Evde Keyifle Dinleyeceğiniz 10 Podcast Önerisi

24 Mart 2020

#HayatEveSığar

Corona virüse (Covid-19) karşı hepimiz tüm dikkatimiz ve sorumluluk duygumuzla hareket ediyoruz. Bu süreçte zorunlu olmadıkça evden çıkmayıp, evde daha çok zaman geçirirken kendimizi geliştirmeye, yeni ufuklar açmaya devam edelim istiyoruz. Farklı konuları ele alan birçok Podcast programı yükselişine devam ederken size ilham vermesini umut ettiğimiz 10 podcast önerisini kaleme aldık. Evde Keyifle Dinleyeceğiniz 10 Podcast Önerisi…

1) Nereden Başlasam

Sosyolog, yazar ve gazeteci Can Kozanoğlu ile gazeteci, sunucu Mirgün Cabas ikinci podcast serisi ile bir kulaklık uzağımızdalar. “Nasıl Başlasam” farklı disiplinlerden gelen uzmanlarla alanlarının temel kavramlarını konu ediniyor. Meraklıları için konuklarından alanlarıyla ilgili okuma önerileri de alıyorlar. Dilerseniz, bu ikilinin ilk podcasti “İlk Sayfası” nı da dinleyebilirsiniz.

2) Nasıl Olunur

Gazeteci, yazar Nilay Örnek bizlere yazıları, kitaplarından sonra podcast serisi ile ilham vermeye devam ediyor. Nasıl Olunur? adlı podcast programında mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanları ağırlıyor ve onların yolculuklarını bizimle buluşturuyor.

3) Açık Radyo

İnternet radyosu Açık Radyo, radyo içerisinde radyo konsepti ile farklı ilgi alanlarına hitap edebiliyor. Tarih, kültür, sanat, sağlık, bilim, teknoloji ve farklı birçok konuda içeriğe ulaşabilir ve dinleyebilirsiniz.

4) Socrates Dergi

Bir spor dergisi olarak yayın hayatına başlayan Socrates Dergi podcast serilerinde futbol, motospor, sinema, basketbol gibi farklı konularda içerikler hazırlıyor. Liglerin, yarışların ertelendiği şu günlerde spor gündeminden uzak kalmak isteyenlere iyi gelecektir!

5) Radyo Tiyatrosu

Biraz nostalji yapalım mı? TRT Arşivi’nin en güzel Radyo Tiyatroları artık podcast olarak dinlenebiliyor! Zeki Alasya, Tuncel Kurtiz, Gamze Yapar, Metin Çoban gibi usta isimlerin sesleriyle masalsı serüvenlere siz de ortak olabilirsiniz.

6) Ted Talks

Ted Talks hafta içi her gün alışılmış formatını podcast yayınlarına taşıyor. Yapay Zeka’dan zooloji’ye uzanan aklınıza gelen neredeyse her konuda dünyanın önde gelen düşünürleri fikirlerini paylaşıyor. Yayının İngilizce olduğunu da ekleyelim.

7) Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik

HerGünÖğren kurucu ortağı, fikritesisat kurucusu, startup danışmanı İnanç Ayar fikirlerini ve değerlerini üretime geçirmek isteyenler için girişimciliği anlatıyor. Bu seride kitaplardan, felsefeden, sanattan ilhamla girişimciliği bir yaşam felsefesi olarak inceliyor.

8) Mutfaktan Sesler MSA

Gastronomiye ilgi duyanlar, mutfağa tutkuyla bağlı olanlar bu podcasti çok sevecek! Hem mutfak hem de yaşama dair konuların konuşulduğu Mutfaktan Yükselen Sesler podcast serisinde renk katan konuklarla bazen hüzünlenip bazen keyif alacağınız hikâyeler sizi bekliyor.

9) Açık Bilim

Türkiye’nin ilk ve uzun soluklu bilim podcasti Açık Bilim felsefe, teknik, bilim konularında farklı program içerikleriyle büyük ilgi görüyor.

10) Yalansavar

Yapımcılığı ve sunuculuğunu Dr. Işıl Arıcan’ın üstlendiği Yalansavar aslında eleştirel düşünce ve bilim sevdalılarının bir araya gelerek oluşturduğu gönüllü bir platform. Her bölümde ekibin farklı üyelerinin konuk olduğu programlar eleştirel düşünce alışkanlığını yaymayı ve asılsız iddiaları irdelemeyi amaç ediniyor.

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.