En Keyifli Kasım Ayı Seyahat Önerileri

01 Kasım 2018

Tarih, doğa, macera veya deniz tatili isteyenler için Kasım ayının en güzel seyahat rotalarını derledik. Şanlıurfa’dan Tayland’a, Ürdün’den Cinque Terre’ye dünyanın dört bir yanına uzanan Kasım ayı seyahat önerileri…

Marakeş

Tüm duyularınızı harekete geçirecek bir seyahate hazır mısınız? Fas’ın masalsı şehri Marakeş’i bir yanda karmaşayı bir yanda labirenti andıran sokakları arasından huzuru çağrıştırıyor. Doğu ritimleri ve mistisizmiyle sizi hemen etkisi altına alan Marakeş, riyad denilen avlulu evleri, tarihi şehir bölümü ve modern hayata adapte olan yeni şehir bölümüyle tüm duyguları bir arada yaşatmayı başarıyor. 

Eski bir imparatorluk başkenti olan Marakeş’te İslam mimarisinin en güzel örneklerini görebilir, Yahudi Mahallesi’nde Yahudi kültürünün zenginliğini keşfedebilir, Souq Semmarine ve Souq El Kebir ile geleneksel alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz. Birbiri ardına açılan tasarım mağazaları ile şehrin çağdaş dünyasına adım atabilir, hamam ve spa deneyim keyfini lüks riyad tipi otellerde sürebilirsiniz.

Ürdün

Ortadoğu’yu yeniden keşfetmenin tam zamanı! Küçük bir ülke olmasına rağmen büyüleyici tarihi, çöl manzaraları ve sualtı yaşamıyla her köşesinde sizi farklı bir deneyimle buluşturan Ürdün… Dünyanın 7 yeni harikasından biri kabul edilen Petra, Bedevi kültürünü yaşatan bir macera: Wadi Rum Çölü, sahil sayfiye kasabası Akabe ve sualtı zenginliği, Tevrat’a göre Hz. Musa’nın vaat edilen toprakları gördüğü ve yaşamını yitirdiği Nebo Dağı,  “Mozaikler Şehri” Madaba bu ülkenin zenginliklerinden sadece birkaçı.

Urfa

Sonbahar ile en güzel mevsime giriş yapan Güney Doğu Anadolu Bölgesi keşfedilmek için sizi bekliyor. Aşırı sıcakların yerini ılık havalara bıraktığı topraklarda binlerce yıllık geleneklere ve tarihe yolculuğa çıkın. Peygamberler şehri Urfa’dan başlayarak UNESCO Dünya Mirası listesine giren dünyanın en eski tapınağının yer aldığı Göbeklitepe gezisi ile devam edin. M.Ö 6. yüzyıldan günümüze kadar yerleşim yeri olan ve bir dönem Asurlular ile Emeviler’e başkentlik yapan Harran’ı gezin.

23-25 Kasım tarihleri arasında Nükhet Everi ile Urfa-Göbeklitepe-Harran gezisi ile yaşadığımız toprakların bilinmeyen hikâyelerini keşfedin!
Detaylı Program Bilgisi için Tıklayın!

Cinque Terre

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cinque Terre yani “5 Toprak”; İtalya’nın kuzeybatı sahillerinde dağlar ve deniz arasındaki yamaç ve vadilere kurulan beş pitoresk köye verilen ad. Ligurya sahillerinde, dağ eteklerine kurulan bu 5 köy sizi gerçek dünyadan alıp bir masal dünyasına götürüyor. Dar sokakları, yeşil panjurlu evleri ile günün her saati farklı bir manzara sunan köyleri gezmek için sezon dışı dönemi tercih etmelisiniz. Yaz aylarında mahşer yerine dönen Cinque Terre köylerini sakin olan zamanda ziyaret etmekten büyük keyif alacaksınız. 

Coğrafik yapısı sebebiyle ulaşımın zor olduğu köyleri denize yakın bir konumdan geçen tren yolculuğu ile keşfetmek en güzeli. La Spezia’dan sola doğru Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza ve Monterosso al Mare olarak sıralanan köyler arasını kondisyonunuza bağlı olarak yürüyerek de geçebilirsiniz. En azından Riomaggiore’den Manarola’ya, meşhur manzaralı  “via dell Amore” yolundan 30 dakika yürüyerek gitmelisiniz. Cinque Terre seyahatinizi günübirlik yapacaksanız en azından 3 köyü seçerek gezmenizi öneriyoruz. Seyahatinizi La Spezia-Cinque Terre-Portofino olarak programlayıp, İtalyan sonbaharının sakin ve huzur veren atmosferini yaşayabilirsiniz.

