Dünyanın Sıra Dışı Otelleri

14 Eylül 2018

Bazen hepimiz rutinin dışına çıkmak istiyor ve farklı, alışılmışın dışında bir deneyim yaşama arayışına düşünüyoruz. Bu arayışı çıkacağınız yeni bir seyahatle birleştirmek istiyorsanız dünyanın en sıra dışı tasarımlarına sahip otellerini de programınıza ekleyebilirsiniz. Kuzey Işıkları altında parlayan odalardan çöl ortasındaki otellere, uçurum kenarında yükselen mimarilerden Moulin Rouge temalı konaklamalara sınır tanımayan oteller…

Crazy Bear, Beaconsfield, İngiltere

Crazy Bear

Moulin Rouge temasını sadece sahnede veya beyaz perdede izlemek size yetmiyorsa The Crazy Bear Hotel tam size göre! Moulin Rouge, Las Vegas ve Mars gezegeninden ilham alarak tasarlanan otelin stili bol sürprizli ve alışılmışın dışında! Beaconsfield kentinin en eski binasından dönüştürülen otelin her odası yeni bir macera!

The Manta Resort, Pemba Island, Tanzanya

The Manta Resort

Manta Resort, Hint Okyanusu’nun yüzeyinin altında, karadan yaklaşık 4 metre uzaklıkta yer alan sualtı odasıyla meşhur. 3 katlı olacak şekilde dizayn edilen yüzer yapının alt katına indiğinizde odanızdaki manzara sualtı canlıları olacak. Gün boyunca resif balıklarının hareketini seyredebileceğiniz gibi hava karardığında pencerelere yerleştirilen ışıklandırmalar sayesinde diğer sualtı canlıları geçtiğinde de bu enfes görüntüden geri kalmıyorsunuz.

Hotel Marqués De Riscal, La Rioja, İspanya

Hotel Marqués De Riscal

Kendini “göçebe stili otel” olarak tanımlayan ve mimari tasarımı Frank Gehry’ye ait olan Hotel Marques De Riscal’ın elbette tek özelliği mimarisi değil. Kuzey İspanya’nın tipik bir Ortaçağ kasabası olan Elciego’da yer alan otelin mahzeni, muhtemelen bölgenin en eskisi. 1858 yılında kurulan mahzende çoğunlukla Tempranillo üzümünden şaraplar yer alıyor. Elbette Michelin yıldızlı restoranlarını denemeyi ihmal etmeyin.

Sheraton Huzhou Hot Spring Resort, Huzhou, Çin

Sheraton Huzhou

“Donut Hotel” lakaplı Sheraton Huzhou Hot Spring Resort, Nanjing ve Şangay arasında bulunan Taihu Gölü üzerinde yükseliyor. Mıknatıs şeklindeki otelin iki bloğu tepede yükselerek özellikle akşam saatlerindeki ışıklandırmasıyla muazzam görünüyor. Afganistan’dan getirilen beyaz yeşim taşı ve Brezilya’dan getirilen aslan gözü taşı ile dekore edilen lobisi göz alıcı.

Palacio de Sal, Uyuni, Bolivya

Palacio de Sal

Tuz dairelerinden dönüştürülen bir otelde kullanacağınız mobilyaların bile tuzdan yapıldığını bir hayal edin… Hayal etmenin ötesinde bu deneyimi yaşamak için Bolivya’nın yolunu tutun! The Palacio de Sal – ‘Salt Palace’ 16 odası, çarpıcı lobisi ve barının yanı sıra restoranında tabi ki leziz “tuzlu tavuk” yemeği ile ünlü.

Ariau Amazon Towers, Manaus, Brezilya

Ariau Amazon Towers

Amazon ağacı üstleri arasında yer alan bu çevre dostu otelde güne primatların ve göz kamaştıran cennet kuşlarının cıvıltılarıyla uyanabilirsiniz. Dünyanın en büyük tropikal ormanlarına bakan balkonlu odanızda tüm günü geçirebilirsiniz. İskele üzerinde yer alan yüzme havuzunda yüzmek de enteresan bir deneyim olabilir!

Arctic TreeHouse Hotel, Rovaniemi, Finlandiya

Arctic TreeHouse Hotel

Kuzey Kutup Dairesi’ndeki bir yamaçta inşa edilen Arctic TreeHouse Hotel, kuzeye bakan geniş pencerelere sahip kübik dağ evleriyle meşhur. Kuzey Işıklarını seyredebilmeniz için geniş pencerelerle tasarlanan kübik odalardan doğanın gücüne şahit olmak unutulmaz bir deneyim.

The Caves, Negril, Jamaika

The Caves

Caves, Negril’de çarpıcı bir uçurumun kenarında ilgisini çekecek bir konuma sahip.  Kayalıkların tepesinde orman benzeri bahçeler arasında, gözlerden uzak yerleştiren 12 odası, özel ışıklandırmalı mağara restoranıyla hayatta bir kez yaşayabileceğiniz bir deneyim sunuyor.

Amangiri, Canyon Point, Utah, ABD

Amangiri

Arizona sınırına yakın yer alan Amangiri; kesinlikle bambaşka bir coğrafyada, etkileyici bir ambiyansın ortasında sizi bambaşka bir deneyime davet ediyor. Kanyonun kurak görüntüsü bile o kadar çarpıcı ki, alışık olduğumuz yeşil ağaçlarla süslü tepe manzaraları kadar akla kazınıyor. Muhteşem manzaralı yüzme havuzu etrafında yayılan otel, derin kanyon ve yüksek plato görüntüleriyle tamamlanıyor.

ION Luxury Adventure Hotel, Nesjavellir, İzlanda

ION Luxury Adventure

Ion Luxury Adventure Hotel, hayatınızda belki de bir kez yaşayabileceğiniz deneyimler zincirinin tek adresi… İzlanda’nın doğa ve çevreyle uyumlu bu oteli, özellikle konumu ile oldukça sıra dışı. Ion Luxury Adventure Hotel için “ateş ve buzun ortasında terkedilmiş bir binadan dönüştürülen lüks bir durak” benzetmesi yapabiliriz. Doğa manzaralı 10 metre uzunluğundaki havuzunda seyrettiğiniz manzarayı hafızanıza kazımak isteyeceksiniz.

BONUS: The Witchery by the Castle, Edinburgh, İskoçya

the Witchery by the Castle

Edinburgh Castle yakınlarındaki fantastik süitlerden oluşan bu olağanüstü otel, son derece romantik bir kaçış sunuyor aynı zamanda! Oteli görkemli, hoşgörülü ve birazcık sınırları zorlayan bir stille yorumlayabiliriz. Yeni Gotik mimari stilinin temel taşı Augustin Pugin bugün yaşasaydı tam da bu tarzda bir otel tasarlardı diye düşünüyoruz!

 

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.