Yurt Dışında Hayatı Kolaylaştıran En İyi Seyahat Uygulamaları

10 Kasım 2021

Cep telefonları ve internet artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Dünyayı keşfedip, yeni yerler gezmek, görmek istediğimizde de akıllı telefonlar en büyük yardımcılarımızdan oluyor. Özellikle yurt dışı seyahatlerimizde hayatımızı kolaylaştıran, seyahat tutkumuzu keyifli bir deneyime yönlendirmemize yardımcı olan harika seyahat uygulamaları var.

Yeni bir şehirde gezip, para birimi dönüştürmeleri yapmamıza, günlük otel rezervasyonlarından son dakika uçuş değişikliklerine, ulaşım ve mekan önerilerine kadar her konuda yardımcı olan, hatta bavul hazırlamaktan yerel uzmanlık sağlamaya, restoran rezervasyonları yapmaya veya dünyanın neresinde olursanız olun harika bir etkinlik bulmaya destek veren uygulamalar hayatı kolaylaştırıyor.

Özellikle yurt dışında hayat kurtaran, seyahatleri daha keyifli hale getiren en iyi seyahat uygulamalarını sizin için derledik.

Seyahat severlerin hayatını kolaylaştıran en iyi seyahat uygulamaları…

TheFork

Avrupa’da restoran rezervasyonları yapmak için en kullanışlı uygulamalardan biri olan TheFork ile farklı restoran kategorilerine göz atarak rezervasyon yaptırmanız mümkün. Kullanıcılarına özel fırsatlar ve menüler sunan restoranları keşfedip rezervasyon yaparak faturanızda yüzde 50’lik tatlı bir indirim bile elde edebilirsiniz! Uygulamada her rezervasyondan sonra paraya dönüştürülebilen “Yums” aldığınız bir sadakat programı da bulunuyor.

Lounge Buddy

Dünyanın birçok havalimanında geçerli, aktarmalarınızı çok daha verimli ve konforlu hale getiren Lounge Buddy, isminden de anlaşıldığı gibi bir havalimanı hizmet uygulaması. LoungeBuddy, uçtuğunuz havayolu veya sınıfı ne olursa olsun, dünyanın her noktasındaki premium lounge’lara erişim sunuyor. Havalimanlarındaki lounge’ların özelliklerini, sundukları hizmetlerin neler olduğunu ve hangilerinin ücretli olup olmadığını Lounge Buddy seyahat uygulaması ile bir tıkla öğrenebilir, önceden rezervasyon ve satın alma yapabilirsiniz.

Rome2Rio

Dünyanın en güzel ulaşım uygulamalarından biri olan Rome2Rio gitmek istediğiniz ülke veya şehirdeki otobüs fiyatından tutun da uçak ve paylaşımlı araç fiyatına kadar tüm sonuçları öğrenebileceğiniz platformlardan bir tanesi. 2021 yılından bu yana tüm dünya tarafından sıkça kullanılan Rome2Rio bir yere gitmeden önce özellikle ulaşım konusunda denenmesi gereken uygulamalardan biri.

TripIT

Yaklaşan seyahat programınızı düzenlemenize yardımcı olan TripIT, seyahat planlarınızı ve belgelerinizi tek bir yerde organize ederek dağınıklıktan kurtarıyor. Seyahat onaylarını, uçuş güzergahlarını, biletleri, otel rezervasyon bilgilerini, kiralık araç rezervasyonlarını, feribot biletleri ve yol tariflerini aynı ekranda görmenizi sağlayan uygulama özellikle iş seyahatlerinizde kurtarıcınız olacak.

PackPoint

Çantanızı hazırlamadan önce yanınıza almanız gereken şeylerin listesini hazırlamak hayatı kolaylaştırır, zaman kazandırır. Seyahatinize göre sizin için bir liste hazırlayan PackPoint; hedefinize bağlı olarak bir şemsiye veya daha kalın bir ceket getirdiğinizden emin olmak için hava durumunu bile kontrol ederek, yanınıza almanız gereken eşyalar konusunda yol gösteriyor.

Maps.me

İnternetiniz olmadan rahatça kullanabileceğiniz Maps.me, özellikle son zamanlarda çok popüler olan ve birçok gezgin tarafından tercih edilen bir çevrimdışı harita programı. Tüm dünyada geçerli bir seyahat uygulaması olan Maps.me için yapmanız gereken tek şey gideceğiniz şehir veya ülkenin haritasını önceden indirmek olacak.

XE Currency

XE Currency, yurt dışı seyahatlerinizde kur oranlarını güncel olarak takip edip, o ülkenin para birimini öğrenmenize yardımcı oluyor. Tüm para birimleri arasındaki kurları inceleyebildiğiniz güncel döviz çevirme programının en güzel tarafı ise internete ihtiyaç duymadan kullanabilecek olmanız.