Abu Dhabi

Dünyanın en büyük el halısı, en hızlı roller coaster’ı, en iyi eğime sahip kulesi, 21. yüzyılın en büyük kültürel binaları derken dünya rekorlarına kafa tutmaya devam eden Abu Dhabi… Yoktan var etmenin ne demek olduğunu bu yüzyıl koşullarıyla tüm dünyaya gösteren Abu Dhabi kültürel yatırımlarıyla da iddiasını sürdürüyor.

Dünyanın en büyük camilerini ziyaret edip, mimarisi ve koleksiyonlarıyla büyüleyen Louvre Müzesi’nde kendinizi sanata ve mimariye teslim edebilirsiniz. Dünyanın en büyük çölü Rub Al Khali’de çöl yürüyüşleri ve deve ile gezinti yapıp uçsuz bucaksız manzaralara karşı günü batırabilirsiniz. Plaj voleybolu, su sporları, şnorkel le dalış, paddle boarding, deniz kayağı, 4×4 sürüş gibi farklı seçenekler sunan Sir Bani Yas Adası’nda zamanı unutabilirsiniz. Yas Waterworld ile dünyanın görkemli su parklarından birinde eğlenceye doyabilirsiniz.

Tayland

Tropikal iklim kuşağında yer alan Tayland için en güzel seyahat zamanı başlıyor. Ekim sonu itibariyle en uygun havaların başladığı Tayland’da Kasım ayı önerileri olarak iki alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Daha çok kültür ve tarih odaklı bir seyahat düşünüyorsanız Laos, Myanmar ve Tayland sınırlarının buluştuğu Altın Üçgen’e (Golden Triangle) seyahat planı oluşturabilirsiniz. Altın Üçgen’in bir zamanlar erişilemeyen Kuzey Tayland bölümünde,  Chiang Rai ve Chiang Mai şehirlerini görebilirsiniz. Tarihte Lan Na Krallığı’nın başkentliğini yapmış olan Chiang Rai görkemli tapınakları ve mimari zarafetiyle duyularınızı harekete geçiriyor. Golden Triangle sınırına bir adım uzak olan Chang Mai ise 13.yüzyılda kurulan bir tapınaklar şehri. 300’den fazla tapınağın yer aldığı şehir mimarisi, doğası ve yaşamıyla büyüleyici.

Phuket, Ko Samui adalarının popülerliğini ve cazibesini tartışmaya gerek yok! Ancak, bu Kasım ayı için denizle bulaşacağınız bambaşka bir adadan bahsetmek istiyoruz… Bangkok’a 403 km uzaklıkta bulunan Trat’tan hızlı feribotla 1 saatte ulaşabileceğiniz Koh Kood Adası ülkenin 4. büyük adası. Ko Samui’nin eski sakin ve popülerleşmeyen zamanlarını anımsatan Koh Kood hamakta sallanıp, geniş ormanlık alanlarını keşfedip, denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Los Angeles

Güney Kaliforniya’nın hayat damarı Los Angeles… Okyanustan gelen mis gibi tuz kokusu, upuzun sahilleri, dünyaca ünlü yıldızların gösterişli hayatları, ilham verecek müzeleri, gösterileri, her biri farklı karaktere sahip semtleriyle bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Her biri kendi içinde ayrı bir hükümdarlık kuran semtlerinde yeni bir deneyimle karşılaşmak sürpriz olmayacak!

Mega malikâneleri ve lüks mağazalarıyla Beverly Hills, Hollywood ihtişamını yansıtan West Hollywood, “turistik yoğunluktan” kendini kurtaramayan Hollywood, müzelerin kesişim noktası Downtown ve upuzun sahillerin adresi Santa Monica ile Venice Beach… Hiçbir zaman zamanın keşfetmeye yetmediği Los Angeles’ta bambaşka hayat hikâyelerine, bambaşka kültürlere tanık olabilirsiniz.

Size özel seyahat tasarımı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.