Dünyanın En Keyifli Yat Yolculukları

03 Şubat 2022

Şehir kalabalığını arkanızda bırakıp, denizin üzerinde özgürlük hissini doyasıya yaşamanızı sağlayan yat yolculukları ile yepyeni yerler keşfetmeye ne dersiniz? Rutinin dışına çıkmak, gün doğumundan batımına kadar doğanın ritmini yaşamak, yıldızların ihtişamını fark etmek ve dalga sesleri ile uyumak yat seyahatleri ile yaşayacağınız güzelliklerin yalnızca birkaçı…

Her sabah uyandığınızda kendinizi farklı ve harika bir koyda bulmanın, dilediğiniz zaman karaya çıkarak farklı yerler keşfetmenin, dilerseniz konforlu kamaranızda dinlenmeye çekilmenin ya da geceleri yıldızlar altında uyumanın ayrıcalığını yaşayabilmeniz için Saint Lucia’dan Hırvatistan’a, Maldivler’den Seyşeller’e, Malta‘dan Santorini’ye kadar uzanan birbirinden güzel yat rotaları keşfedilmek üzere sizleri bekliyor.

Saint Lucia, Karayipler

Güneş, deniz ve macera arayan herkes için gerçek bir cennet olan Karayipler, lüks bir yat eşliğinde kristal berraklıktaki suları keşfedip, nefes kesici manzaralarının keyfini çıkarmak için oldukça ideal yerlerden biri. Karayip Denizi ile Atlas Okyanusu’nun arasında konumlanan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki doğa alanları, etkileyici manzaraları ve şahane plajlarıyla göz kamaştıran Saint Lucia’nın çarpıcı turkuaz sularında yelken açıp, ılık ve parlak bir güneş eşliğinde sizi bekleyen Karayipler’de rüya gibi bir tatilin kapısını açmaya ne dersiniz?

Hırvatistan

Yıllara meydan okuyan sahil kasabaları, birbirinden özel adaları ve eşsiz plajlarıyla Adriyatik’in incisi Hırvatistan; birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapan muhteşem coğrafyası ile ziyaretçilerine büyüleyici bir dünyanın kapılarını açıyor. Hırvatistan’da lüks bir yat eşliğinde keyifli bir mavi yolculuk düşünüyorsanız rotanızın sizi Dalmaçya Kıyıları’nın turkuaz sularına, çarpıcı kıyı ve koylarına götüreceğine emin olabilirsiniz. Korcula – Badija – Trpanj – Potamje – Opuzen – Mostar – Jelsa – Stari Grad – Hvar ve Split ile Dubrovnik’ten fazla uzaklaşmadan Adriyatik Denizi’ni güzelleştiren bu ayrıcalıklı rotayı mutlaka seyahat planınıza eklemelisiniz. Zamanın yavaş aktığı bu duraklarda geleneksel balıkçı köylerinden tarihi kalıntılara, hareketli küçük şehirlerden ulusal parklara kadar uzanan keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

Maldivler

Masalları andıran doğası ile ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazanan Maldivler’i bir kez de lüks bir yat veya katamaran ile keşfetmeye ne dersiniz? Hint Okyanusu’nun turkuaz sularıyla çevrili geniş adalar ülkesi Maldivler; irili ufaklı 1.200 adası ve 30 mercak adası ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri. Masmavi deniz, turkuaz renkli adalar, kar beyazı kumsallar ve olmazsa olmazı palmiye ağaçları… Dertsiz tasasız dinlencelerin, balaylarının dingin mekanı Maldivler, sanki cennetten ödünç alınmış eşsiz bir coğrafya. Su üstü villaları, dünya standartlarındaki dalış noktaları, lüks otelleri, eşsiz gün batımları, 300’den fazla tropikal balık türünün yaşadığı sığ lagünleriyle Maldivler; kristal berraklığında suları ve altın rengi kayalık duvarlarıyla masalsı koylara yelken açabileceğiniz harika bir destinasyon!

Valletta, Malta

Akdeniz’in en temiz plaj ve sularına sahip birkaç yerinden biri olan Malta, kristal bir maviliğe bürünen denizi ve güneşin altında altın gibi parlayan kale surlarıyla “deniz – kum – güneş” üçlüsünü sevenler için şahane bir destinasyon! İçinizi ısıtan sıcak güneşi ve berrak sularıyla yıkanan önemli tarihi ve kültürel mirasa sahip iki ada bölgesini bir arada görme imkanı sağlayan Malta, lüks bir yat eşliğinde kristal berraklıktaki sularını keşfedip, zamanı durdurmak için oldukça ideal yerlerden biri. Dünyadaki en eski tarih öncesi yeraltı tapınağının yer aldığı, 2018 yılının Avrupa Kültür Başkenti’ne sahip sıcacık bir adada denizden çok daha fazlası gizli. Yılda 3000 saat üzerinde güneş ışığı alan ada, iklimi için bile seyahati hak ediyor.

Santorini, Yunanistan

Santorini Adası, bir doğal afetin yarattığı, saf bir mucize aslında. Denizden yüzlerce metre yukarıda, volkanik bir dağa kurulmuş olsa da Santorini denizin içinde gibi hissettiren romantik terasları ve şirin köyleriyle insanı büyülüyor. Yunanca’da Thera olarak bilinen, antik Minos Medeniyeti’nin izlerini taşıyan Santorini, mavi kubbeleriyle büyüleyen beyaz kiliseleri, Ege Denizi’ne tepeden bakan, kayalıklar üzerine inşa edilen binalarıyla kendine hayran bırakıyor. Ada hilale benzeyen krater görünümünden dolayı mistik ve güzel bir tatil keyfi yaşamak isteyenler için oldukça ideal.

Seyşeller

El değmemiş doğanın, mutlak huzurun ve doğal güzelliğin ülkesi Seyşeller, sizi muhteşem bir doğa eşliğinde rüya gibi bir tatile davet ediyor. Büyüleyici plajları, turkuaz sularla çevrili yeşil tepeleri, palmiye ağaçları, bir Dali tablosunu andıran kayalıkları, zengin su altı yaşamı, benzersiz doğal yaşamı, kontrollü yerleşim alanlarıyla Seyşeller, Hint Okyanusu’nda Doğru Afrika kıyılarına doğru yayılan ve çoğunluğu bakir kalan 115 adadan  oluşmakta. İçinde her ton mavi, her ton yeşili barındıran eşsiz bir manzaraya karşı, sımsıcak bir atmosferde, egzotik müzikler eşliğinde bir tatil düşlüyorsanız, Seyşeller’i lüks bir yat eşliğinde keşfetmenin şimdi tam zamanı!

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.