Timeshifter

Timeshifter; her gezgin için yaş, cinsiyet, uyku düzeni ve seyahat planlarınızla ilgili ayrıntıları dikkate alarak kişiselleştirilmiş öneriler sağlamak için uyku ve sirkadiyen ritimlerle ilgili sinirbilim araştırmasına dayanan bir uygulama. Timeshifter ile ne zaman uyumanız veya uyanık kalmanız gerektiğini sizin için çıkartılan harita üzerinden öğrenebilirsiniz.

TripLingo

TripLingo, yeni bir kültüre uyum sağlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra yurt dışında yerel biri gibi görünmenize yardımcı olmak için birebir. Uygulama temel ifadeleri öğrenmenize, sesinizi anında çevirmenize veya canlı bir çevirmene bağlanmanıza yardımcı olurken, seyahatinizi oldukça konforlu bir hale getiriyor.

Tripadvisor

Dünyanın hemen her yerindeki yeme – içme, gezme ve konaklama alternatiflerini görerek fikir alabileceğiniz uygulamaların başında gelen Tripadvisor, konu gezmek olunca olmazsa olmaz uygulamaların başında geliyor. Tripadvisor uygulamasında arayıp da bulamayacağınız neredeyse hiçbir şey yok. 220 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan bu uygulama ile merak ettiğiniz her yer hakkında direkt bilgi edinebilir, siz de diğer tüm kullanıcılar gibi yorum ve inceleme yaparak, gittiğiniz mekanları puanlayabilirsiniz.


GetYourGuide

Tripadvisor bağlantılı, güvenilir ve pratik bir rehber sitesi olan GetYourGuide ile seçtiğiniz lokasyondaki turları, etkinlikleri, yeme/içme seçeneklerini ve bunun gibi birçok seçeneğe ulaşarak, seyahat sürecinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

MyTSA

Havalimanı güvenlik ve bagaj bilgilerini sunması açısından son derece kullanışlı olan MyTSA, en popüler havalimanlarındaki güvenlik bilgilerini anında akıllı cihazlarınızın ekranına getirerek, bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor.

Rebtel

Ücretsiz bir uluslararası arama uygulaması olan Rebtel, daha ekonomik telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan bir internet sitesi. Uygulamadan yararlanan kullanıcılar hiçbir yazılım yüklemesi gerekmeksizin ev, ofis veya cep telefonlarından uzak mesafeli telefonları arayarak, yüzde 98’e varan indirimli telefon görüşmeleri fırsatından yararlanabiliyorlar.

CityMapper

Dünyanın dört bir yanında kullanıcılarına ulaşım çözümleri sunan akıllı telefon uygulaması CityMapper, açık veri kullanarak şehirlerdeki ulaşım hatları için çözümler üretiyor. Tüm ulaşım araçlarını tek bir uygulamada bir araya getiren CityMapper üzerinden otobüs hareket saatlerini takip edebilir, geç saatlerde daha güvenli yolculuk yaparak sevdiklerinizi merakta bırakmamak için varış sürenizi ve anlık konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Priority Pass

Dünya çapında 1300’den fazla lounge’a erişim sağlayan, American Express The Platinum Card® gibi kart sahipleri için ek üyelik ücreti ödemeden sadece kayıt olarak kullanabilen uygulamada bulunduğunuz havaalanı adını veya kodunu girerek; erişiminiz olan dinlenme salonları veya restoranları görüntüleyebilir, seçkin havaalanı restoranlarında avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Expensify

Expensify  uygulaması ile artık  faturaları, makbuzları nerede sakladığınız konusunda endişelenmenize gerek yok.  Fatura ve makbuzlarla saatlerce uğraşmanızın önüne geçerek zaman tasarrufu sağlayan Expensify, iş seyahatleriniz için mutlaka kullanmanız gereken uygulamalardan.

Workfrom

Workfrom, yakındaki kafeleri, barları ve bazı işlerinizi yapabileceğinizi, diğer alanları bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış topluluk kaynaklı bir web sitesi ve mobil uygulama. Dünya çapında 1250’den fazla şehirde bulunan uzak çalışma alanları için aranabilir bir kılavuz olan Workfrom aracılığıyla bir konumun arka plan gürültüsü veya Wi-Fi hızı ile ilgili olarak diğer kullanıcılardan faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

ClassPass

Haftalık pilates dersinizi iptal etmek için artık hiçbir mazeretiniz yok. ClassPass uygulaması ile dünyanın dört bir yanındaki fitness derslerine, spor salonlarına ve sağlıklı yaşam merkezlerine erişim sağlayarak, bulunduğunuz yerden de antremanlarınıza devam edebilirsiniz.

 

Bütçenize, yaşamak istediğiniz deneyime göre size özel hazırladığımız seyahatler ile görmek isteyip de göremediğiniz yer kalmasın! ⁠

Size veya kurumunuza özel seyahat programı için:
Travel@julesverne.com.tr

 

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.