Dünyanın En İyi Destinasyonlarından Canlı Görüntüler

24 Mart 2020

Dünya çapında birçok ülkeyi etkisi altına alan bu bulunduğumuz durum, seyahat imkânımızı ne kadar kısıtlamış olsa da, evde olduğumuz dönemlerde dünyanın dört bir yanında bulunan en güzel turistik destinasyonların canlı görüntülerini takip etmek hala mümkün. Sokağa çıkan insan sayısının gün geçtikçe azaldığı, önlem amaçlı olarak eve kapandığımız dönemin etkisi, her gün binlerce insanın ziyaret ettiği turistik destinasyonların anlık görüntülerine de yansıyor.

Bu dönemi bilinçli olarak evinde geçiren seyahat meraklıları olarak, dünyaca en çok ilgi gören turistik destinasyonların görüntülerini bir araya getirdik. Şehirlerin unutulmaz sessizliğine siz de şahit olmak ister misiniz?

Puerta del Sol Meydanı, Madrid

Madrid’in en bilinen ve en kalabalık meydanı olan Puerta del Sol, 15. Yüzyılda şehiri çevreleyen duvar kapılarından biri olarak biliniyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Barceloneta Plajı – Barcelona

Barcelona’nın en eski ve popüler plajlarından biri olan Barceloneta Plajı, şehir plajı kriterinde dünyanın en iyi 10 plajı arasında yer alıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Brugge Markt Meydanı, Brugge

Brugge, Orta Çağ’dan kalma mimarisi ile Beliçka’da bulunan Flaman bölgesinin en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Özellikle yılbaşı zamanı büyük bir ilgi gören şehir, en çok dantelleri, çikolataları ve kanallarıyla anılıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Trevi Çesmesi, Roma

Antik Roma zamanlarından kalan Trevi Çesmesi, Roma’nın en büyük Barok Çeşmesi olup, dünyanın en çok ziyaret edilen çeşmeleri arasında yer alıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Ağlama Duvarı (Western Wall), Kudüs

Batı Duvarı olarakta bilinen Ağlama Duvarı, Yahudiler tarafından kutsal olarak kabul edilip, yaklaşık 488 metre uzunluğunda ve 19 metre yüksekliğinde olan tarihi bir duvardır. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Kolezyum (Colosseum), Roma

Roma’nın sembolü haline gelmiş olan Kolezyum, yaklaşık 2,000 yıllık bir geçmişe sahip olup, pek çok gladyatör dövüşlerinin ve halk gösterilerinin gerçekleştiği bir arenadır. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

42.Sokak, New York

New York şehrinin Manhattan bölgesinde yer alan 42. Sokak, New York’un en kalabalık sokakları arasında yer alan ve tiyatro ve müzikalleri ile tanınan bir ana caddedir. Grand Central Terminali, Times Square ve Birleşmiş Milletler Genel Merkezi gibi önemli binalara da ev sahipliği yapmaktadır. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Piazza del Duomo Meydanı, Floransa

Orta Çağ’dan kalma birçok tarihsel yapıta ev sahipliği yapan Piazza del Duomo Meydanı, dünyanın en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında yer alıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

San Marco Meydanı (St. Mark’s Square), Venedik 

San Marco Meydanı, şehrin birçok tarihsel yapısını barındıran bir meydan olup, Venedik’in merkezi ve sembolü haline gelmiştir. Şehrin, sosyal, politik ve dini merkezi olan San Marco, dünyanın en popüler meydanları arasında yer alıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Eski Kent Meydanı (Old Town Square), Prag

Birçok farklı mimari yapıya sahip olan Eski Kent Meydanı, 10. Yüzyıldan bu yana, Prag’ın en eski ve tarihsel meydanı olarak biliniyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Duomo Katedrali, Milano

İnşaatının tamamlanması yaklaşık 600 yıl süren Duomo, dünyanın en büyük 5. katedrali olarak biliniyor. Binlerce sanatçının iş birliğiyle ortaya çıkan Duomo Katedrali, Milano’nun sembolü haline gelen turistik bir yapıdır. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

Las Vistas Plajı, Tenerife

Tenerife adasında yer alan Las Vistas Plajı, mavi bayraklı bir plaj olup, yaz sezonunda birçok deniz-kum-güneş severe ev sahipliği yapıyor. Canlı yayın görüntüsü için tıklayın.

 

“Bu konu OGGUSTO tarafından hazırlanmıştır.”  #OGGUSTOGETHER
İçeriğin orijinal haline ve diğer keyifli konulara buradan ulaşabilirsiniz!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.