Daha iyi bir yaşamın peşinde, spiritüel rotalarda “iyileşme” tatilleri

12 Nisan 2018

amanoiBedenimize ve ruhumuza iyi bakmak, hem bedenen hem ruhen kendimizi beslemek mutlu ve dinç hissetmenin en önemli yapı taşları. Yaşımız kaç olursa olsun, günlük hayatımızı dolu dolu yaşamak, enerjik ve zinde olmak, “genç” hissetmek istiyoruz. Yoğun bir temponun içinde günler geçerken ve “doğaya kaçışlarımız” sadece hafta sonu ile sınırlıyken, daha sağlıklı ve enerjik olmak oldukça güçleşiyor. Hem bedenen hem ruhen kendimizi daha mutlu ve daha dinç hissetmenin yolu ihtiyacımız olan sağlık ve kişisel programları uygulamaktan geçiyor. Dünyanın birçok noktasında ayurveda’dan detoks’a, medikal programlardan sağlıklı kilo kaybına uzanan programlar ile kolayca yenilenmek, “iyileşmek” mümkün… 

ayurvedaAyurveda ve Holistik (bütünleyici) terapi bizleri çok başka dünyalara götürüyor. Temeli 5000 yıl önceye dayanan Çin tıbbı ve Ayurveda gibi eski şifa sistemleri geleneği olan Holistik terapi zihni, ruhu ve bedeni bir bütün olarak ele alıyor. Ayurveda, bedeni ve zihni koruma altına alıyor.  Kişiye özel uzman-danışmanlar eşliğinde, doğru beslenme, stres yönetimini kapsayan iyileştirici terapiler, bütünsel bir şekilde natürapat yaşam tarzını benimsetiyor.

Vana Malsi EstateZihninizi ve bedeninizi canlandırmaya ihtiyaç duyuyorsanız, Jules Verne Travel seyahat gurularımıza bir kulak verin deriz: Yıllara ve kısmen “sağlıksız” geçirdiğimiz zamanlara hayıflanmak yerine,  “yenilenme” terapilerini deneyip, uzak rotalarda keyifli, huzurlu bir mola verip “iyileşerek” geri gelebilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz “Yeniden dirilişin ve bütünleşmenin 4 Ası”:  

Hindistan | Tayland | Vietnam | Endonezya

 Vana | HindistanVana Malsi Estate

Öne çıkan terapiler:  Detoks, Yoga, Ayurveda, Kilo verme, Duygusal iyileşme,  Meditasyon, fitness, Geleneksel Çin Tedavisi, Farkındalık, Tibet Tedavisi

Birinci sınıf bir şifa merkezi olan Vana, muhteşem bir doğanın içinde yer alıyor. Narin ve sakin mimari tasarımı ile dikkat çeken tesisin yontulmuş taş ve sırsız cam örgüsü, sınırsız alan-sınırsız düşünce gücüyle eş orantılı. Kişiye özel danışmanların “daha yoğun” ve kendinize dönük terapi programları yaptığı tesiste, aynı zamanda hedeflerinizi de listeliyor, “sağlıklı yaşam ve gençlik” terapiniz sürdürülebilir bir akışta ilerliyor.

vanaVana, beslenme felsefesini “vücuda şifa veren mantıklı yemek” üzerine kurmuş. Tibet şifa öğretileri ve geleneksel Çin tıbbı ile desteklenen tedaviler, bütünsel olarak bir yaşam tarzı olarak empoze ediliyor. 

Como Shambala| EndonezyaCOMO Shambhala Estate

Öne çıkan terapiler: Fitness, Detoks, Ayurveda, Kilo verme, Bütünsel (Holistik) Tedavi, Anti-Aeging

Sağlıklı yaşam tutkunları tarafından en çok tercih edilen Spa merkezlerinden biri olan Como Shambala, palmiye ağaçlarının sarmaladığı yemyeşil bir tropik coğrafyanın göbeğinde yer alıyor. Bu münzevi ve huzur verici “sağlık sığınağı” aynı zamanda tüm duyularınızı uyandıracak, sizi şımartacak, sonsuz dinçlik ve yaşam enerjisi verecek bir dönüşüm merkezi.

comoComo Shambala’nın size yaklaşımı ve sunduğu programlar, holistik tedavi anlayışının belki de en kapsamlı ve kişiye özel yorumlarından biri haline dönüşüyor.  Como Shambala, “neyi ne kadar istiyorsanız, o kadar yapın” rahatlığını tesise adım attığınız andan itibaren size hissettiriyor.

Chiva-Som | Tayland chiva-som

Öne çıkan terapiler: Detoks, Fitness, Yoga-Pilates, Kilo verme, Ruhsal İyileşme, Anti-Ageing, Bütünsel (Holistik) Tedavi

20 yıllık geçmişiyle, gelmiş geçmiş bütün spa merkezlerinin kubbesi olan Chiva-Som Uluslararası Sağlık Merkezi, alternatif tedavide ve spa faaliyetlerinde liderliği hiçbir tesise kaptırmıyor. Hua Hin’deki yemyeşil tropikal bahçeler arasındaki Spa cenneti, Bangkok’tan sadece iki saat uzaklıkta.

Tamamen kişiye özel terapi servisi veren Chiva-Som, tek kişi gitseniz bile sizi dinginliğin ve huzurun doruklarına çıkarıyor. Tesis, felsefesini tamamen yaşam tarzını değiştirme ve uzun vadeli sağlık faydası üzerine oturtmuş. Dünya çapında efsane olan Tayland mutfağı ise, Chiva-Som’da ayrı bir konsepte sunulduğu gibi, sağlıklı pişirme sanatı da öğretiliyor.

Amanoi | Vietnamamanoi_spa

Öne çıkan terapiler: Anti-Ageing, Uzun yaşam, Stres kontrolü, Kilo kontrolü, Farkındalık

Nefes kesen bir bir tabiatın ortasında yer alan Amanoi, Nui Chua Milli Parkının  dağlık tarafında yer alıyor. Vietnam’ın keşfedilmemiş güzelliklere açılan bir pencere görevi gören bu tesis, invizai lüksün belki de en Uzak Doğulusu. İçeri girdiğiniz anda kendi coğrafyanızda yer alan “günlük hayatın çılgın temposu” ortadan kayboluyor. 

amanoiSpa Merkezi, özellikle akıl-beden dengesini sağlamak üzerine uzmanlaşarak kapsamlı tedavilerini kendi markalaştırdıkları “üç imza yolculuğu” deneyimleri üzerine oturtmuşlar: Sağlıklı yaşam programları kendini iyileştirmeyi,yenilenmeyi, denge kazanımını, içsel odağı ve uzun ömürlülüğü destekliyor. Tesisin teması, tamamen rahatlama ve huzur üzerine kurulu.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.