatlerinize İlham Verecek 10 Kitap

Hayal gücümüzü zenginleştiren, bir yer hakkında daha çok fikir sahibi olmamızı sağlayan kitaplar iyi ki var! Okuduğunuz sayfalar arasından bir anda betimlenen destinasyonu, manzarayı, sokağı hayal etmek aynı zamanda seyahat rotalarımıza, gelecek planlarımıza da ışık tutmuyor mu? Kelimelerin kilometrelere dönüşmesini isteyeceğiniz, gelecek seyahatlerinizi şekillendirecek, farklı kültürler hakkında fikir verecek kitapları sizler için derledik. Seyahatlerinize ilham verecek 10 Kitap önerisi için tıklayın!

Dünyanın En Büyük Dijital Kütüphaneleri

Dünyanın en iyi kütüphaneleri ile önde gelen üniversitelerinin bir araya gelerek oluşturduğu dijital kütüphaneler, sayısız kitap, dergi, gazete ve hatta tarihi belgelere internet kullanıcıları için erişim imkanı sunuyor. Gazete ve televizyondaki her şeyin geçici olduğu gibi internet üzerindeki pek çok şeye de zamanla erişilemiyor. Yazılı, basılı, sesli ve görüntülü her şeyi kayıt altında tutmayı amaçlayarak dijital platformlar üzerinde arşivleyen dünyanın en iyi ve kapsamlı dijital kütüphanelerini keşfedin. Buradan ulaşabilirsiniz.

Sofraları Lezzetlendirecek 10 Youtube Kanalı

Evde zaman geçirmemiz gereken bu günlerde herkesin ortak bir derdi var: “Bugün ne pişirsem?”
Farklı tarifler arıyorsanız, yemek çeşitleri konusunda rehberliğe ihtiyacınız varsa, yemeklerin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız işte size sofralarınızı lezzetlendirecek 10 Youtube Kanalı… Devamı için tıklayın!

Eğlenceli Vakit Geçirin: Dijital Kutu Oyunları

Şu an içinde bulunduğumuz izolasyon dönemi sebebiyle çevremizden ve sosyal aktivitelerimizden uzak kalıyoruz. Çevrenizle iletişiminizi ve etkileşiminizi daha eğlenceli hale getirmek için evde ailenizle veya arkadaşlarınızla online olarak oynayabileceğiniz eğlenceli ve sürükleyici mobil oyunlarını keşfedin. Dijital kutu oyunları için tıklayın!

Kuzey Işıkları Canlı Yayında!

Yolculuk tutkusunu içimizde yaşatırken hepimizin biraz motivasyona ihtiyacı var. Yerinde ziyaret edemesek de canlı akışlar seyahat aşkımıza bir nebze olsun iyi geliyor. Müzelerin sanal gezileri, 3D mekânlar derken şimdi canlı yayınla dünyanın en büyüleyici doğa olaylarından biri, Kuzey Işıkları’nı seyretmek mümkün! Videoda göreceğiniz canlı yayın Kanada’nın Manitoba eyâletindeki Churchill’den… Bu sene Kuzey Işıkları avını kaçırmayın! Youtube’da Explore Zen Den kanalı canlı yayınlar ve rahatlatıcı videolarla seyahat tutkumuzu desteklemeye devam ediyor.

3D Mekanlarla Türkiye

Türkiye’nin dört bir yanında tarihi, kültürel, antik değerler keşfedilmek için bizi bekliyor. Bugüne kadar görmek isteyip de fırsat bulamadığınız yerleri, evde olduğumuz şu zamanlarda internet üzerinden keşfetmeye ne dersiniz? Camilerden müzelere, antik kentlerden saraylara tarihi birçok mekanın çekilen 360 derece panoramik fotoğrafları sayesinde sanal bir geziye çıkabilirsiniz. Galata Kulesi, Adile Sultan Sarayı, Ihlamur Kasrı, Kariye Müzesi, Efes Antik Kenti, Aspendos ve çok daha fazlasını 3D Mekanlar sitesinde bulabilirsiniz. Sanal gezintiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Sanal Gezinti ile Türkiye’yi Keşfet

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin önde gelen turistik, tarihi ve kültürel değerleriyle sizi sanal bir gezintiye davet ediyor. Biz gidemesek de ülkemizin değerleri bize geliyor! Müzeler, saraylar, camiler, kaleler, manastırlar tek tıkla ekranınızda… Ayasofya Müzesi’nden Topkapı Sarayı’na, Dolmabahçe Sarayı’ndan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne,  Divriği Ulu Camii’den Frig Vadisi’ne,  Yerebatan Sarnıcı’ndan Sultan Ahmet Camii’ne Türkiye gezisine hazırsanız hemen tıklayın!

