Bu Yaz Cunda’da Nerede Kalınır?

17 Haziran 2020

Rum-Türk kültürünün izlerini taşıyan, ana karaya köprü ile bağlansa da deniz ortasında olmanın başına buyrukluğunu devam ettiren, özgür ruhlu bir Ege adası Cunda… Arnavut kaldırım taşlı sokakları, Taş evleri, balkonlardan taşan renkli çiçekler derken bir anda bu sevimli ada bohem ve sanata düşkün bir durak haline geldi. Eminiz, herkes bu dönüşümden gayet memnun. Atölyeleri, butikleri, lezzetleriyle baş döndüren restoranları, bakir koyları Cunda’yı en sevilen yer yaptı. Biz de bu yaz sezonunda Cunda’da kendinizi doyasıya özgür hissedeceğiniz otelleri derledik. Özgün tasarımları, doğa içerisindeki konumları ile ayrıcalıklı hissedeceğiniz, Covid-19 önlemleri ile güven veren Cunda’nın en güzel otelleri:

Ortunç Hotel 

Mavi bayraklı Ortunç Koyu’nda, Cunda Adası’nın saklı köşelerinden biri olan Ortunç Hotel mahremiyete ve mesafeye önem verenlerin her zaman gözdesi oldu. Yemyeşil bahçesinde, iki katlı binalarında 40 odası var. Tavandan tabana uzanan pencereleri odanızdan tüm manzarayı seyretmenize de olanak tanıyor. Kendine ait plajı olan Ortunç Hotel’de dingin bir yaz tatilinde ihtiyacınız olan her şey yanı başınızda. Otele 12 yaş ve üzeri çocukların kabul edildiğini belirtmek gerek.
*Otelde, gerekli tüm Covid- 19 tedbirleri uygulanıyor.

Cunda Despot Evi 

Cunda’nın ana caddesinin bir adım gerisinde, adanın tüm hüzünlerini ve mutluluklarını 150 yıldır biriktiren Cunda Despot Evi. 1862 yılında inşa edilen, bir dönem kaderine terk edilen tarihi ev günümüzde kültürel mirası ve kültür endüstrisi altın tasarım ödüllü bir otel olarak karşımızda. Geleneksel ve tarihsel detaylarla dekore edilen 28 odası zamanın ruhunu yansıtıyor. Otelin, 7 km uzaklıktaki Pateriça Koyu’nda sadece otel misafirlerine ait plajına dilerseniz ücretsiz transfer hizmeti de bulunuyor.
*Otelde, gerekli tüm Covid- 19 tedbirleri uygulanıyor.

Mola Cunda  

Cunda Adası’nın kalbinde olmasına rağmen korunaklı konumu ile sizi gerçek dünyadan soyutlayan Mola Cunda, avlu gibi tasarlanan ve havuzu saran otel binası her detayıyla taze, dingin ve genç görünüyor. 30 odası bulunan otel ahşap mobilyalar, beyaz tonları ile tam bir yaz havası estiriyor. Otelin 7 km uzaklıktaki Pateriça Koyu, 1. köyünde kendine ait plajı da var ve arzu eden misafirlere ücretsiz transfer hizmeti veriliyor. Otele ait olan plaj alanında 2 karavan 4 çadırı ile Mola Glamping özgür ruhlu doğa tutkunlarını da ağırlıyor.
*Otelde, gerekli tüm Covid- 19 tedbirleri uygulanıyor.

Otel Sobe

Cunda Adası’nın merkezinde yer alan Otel Sobe adanın en canlı noktalarından birinde yer alıyor. Eskiden şaraphane olarak kullanılan binanın kalıntıları üzerine inşa edilen otel, eski fotoğraflara bakılarak aslına sadık kalmaya çalışılarak yeniden tasarlanmış. Ada ruhunu ve sıcaklığını yansıtan otel daha çok bir arkadaş evi gibi hissettiriyor. 7 odası da size “adalı” hissettiriyor. Otel Sobe’nin Pateriça Koyu’nun 1.köyünde kendine ait bir plajı var ve arzu eden misafirlere ücretsiz transfer hizmeti veriliyor.

Otel Sobe Pandemi Sürecinde Alınan Hijyen Önlemleri

 • Otele 12 yaş ve üzeri çocuklar ile yetişkinler kabul ediliyor.
 • 7 odalı otel bu sezon maksimum 6 odası ile hizmet verecek.
 • Kahvaltı serpme olarak servis edilecek.
 • Otel girişinde sağlık güvenliği için taahhütname formlarının doldurulması rica ediliyor.
 • Check-in öncesi misafirlerin ateşi ölçülüyor, beklenen değerin üzerinde bir ateş olması durumunda otel ekibi ve diğer misafirlerin sağlığı için otele girişe izin verilmiyor.
 • Odalar %100 çevre dostu, uzun süre etkisini koruyan ve sağlığa zarar vermeyen, Sağlık Bakanlığı onaylı nano gümüş iyon ile dezenfekte ediliyor.
 • Tüm yüzeyler (cam, ahşap, metal yüzeyler ve kapı kolları, telefon, kumandalar, kettle, sabunluk vb. ve oda anahtarlarınız) uygun hijyen malzemeleri ile dezenfekte edilip güvenli duruma getiriliyor.
 • Tüm tekstil ürünleri kendi otel biriminde yıkanıp, kurutulup, yüksek ısıda ütüden geçiriliyor.
 • Her oda için ayrı ünitesi olan klimaların filtreleri misafirler odaya girmeden önce temizleniyor.
 • Odada bulunan su ve mini bar malzemeleri temizleniyor.
 • Oda temizliğinde bulunan görevliler maske, eldiven ve önlükle çalışıyor.
 • Her oda için ayrı, her yüzey için farklı temizlik bezi kullanılıyor. Bunlar kullanılmadan önce temizlenip dezenfekte ediliyor.
 • Günlük oda temizliği misafir isteği üzerine yapılıyor. Günlük temizlik istenildiğinde özel eşyaların mümkün olduğunca açıkta bırakılmaması rica ediliyor.
 • Plaj için her sabah temiz peştamallar görevliler tarafından misafirlere verilecektir.
 • Plaj için shuttle hizmetinde konuk sayısı kısıtlı olacağından özel araçların kullanılması öneriliyor.

Peki, Cunda’da Ne Yapılır?

 • Cunda’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken eski taş evlerin arasında dolaşmak, ara sokaklardan bir anda sürpriz gibi çıkan atölye butikleri keşfetmek bile insana iyi geliyor.
 • Adanın tepesinden güzel bir günbatımı manzarası izlemek için Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz.
 • Rumların yoğunluklu yaşadığı zamanda merkez kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi bugün bile mimari görkemini koruyor. Kilise 2014 yılından beri Rahmi M. Koç Müzesi olarak hizmet veriyor. Koleksiyonda teneke oyuncaklar, ölçüm aletleri gibi farklı parçalar var.

Size özel Cunda seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.