Bir Doğu Efsanesi: Nükhet Everi ile Van Gezisi

08 Ağustos 2018

30 Ağustos – 2 Eylül

Doğubayazıt – Van – Çavuştepe – Hoşap Kalesi – Nemrut Krater Gölü – Ahlat – Tatvan

Çift Kişilik Oda’da Kişi Başı 1.715 TL

Binlerce yıllık tarih yolculuğunda onlarca devletin var oluşuna ve yerini daha güçlü olana bırakışına şahit olan, güneşin toprağa verdiği bereketle ve doğasıyla Doğu Anadolu adeta kazdıkça içerisinden altın değerinde hikâyeler sunan bir hazine bizim için… 

30 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde çıkacağımız Doğu Anadolu rotamızda Anadolu ve Ortadoğu üzerine çalışmalarıyla bilinen yazar ve rehber Nükhet Everi önderliğinde bir masala konuk oluyoruz. “Doğubayazıt-Van-Çavuştepe -Hoşap Kalesi-Nemrut Krater Gölü-Ahlat-Tatvan” rotası ile Doğu’nun aslında ne kadar görkemli olduğunu birlikte keşfedelim istiyoruz. 

“Doğu’nun Paris’i” unvanını hak edecek kadar zengin tarihî ve kültürel zenginliklerinin yanısıra doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Van; gölü, kalesi, kiliseleri, camileri, yazıtlarıyla adeta bir açık hava müzesi gibi …  Manzarasından gurme lezzetlerine, adasından şelalesine, efsanesinden rivayetlerine kadar bir gezginin ilgisini çekecek çok şey var Van’da.

Efsaneler şehri Van’la yetinmeyip, sınırları aşıp, sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağı’nın zirvesinde yer alan “Büyük İskender’in Cenneti” adıyla da bilinen Nemrut Krater Gölü’ne,  lacivertten turkuaza, mavinin her tonunu görebildiğimiz Van Gölü‘nün incisi Akdamar Adası‘na gidiyoruz!

ishakpaşa_sarayı

Ağrı Dağı’nın eteklerinde kurulan, muhteşem İshakpaşa Sarayı ve renkli pasajlarıyla Doğubeyazıt, Muradiye Şelalesi, Van’ın simgelerinden biri olan Van Kedilerinin neslini korumak için kurulmuş Van Kedi Evi, her ilmeğinde bir alın teri, her deseninde bir hikâye olan Van’ın dünyaca ünlü kilimlerinin dokunduğu Atölye ziyareti, Van Kalesi’nden büyüleyici günbatımını izlemek, Doğu Beylerinin şatosu Hoşap Kalesi; Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölü; Anadolu’daki ilk büyük Türk şehri Ahlat; 3 asır boyunca egemenliklerini sürdüren Urartular’ın kenti Tatvan bu efsanevi yolculuğun en keyifli duraklarından olacak.

van gölü

30 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde, 3 gece 4 gün sürecek Nükhet Everi ile Van Gezisi için yola çıkıyoruz…

Detaylı Program Bilgisi için Tıklayın!

ulu_kumbet

Nükhet Everi Kimdir?

İstanbul doğumlu Nükhet Everi Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra Viyana Üniversitesi’nde Arkeoloji ve Tiyatro eğitimleri aldı. Eğitimi sonrası 1.5 yıl Küba’da yaşadıktan sonra ülkesine dönen Everi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Orhan Alkaya tarafından çıkartılan “Tiyatro Dergisi” için tercümeler ve söyleşiler yaptı. Uzun yıllardır rehberlik yapan Everi, Mardin ve Ortadoğu üzerine çalışmalarıyla tanınıyor. Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttı, fotoğraf sergileri açtı. Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapıyor. Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmaları için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça öğrendi. 2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanı yayınlanan Nükhet Everi Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşesinde seyahat yazıları yazmaya devam ediyor.
 

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.