Dünyanın En İyileri Belirlendi: Dünya’nın En İyi Şehirleri & Adaları

20 Temmuz 2023

Dünyanın dört bir yanında hayatımıza yeni bakış açıları, yeni duygular, yeni deneyimler katacak destinasyon var.

Dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel + Leisure, “Dünyanın En İyileri” anketine katılan seyahatseverler ile; gezginleri şehirlere çeken sebepler, kültürel miraslar, dünyanın doğal harikalarına olan yakınlığı, tesisler ve restoranlar gibi konu başlıkları üzerinden değerlendirerek Dünya’nın ve Avrupa’nın en iyi şehir ve adalarını açıkladı. Travel + Leisure’ın “Dünyanın En İyileri” içeriklerinden ilham alarak dünyayı keşfetmeye ne dersiniz?

Dünyada gidilecek en iyi 25 şehir sıralamasında ilk sırada üst üste iki yıl birinciliği kimseye kaptırmayan Oaxaca yer alırken, en iyi 25 ada sıralamasında ise birinciliği Avustralya’nın en büyük mercan resiflerine ev sahipliği yapan Great Barrier Reef aldı.

Avrupa’nın en iyi şehirleri ödüllerinde ise İstanbul bu yıl zirveyi kimseye bırakmayarak listenin 1. sırasına yerleşirken, Avrupa’nın popüler şehirleri Floransa, Roma ve Lizbon’u geride bırakarak “Dünyanın En İyi Şehirleri” listesinde de 8. sırada yer aldı.

İşte ufkunuzu açıp yepyeni yerler keşfetme isteği yaratacak dünyanın en güzel yerleri…

Travel + Leisure Listesi’nden Dünya’nın En İyi 25 Şehri

Dünyada keşfedecek yüzlerce rota, tarihi şehir ve inanılmaz dedirten doğal güzellikler var. Dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel + Leisure’ın uzman görüşlerine yer vererek hazırladığı son anketinde; dünyanın görülmesi gereken en iyi 25 şehri açıklandı.

İçimizde seyahat etme arzusu uyandıracak dünyanın en iyi şehirleri listesine buradan ulaşabilirsiniz.

2023’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Dünya’nın En İyi Adaları

Gözlerinizi kapatın! Hazırsanız sizi hem tarihi hazinelerine hem de doğa güzelliklerine hayran kalacağınız bir seyahate çıkarıyoruz.

Great Barrier Reef Islands’dan Maldivler’e, Bali’den Madeira’ya; Phuket’ten Skye ve Hebrides’e; Koh Samui’den Dominika’ya; Langkawi’den Boracay’a; Paros’dan Fiji Adaları’na; Altın Adalar’dan Moorea’ya; Zanzibar’dan Seyşeller’e; Azores’ten Bora Bora’ya; Rodos’dan Mackinac Adası’na, Galapagos Adaları’ndan Hvar, Sicilya, Anguilla ve Santorini’ye uzanan Dünya’nın En İyi Adaları‘na buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Artık Avrupa’nın Bir Numaralı Şehri!

Dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel + Leisure tarafından düzenlenen “Dünyanın En İyileri” anketine katılan seyahatseverler; şehirleri görülecek yerlerine, önemli rotalarına, kültürüne, mutfağına, insanlarının güleryüzlü iletişimine ve alışveriş olanaklarına göre derecelendirerek “Avrupa’nın En İyi Şehirleri’ listesini belirledi.

Avrupa’nın en iyi şehirleri ödüllerinde İstanbul bu yıl zirveyi kimseye bırakmayarak listenin 1. sırasında yer alırken, Avrupa’nın popüler şehirleri Floransa, Roma ve Lizbon’u geride bırakarak “Dünyanın En İyi Şehirleri” listesinde 8. sırada yer aldı.

Travel + Leisure’dan ilham alarak hazırladığımız, Avrupa’nın en iyi şehirleri listesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Size Özel Seyahat Programı İçin:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.