Doğa ve Lüksün Buluştuğu Glamping Adresleri

18 Mayıs 2020

Doğada zaman geçirebileceğimiz her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Büyük binaların yerine orman manzaralarını arıyoruz. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımız için daha çok açık havada olmak, temiz havayı içimize çekmek, doğa sporlarıyla ilgilenmek istiyoruz. Ve tüm bunları arzularken alıştığımız konforu bırakmak istemiyoruz.

Lüks kamp konseptini hayatımıza sokan glamping trendi ile artık hayalini kurduğunuz o şık doğa tatilini yaşamanızın önünde bir engel kalmadı! “Glamorous” (gösterişli) ve “camping” (kamp yapma) kelimelerinden oluşan “glamping” lüks kamp anlamına geliyor. Doğa ile temas halinde olacağınız, inziva tatil önerilerimizin bu haftaki konusu dünyanın en havalı glamping adresleri:

Belmond Eagle Island Lodge, Okavango, Botswana

Botswana’da, Okavango Deltası’nın tam kalbinde yer alan Belmond Eagle Island Lodge ülkenin en şık kamplarından biri. Lüks safari deneyimini en üst seviyeye taşıyan otel delta üzerindeki özel bir ada üzerine inşa edilmiş. Büyüleyici doğanın ve vahşi yaşamın kalbinde yer alan 12 lüks çadırının her birinin kendine ait havuzu da bulunuyor. Okavango Deltası’nın doğal renklerinden ve dokusundan ilhamla dekore edilen çadırlar ve ortak alanlar sade lüks tanımına uyuyor.

EcoCamp Patagonia, Torres del Paine, Şili

Dünyanın ilk ekolojik kubbe oteli (eco-dome) olan EcoCamp Patagonia, çarpıcı Torres del Paine National Park’ın merkezinde yer alıyor. Sürdürülebilir konaklama deneyimini sektörle tanıştıran otellerden biri olan Ecocamp Patagonia bölgede yaşayan Kaweskar kabilesinin evlerinden ilham alarak tasarlanmış. Yürüyüş parkurları, doğa sporlarıyla macera tutkunlarının bir numaralı adresi.

Wild Coast Tented Lodge, Yala, Sri Lanka

Orman ile Hint Okyanusu arasında bir yerde, gerçeklik algınızı zorlayacak bir atmosferle sizi buluşturan adres: Wild Coast Tented Lodge. Sri Lanka’nın güney ucunda, Yala Milli Parkı’nın kenarında kurulan lüks kamp koza şeklinde tasarlanan 36 odaya sahip. Mimarisi, Yala Milli Parkı’nın sembolü olan leopar pençesini andırıyor. Her biri birbirinden bağımsız olan odalar vahşi yaşamı rahatça gözlemleyebileceğiniz ve konfor içerisinde keyif yapabileceğiniz şekilde dekore edilmiş.

Singita Boulders Lodge,  Sabi Sands Game Reserve, Güney Afrika

Greater Kruger Park içerisindeki Sabi Sands Game Reserve sınırlarında lüks bir safari vahası: Singita Boulders Lodge! Vahşi doğayla iç içe olan safari kampı doğal tonlarla dekore edilen lüks çadır odaları; manzaraları ve sunduğu kaliteli servisiyle eşsiz ve unutulmaz bir deneyimin parçası olduğunuzu her fırsatta size hatırlatıyor.

Magic Camps Umman

Bin Bir Gece Masallarını aratmayan Magic Camps Oman, Arap çölünün ortasında büyülü ve zamansız bir yolculuğa çıkarıyor sizi. Olağanüstü ve unutulmaz seyahatlerin peşindeki gezginler için tasarlanan Magic Camps, Bedevi geleneği ile karavan kampı ruhunu buluşturuyor ve ortaya lüks bir glamping deneyimi çıkıyor. Her biri özel tasarlanan çadırların en büyük özelliği mobil olması! Evet, yanlış okumadınız! Kamp alanı içerisinde size en uygun konumu seçin ve kendinizi doğaya bırakın.

Dunton River Camp, Colorado, ABD

1800’lerin sonunda inşa edilen eski bir çiftlik evi olan Dunton River Camp,  çiftlik arazisi ve orijinal yapıları korunarak harika bir kamp alanına dönüştürülmüş. Bugün hala arazinin bir bölümü otlama alanı olarak kullanılırken yemyeşil arazi içerisine yerleştirilen 8 lüks çadır odası Afrika safari stilinden izler taşıyor. San Juan Dağları ile çevrili yemyeşil bir çayırda yer alan Dunton River Camp, Colorado’nun vahşi yaşam kurallarını keşfetmeniz için tasarlanmış lüks kamp üssü diyebiliriz.

The Ultimate Travelling Camp – Chamba Camp Thiksey, Hindistan

Hindistan’ın ilk mobil çadır konseptini yaratan The Ultimate Travelling Camp ilklerin Himalayalar’daki adresi. The Ultimate Travelling Camp her yaz döneminde 4 farklı noktaya taşınıyor.  Nagaland,  Dudhwa Milli Parkı, Srinagar ve Ladakh ormanlarında bulunan kamplar size Hindistan’ın gözlerden uzak, dingin yüzünü gösteriyor. Ladakh’da kurulan Chamba Camp Thiksey,  Thiksey Manastırı’na bakıyor. Lüks ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte tasarlanan 14 çadırı, Hindistan’ın turistik yoğunluğundan arındırılmış bölgesini keşfettikten sonra dinlenmeniz için tüm konforu sağlıyor.

Dar Ahlam Nomad Camp, Fas

Fas’ın güneyindeki Erg Chigaga tepeleri arasında gizlenen Dar Ahlam Nomad Camp, Sahara Çölü’nün sonsuzluğunda bir inci gibi parlıyor. Hiçliğin ortasında bir mucize gibi duran lüks kamp alanına geldiğinizde kendinizi gerçek bir Bedevi gibi hissediyorsunuz. Güneşin altında parlayan altın rengi kum tepelerinin manzarası ayrı, geceleri gökyüzünü aydınlatan yıldızların kusursuz görüntüsü ayrı etkiliyor. 15 lüks çöl çadırı da Bedevi kültüründen ilhamla tasarlanmış.

Galapagos Safari Camp, Ekvador

Santa Cruz Adası’nın dağlık bölgesinde yer alan Galapagos Safari Camp, milli park sınırında lüks çadır deneyimi ile doğa tutkunlarının aklını başından alıyor!  Tepeye inşa edilen otel Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasına bakıyor. 55 hektara yayılan bir çiftlik içerisine sadece 9 çadır olması size nefes kesen vahşi doğayla baş başa kalma imkânı veriyor.

Aurora Safari Camp, Lapland, İsveç

İsveçli profesyonel bir fotoğrafçının yönetiminde olan Aurora Safari Camp size Kuzey Işıkları başta olmak üzere bölgenin büyüsünü fotoğraflamak konusunda harika ipuçlarıyla dolu! Afrika’nın lüks kamp deneyimlerini Kuzey Kutup Dairesi’ne getirmeyi başaran Aurora Safari Camp İsveç Laponyası’ndaki Råne Nehri kıyısında yer alıyor. Yıl boyu erimeyen donan bir göl manzarasına bakan kamp çadırları ağaçlar arasında dağıtılmış. Afrika stili ile geleneksel İskandinav mimarisini buluşturan çadırlar Sami kültüründen ilham alıyor.

#ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt”
Gelecek seyahat planlarınız için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.