Eğlenceli Vakit Geçirin: Dijital Kutu Oyunları

07 Nisan 2020

Kalabalık arkadaş gruplarıyla evde bir araya gelindiğinde yapmaktan en çok zevk alınan şeylerden biri de kutu oyunu oynamak. Fakat şu an içinde bulunduğumuz izolasyon dönemi sebebiyle çevremizden ve sosyal aktivitelerimizden uzak kalıyoruz. Çevrenizle iletişiminizi ve etkileşiminizi daha eğlenceli hale getirmek için evde ailenizle veya arkadaşlarınızla online olarak oynayabileceğiniz eğlenceli ve sürükleyici mobil oyunlarını keşfedin.

Heads Up!

Amerikalı kadın komedyen ve sunucu Ellen DeGeneres’a ait olan ve showlarında konuklarıyla oynadığı oyunun çocukluğumuzun sessiz sinemasından pek bir farkı yok. Takım arkadaşınız alnınızın üzerinde tuttuğunuz cihazda beliren kelimeleri talimatlar doğrultusunda size anlatır. Sorulan kelimeyi doğru bilebilirseniz ekranı öne eğerek sıradaki kelimeye geçer ve puan alırsınız. Eğer sorulan kelimeyi pas geçmek isterseniz ekranı arkaya yatırarak yeni kelime alabilirsiniz. 1’er dakikalık süre sonunda toplam sorulan kelime sayısı ile bildiğiniz kelime sayısı ve puanınız tabloda çıkar. Oyunun video kayıt özelliğiyle, oyun boyunca karşınızdaki takım arkadaşınızı kaydedebilir ve oyunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Her yaş grubuna hitap eden ve içinde pek çok kategori bulunan oyunda küçük yaş gruplarıyla oynanabilecek “just for kids” kategorisi de bulunuyor. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Pictionary Air™

Bu oyunda yarışırken anlatmak istediklerinizi bu sefer konuşarak ve kelimelerle değil kalemle havaya çizim yaparak anlatmaya çalışıcaksınız. Cihazınızı ekrana yansıtarak ve özel Pictionary Air™ kalemiyle havada çizim yaparak oynanan oyunda, takım üyelerinden biri süre dolmadan çizim yapıp, yaptığı çizimle etkileşime geçerken diğer üyeler yakaladığı ipuçlarıyla tahmin yürütüyor. Mesela yağmuru anlatmak için, bir şemsiye çizip onu tutmanız gerekebilir…  Oyunu kolayca uygulama üzerinde zamanlayabilir ve puan tablosunu takip edebilirsiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Monopoly

Tüm dünyada 1 milyardan fazla insanın severek oynadığı Monopoly, aile klasiği haline gelmiş zamansız bir oyun. Bir zamanlar ailemizle ve arkadaşlarımızla bir araya gelerek, birlikte son derece eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayan bu kutu oyununu artık online olarak oynamak da mümkün. Bu popüler emlak oyunda yine semtlerin durumuna ve popülaritesine göre tapularını satın alma ücretleri ve kira getirileri değişiyor. Aynı renklere ait tapu gruplarını toplayıp buralara ev ve otel inşa ederek rakiplerinizden tapu kirası veya buralara inşa edeceğiniz ev ya da otel kirası alarak onlara meydan okuyabilir, emlak zengini olabilirsiniz. Tüm zamanların en eğlenceli ve sürükleyici oyunlarından biri olan Monopoly’i, animasyonlu ve 3D olarak sevdiklerinizle etkileşim içinde kalarak oynayabilirsiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Scrabble® GO