Storytel

Türkiye’nin özel seslerinin seslendirdiği kitaplar Storytel’de sizi bekliyor. Üstelik, sesli kitapların dünyasını keşfedeceğiniz Storytel #evdekal hareketi için 14 gün olan ücretsiz deneme sürecini 30 güne uzattı. Biyografi, roman, çocuk, dünya ve Türk klasikleri, kişisel gelişim gibi farklı türlere ait binlerce kitap sizi bekliyor.  Storytel uygulamasını cep telefonlarınıza indirebilir veya internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Müzik Festivali Listesi Evinde!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 40 yılı aşkın süredir düzenlenen ve Türkiye’nin en köklü müzik festivallerinden biri olan İKSV Müzik Festivali bu yıl 02-25 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. O tarihe kadar müzik festivalinin çalma listesini dinlemek isterseniz “48. İstanbul Müzik Festivali” adıyla Spotify’da.

Biryudumkitap

FOLX Digital’in kitap aşıkları için geliştirdiği, e-posta kutunuza her sabah 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi hikâye ve roman pasajlarını gönderen Biryudumkitap #evdekal kapsamında 30 günlük bir deneme sürümünü de ücretsiz hale getirdi. 400’den fazla sesli öykü ve kurgu dışı kitap özetinin yer aldığı biryudumkitap mobil uygulamasını telefonunuza indirirek 30 günlük ücretsiz kullanabilirsiniz.

Canlı Konserler

Instagram’ın en büyük faydalarından birini de bu süreçte görmeye başladık! Ünlü DJ’ler, ünlü müzisyenler takipçilerine güzel zaman geçirmek için evlerinden canlı performanslar sergiliyor. Coldplay grubunun solisti Chris Martin, John Legend, Niall Horan dünyadan öne çıkan örnekler. Türkiye’de ise Yalın ile konser tadında canlı konserlere konuk oluyoruz. Onun dışında Sıla, Gökhan Türkmen, Candan Erçetin, Can Bonomo, Athena, Cem Adrian, Zeynep Bastık gibi isimler de canlı yayın yapıyorlar. DJ’lerden ise David Şaboy, Cenk Çöteli, Doğuş Çabakçor performanslarını canlı yayınlıyor.

Berlin Filarmoni Orkestrası

Berlin Filarmoni binası ve konserleri geçici bir süre kapılarını kapatmış olsa da Berliner Philharmoniker orkestrası sizin için Dijital Konser Salonu’nda çalmaya devam ediyor. Orkestranın sanal konser salonlarını 30 gün boyunca ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi, geçici süreliğine kapılarını kapatmış olsa da sanatseverleri evlerinde ziyarete geliyor. 2015-2018 yılları arasında sergilenen “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyonunu 3D tur ile keşfedebilirsiniz. Sanal ortamda gezebileceğiniz sergiye buradan ulaşabilirsiniz.

Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali (IDFA)

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, 1988 yılından beri düzenlenen Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali, 32 yıllık zenginliğini izleyicileriyle paylaşıyor. Dünyanın en büyük belgesel festivalinde ücretsiz olarak izleyebileceğiniz 300 Hollanda yapımı, yaklaşık 200 tane de yabancı belgesel bulunuyor. Festivalin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Evde Keyifle Dinleyeceğiniz 10 Podcast Önerisi

Farklı konuları ele alan birçok Podcast programı yükselişine devam ederken podcast önerileriyle evde geçen zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Farklı disiplinlerden konunun uzmanlarının ağırlandığı, spor tutkunlarıyla yapılan sohbetlerin yayınlandığı; spor, sanat, bilim, tarih, edebiyat ve hayatın birçok alanında besleneceğiniz 10 podcast önerisi listesine buradan ulaşabilirsiniz!

Dünyanın En İyi Destinasyonlarından Canlı Görüntüler

Bu dönemi bilinçli olarak evinde geçiren seyahat meraklıları olarak, dünyaca en çok ilgi gören turistik destinasyonların görüntülerini bir araya getirdik. Şehirlerin unutulmaz sessizliğine siz de şahit olmak ister misiniz? Devamı için buraya tıklayın!

Başarılı İş İnsanları Öneriyor: En İlham Veren TED Konuşmaları

İş dünyasının başarılı isimlerinden motivasyon, liderlik, ilham ve hayata tutunmaya dair TED konuşma önerileri… Tofaş’ın CEO’su Cengiz Eroldu’dan Axa Sigorta’nın CEO’su Yavuz Ölken’e,  Allergan Türkiye’nin Genel Müdür’ü Kaniye Onat’tan Beşiktaş Kültür Merkezi CEO’su Zümrüt Arol Bekçe’ye kadar birçok başarılı isimin önerdiği TED konuşmalarını şimdi keşfedin. Devamı için buraya tıklayın!

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.