Çocuklarınız Evde Kaliteli Zaman Geçirsin!

24 Mart 2020

#HayatEveSığar

Yaşadığımız olağan dışı günlerde evde eğitimin başlaması; park, müze, aktivite merkezlerinin bir süreliğine kapalı olması çocuklar için de alışılması gereken bir süreç. Bu süreci onlara doğru şekilde anlatırken evde faydalanabilecekleri eğlenceli ve öğretici içerikler büyük önem taşıyor. Ebeveynlerin bu süreçte başvurabileceği birçok çevrimiçi kaynak bulunuyor. Hem siz ebeveynlere hem de çocuklarınıza faydalı olacak öneriler hazırladık. İşte, Çocukların evde kaliteli zaman geçireceği öneriler…

Fanfar – Müzikli Bir İstanbul Masalı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Youtube kanalında 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında hazırlanan çocuk kitabı “Fanfar – Müzikli Bir İstanbul Masalı” nı çocuklarınızla birlikte seyredebilirsiniz. Minik okurlara klasik müziği sevdirme ve okuma alışkanlığı kazandırma arzusuyla hazırlanan kitap Bernard Van Leer Vakfı’nın katkılarıyla yayımlandı. Yazar Göknil Özkök ve çizer Kıymet Ergöçen’in imzalarını taşıyan kitabın yayın yönetmeni ise Burcu Ural Kopan.

Pedagog ve Eğitim Danışmanı Norma Razon ile Çocuk Gelişimi

Pedagog, eğitim danışmanı Norma Razon Notre Dame de Sion Fransız Lisesi üzerine 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Eğitim Bilimleri Bölümü’nde çalışmaya başlayan, 1972 de disleksi-özel öğrenme güçlüğü konulu tezi ile doktor, 1979 da çalışan anneler ve annesi çalışan öğrenciler üzerinde yaptığı araştırma ile doçent, 1988 de gençlerde meslek seçimi adlı tezi ile profesör olan Razon kariyeri boyunca birçok farklı kurum ve kuruluşlarda konuşmalar yapmaya devam ediyor. 0-6 yaş çocuğu olan tüm anne babaları çocuklarının sağlıklı gelişimi için desteklemek, doğru zamanda doğru bilgiler paylaşabilmek adına kurulan Çocuklu Dünya hesaplarında faydalı birçok konuyu bulabilirsiniz. Canlı yayınları izleyebilir veya daha sonra Instagram, Youtube hesaplarından seyredebilirsiniz.

Çocukların İzleyebileceği Netflix Dizi Önerileri

Günümüzde telefon, tablet ya da bilgisayar kullanmayı bilmeyen 3 yaşında çocuk neredeyse yok gibi. Ebeveynler doğal olarak çocuklarının ekran karşısında geçirdiği zamana dair birtakım endişeler içerisinde olsalar bile, Youtube ya da Netflix gibi platformlar bir şekilde çocukların hayatlarına dahil olmuş durumda. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey ise çocukların izledikleri içeriklerin onların yaşlarına ve ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak. Buna yardımcı olabilmek için, Netflix’de yer alan pek çok yaş grubuna hitap eden eğitici ve eğlendirici dizileri bir araya getirdik. Çocuklarınızın izleyebileceği Netflix önerilerimiz için tıklayın!

Çocuklarınızın İlgisini Çekecek Eğitici Mobil Uygulamalar

Hayat kolaylaştırıcı ve eğlenceli olması sebebiyle her yaştan insan üzerinde cezbedici bir etkiye sahip olan teknolojiyle en haşır neşir olan yaş grubunda şüphesiz çocuklar var. Ebeveyn olarak, güvenilirliğinden şüphe ettiğiniz ve çoğu zaman uçsuz bucaksız oluşuyla huzursuzluk veren internetin bu negatif yönlerini çocuğunuz için faydalı hale getirebilirsiniz. Yaşamlarının bir yansıması olması sebebiyle “oyun oynamak” çocukların en önemli öğrenme aracı. Bu doğrultuda, çocuk gelişim uzmanları ile birlikte çalışılarak hazırlanmış olan eğitici oyun ve faydalı uygulamaları çocuklarınızla birlikte keşfedin ve güvenli internetin tadını çıkarın. Mobil uygulama önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Evde çocuğunuz ile beraber bolca vakit geçirdiğiniz bu dönemlerde, yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri film izlemek. Hem çocuğunuzun hem de sizin ilginizi çekecek filmleri bir araya getirdik. Ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmleri şimdi keşfedin. Film önerileri için tıklayın!

Çocukların Evden Gezebileceği Sanal Müzeler

Sosyal ve kültürel faaliyetlere ara verilen bu dönemde; Tate, Met, Smithsonian National Museum of Natural History ve daha pek çok müze çocukları sanal müzelerine bekliyor. Çocuklar için özel olarak oluşturulmuş sanal müzeleri keşfedin. Çocukların ziyaret edebileceği sanal müze önerileri için tıklayın!

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.