Evde Keyifli Zaman Geçirmek İçin 10 Kitap Önerisi

13 Mart 2020

Evde daha çok zaman geçireceğimiz bu günleri güzelleştirmek bizim elimizde. Ruhunuza iyi gelecek şeyleri yaparak bu zamanı anlamlı kılabilirsiniz. Size ilham verecek, ruhunuzu açacak kitap önerilerini sizin için hazırladık.

1) Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner 

Yazar Buket Uzuner’in 1997 yılında yayınlanan roman, iç savaşın bireysel ve toplumsal olarak yarattığı etkileri umutsuz bir aşk üçgeni etrafında anlatıyor.

2) Her Umut Ortak Arar – Nilay Örnek

Gazeteci-yazar Nilay Örnek ilk kitabı “Bütün İyiler Biraz Küskündür” den sonra “Her Umut Ortak Arar” kitabıyla Türkiye’nin ruhunu anlatıyor. Bazen gülümseyerek bazen hüzünlenerek okuyacağınız kitap adı gibi “umu” dağıtıyor ve “umut” arıyor.

3) Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır – John Izzo

Dr. Izzo’nun televizyon programında yayınlanan içeriklere dayandırdığı kitabı daha mutlu ve anlamlı bir hayat yaşamak için gerekli olan temel noktalara dikkatinizi çekiyor. Mutlu olmayı öğrenen insanlara yer veren kitap sizi samimi bir yolculuğa davet ediyor.

4) Ikigai | Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı – Hector Garcia, Francesc Miralles

Kısaca “Hayatın Amacı” olarak çevrilen İkigai felsefesinin en güzel tanımı kuşkusuz “sabah uyandığınızda sizi yataktan çıkaran şey.”  Her bireyin İkigai’si aynı olacak diye bir kural yok, aslına bakarsanız İkigai’nin ne olduğunun da önemi yok. Mesleğiniz, belki bir hobiniz, belki de hayata katmak istediğiniz sizden herhangi bir detay sizi her güne umutla uyandırabilir! Bu felsefe de önemli olan sizi siz yapan bir şey olması…

5) Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Günümüzde “kişisel gelişim” başlığı altında ele alınan tüm konular aslında antik çağın en büyük filozofları tarafından tartışılmış. Varoluş nedenlerimiz, hayatın sorgulanması binlerce yıldır insanoğlunun tartıştığı sohbetler, fikirler… Bu kitapta “yaşama sanatı” Aristo, Platon, Sokrates, Epikuros gibi büyük filozofların öğretilerini bulacaksınız.

6) Outliers (Çizginin Dışındakiler) – Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell bu kitabında başarıyı değil “bazı insanların neden daha başarılı oldukları”nı anlatıyor. Çizginin dışında olarak nitelendirdiği yani normal beklentilerin ötesinde başarı yakalayan kişilerin hayatlarındaki alışılmadık akışı kaleme alıyor. Kendi potansiyelinizden en üst seviyede yararlanmanız konusunda ilham veriyor.

7) Simyacı – Paulo Coelho

Paulo Coelho’nun dünya klasikleri arasına giren kitabı “Simyacı” yı henüz okumadıysanız ya da yıllar sonra yeniden okumak istiyorsanız bu zamanı değerlendirin. Roman, Endülüslü bir çobanın İspanya’da başlayan ve Mısır’da sona eren yolculuğunu anlatıyor. Mutluluğu uzakta aramak yerine yüreğinizin sesini dinlemenizi, içsel yolculuğunuzu gerçekleştirmenizi kaleme alıyor.

8) Masumiyet Müzesi – Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’un 2013 yılında yayınlanan romanı Masumiyet Müzesi “ hayatımın en mutlu anıymış bilmiyordum. ” cümlesi ile başlıyor. 1975 yılında başlayan roman aşk, evlilik, arkadaşlık, aile, mutluluk kavramlarıyla ilgili düşüncelerinizi etkileyecek, hayatın ve duyguların farklı renklerini anlatıyor.

9) Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery

Her ne kadar çocuk kitabı olarak raflarda olsa da Küçük Prens 7’den 70’e erkesin okuyup, ilham alabileceği bir kitap niteliğinde. Yazarın çocukluğuna ait bir anıyla başlayan kitap Küçük Prens’in yaşadıkları ve öğrendikleriyle hayata farklı bir gözle bakıp, yaşamı anlamlandırmamızda yeni bir pencere açıyor.

10) “Oliver Twist”, (1838) Charles Dickens

19.yüzyıl İngiliz Edebiyatı’nın en önemli romancılarından olan Charles Dickens bu kitabında dönemin Londra yaşamını anlayarak toplumsal bir eleştiri yapıyor Zenginlerin ikiyüzlülüğünü, yoksulluğun insan ruhunda yarattığı acı izleri etkileyici bir dille anlatan kitap sürükleyiciliğiyle zamansız bir roman.

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

    Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
    düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
    üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
    biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
    *Doldurulması zorunlu alanlar
    Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

    Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

    Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

    Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.