Dünyanın en iyi kelime oyunlarından biri olan Scrabble, Scrabble® GO ile mobil üzerinden de eğlence imkanı sunuyor. Kullanım sıklığına göre 1’den 10’a kadar farklı puanlara sahip olan harflerle tahtaya yazılan kelimeler, harflerin sahip olduğu değerler ve tahta üzerindeki ekstra puan kazandıran kutucauklara göre hesaplanır ve en yüksek skoru elde eden oyunun galibi olur. Unutmayın, harflerin kullanım sıklığı ne kadar azsa puanı o kadar yüksek olur ve bazı özel kutucuklarına gelirseniz kelimenin toplam puanı veya kutucuğun üzerine gelen harfin puanı 2 veya 3 ile çarpılır. Klasik Scrabble’ın yanı sıra oyunda taşlarınızı kişiselleştirebilir, dilerseniz oyunu aileniz ve arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunda Düello, Word Drop, Tumbler, Rush gibi farklı modlar da bulunuyor. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Tabumania 2019

Konu popüler oyunlara gelince TABU’yu es geçmek olmaz. Kartları rafa kaldırıp 10.000’in üzerinde yeni kartla cep telefonu ve tabletlerimize giren uygulama tamamen Türkçe olarak geliştirildi. Kutu oyunu versiyonuyla aynı kurallara sahip olan Tabumania’da, yine yasaklı kelimelerle dolu bir yarışmada süre dolmadan sorulan kelimeleri takım arkadaşınıza anlatmalısınız. Oyun esnasında karşı takımın yasaklı kelimeleri kullanmadığından emin olmak için kontrolü elden bırakmayın. Tabumania 10.000’den fazla yeni kartla tabu severleri yarıştırmaya devam ediyor. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

UNO!™

Dünyanın en iyi kart oyunlarından biri şimdi daha önce hiç olmadığı kadar eğlenceli. Toplam 108 kartla oynanan oyunda her biri 0-9 arası değere sahip 4 farklı renkte 25’er tane kart ve her biri farklı işlevlere sahip hareket kartı adı verilen özel kartlar bulunuyor. Yeni, yarışlar, maceralar ve çok daha fazlası şimdi UNO!™’da. İster klasik modda isterseniz popüler yeni özellikleriyle 2 kişilik gruplar halinde arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Draw it

Bu yüksek tempolu ve rekabetçi oyunda rakiplerinizi yenmeniz için çok hızlı olmalısınız! Oyunda ilerledikçe yeni kelime kilitleri açılır ve rekabet artar. Zirveye yükselmeniz içinse tek yapmanız gereken gördüklerinizi hızlıca çizmek. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Chess

Yılın en iyi strateji oyunu ödülü alan CHESS, yalnızca satranç severler için değil, satranç öğrenmek isteyenler için de iyi bir seçenek. İster bir satranç ustası olsun, isterse yeni başlamış bir satranç meraklısı olsun CHESS’te herkes dilediği seviyede dilediği kişiyle satranç oynayabilir. Oyunu iTunes üzerinden indirebilirsiniz.

Kelimelik

Türkiyenin en çok oynanan kelime oyunu Kelimelik, sevilen kutu oyunlarından Scrabble’ı Türkçe ve online olarak oynama imkanı sunan bir diğer oyun. Mobil veya bilgisayar üzerinde arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunda aynı anda 20 farklı oyun penceresi açabilir, haftalık Süper Liglerde şampiyonluk yarışına girebilirsiniz.Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Trivia Crack

Trivial Pursuit oyununan ilham alınarak yaratılan Trivia Crack, eğlenirken öğreten oyunlardan biri. Eğlence, Sanat, Spor, Tarih, Bilim ve Coğrafya olmak üzere 6 kategoriden oluşan oyunda çarkı çevirin ve gelen kategorinin sorusunu belirtilen süre dolmadan cevaplayın. Klasik veya meydan okuma modlarında arkadaşlarınızla oynayabilir, ayrıca fabrikada kendiniz soru da üretebilirsiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

“Bu konu OGGUSTO tarafından hazırlanmıştır.” #OGGUSTOGETHER
İçeriğin orijinal haline ve diğer keyifli konulara buradan ulaşabilirsiniz!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.