Bayramda Canlı Yayınlarımızı Kaçırmayın! Kenan Tamer ile Isparta’da Gül Hasadı, Kate Clow ile Likya Yolu

11 Mayıs 2021

Bayramda Canlı Yayınlarımız ile Isparta Gül Hasadı Ritüellerini ve Likya Yolu Yürüyüş Rotasını Keşfetmeye Davetlisiniz!

Alıştığımız bayramları özleyerek geçirdiğimiz bir buçuk yılın ardından tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle bu bayram da evlerimizdeyiz.  Hepimiz dilediğimiz zaman dilediğimiz yere yaptığımız seyahatleri özledik. Dünyanın elimizin altında, avucumuzun içinde olduğu günleri özledik. Keşfetme, gezme, görme arzumuz daha da arttı. Ama evlerimizde olmamız keşfetmeye engel değil!

Haydi gelin “CANLI YAYIN”larımızla ruhumuzu ve zihnimizi aydınlatacak destinasyonlara yolculuğa çıkalım!

Profesyonel Rehber Kenan Tamer ve GÜLSHA markasının yaratıcısı Gülşah Gürkan ile Isparta Gül Hasadı Ritüelleri

14 Mayıs Cuma Saat: 12.00

Göller Bölgesi’nde konumlanan Isparta denince aklımıza kültürü,  tarihi zenginliği ve doğal güzelliklerine eklediği gül ve lavanta bahçelerinin kokusu geliyor hemen! Yaklaşık 150 yıl önce, Müftüzade İsmail Efendi’nin bastonuna saklayarak getirdiği fidanlar bugün ülkemizden dünyaya yayılan bir güzelliğe dönüşüyor. Bugün dünya gülyağı üretiminin yaklaşık yüzde 65’ini karşılayan Isparta’da gül hasadı hem çok kıymetli hem de zahmetli. El emeği isteyen gül hasadında 4 ton gülden sadece 1 kilo yağ çıkıyor. Gül diyarı Isparta’da artık yeni bir turizm türü doğmuş durumda: Gül Hasadı Turizmi

Isparta’nın kaderini değiştiren gül bahçelerinde yılda bir kez gerçekleştirilen gül hasadı ritüellerini ve bu toprakların keyifli hikâyesini konuşacağımız canlı yayınımıza davetlisiniz!

Kenan Tamer Hakkında:

Bugüne kadar 100’ün üzerinde ülke gezen; tarih, kültür, klasik & modern sanat düşkünü; edebiyat aşığı profesyonel turist rehberi Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışında 31 yıldır profesyonel rehberlik yapıyor.  Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, sanat duayenlerinin, ünlü iş insanlarının, arkeoloji derneklerinin, müze gruplarının rehberliğini yapıyor.

Gülşah Gürkan Hakkında:

Üç kuşaktır dünya parfüm devlerine gül özleri tedarik eden bir ailenin kızı olan, güllerin içine doğan GÜLSHA markasının yaratıcısı Gülşah Gürkan doğduğu topraklardan bir başarı hikayesi yaratmak ve Isparta gülünü dünyada markalaştırmak için yola çıkmış. 2019 yılında “Yılın Kadın Girişimcisi” seçilen Gülşah Gürkan gülün benzersiz faydaları hakkında edinilen tecrübeyi, özel bir cilt bakım serisine aktarma isteğiyle doğan “GÜLSHA” markası ile doğal ve etkili ürünlerini 10 ülkede 1000 den fazla satış noktasında kullanıcıları ile buluşturuyor.

14 Mayıs Cuma Günü Saat:12:00’de gerçekleştireceğimiz “Isparta’da Gül Hasadı Ritüelleri” canlı yayınımıza @JulesVerneTravel Instagram hesabı üzerinden katılabilirsiniz.⁠

Kenan Tamer ile Isparta’da, Gülsha Gül Bahçeleri’nde Gül Hasadı Gezisi

28 -30 Mayıs 2021

Isparta – Gülsha’da Gül Hasadı – Eğirdir – Burdur – Sagalassos Antik Kenti

Isparta, Eğirdir, Burdur, Sagalassos Antik Kenti rotasında Isparta’nın kaderini değiştiren gül bahçelerinde yılda bir kez gerçekleştirilen gül hasadı ritüellerine ortak olup bu toprakların ruhuna dokunmaya gidiyoruz! “Gülsha” Gül Bahçesi’nde bizler için özel hazırlanan kahvaltı, yöre halkının deyimiyle “Gül Sedirme” (gül bahçesinde gül yaprakları arasında fotoğraf çekimi), gül toplama gibi keyifli deneyimlerle ile mis kokulu güller arasında masal tadında bir gezi sizleri bekliyor! Profesyonel rehber Kenan Tamer ile sanata, tarihe, doğallığa, kent kültürüne ve doğaya kavuşacağımız bir yolculuğa ne dersiniz? Gezi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye’nin İlk Uzun Mesafe Yürüyüş Rotasının Kaşifi Kate Clow ile Likya Yolu

15 Mayıs Cumartesi Saat: 15.00

Akdeniz manzaraları, antik kentleri, dağ yerleşkeleri ile dünyanın en uzun mesafeli yürüyüş yollarından biri kabul edilen Likya Yolu sahip olduğu kültürel, doğal ve tarihi unsurlarıyla bir yürüyüş rotasından çok daha fazlasını temsil ediyor. Likya Yolu; yaşayan bir tarih, hem bir açık hava müzesi hem de doğa ve muhteşem deniz manzaralarının sihirli bir karışımı aslında.

Ölüdeniz‘den GeyikbayırıAntalya‘ya uzanan 540 km uzunluğundaki Likya Yolu adını, “Işıklar Ülkesi” anlamına gelen Likyalılardan alıyor. Tüm yolun 29 günde tamamlandığı 540 km uzunluğundaki Likya Yolu farklı parkurları ile Akdeniz’in birbirinden özel noktalarını kapsıyor. Fethiye’ye bağlı Ovacık (Hisarönü) Mevkii’nden başlayan ve AntalyaGelikbayırı Köyü’nde sonra eren, Likya Birliği’nin en önemli merkezlerini kapsayan Likya Yolu üzerinde Antik Likya’nın tarihi zenginliğine tanıklık edebileceğimiz 30 farklı parkur bulunuyor.

Likya Yolu’nun 1999 yılında ortaya çıkarılmasında büyük bir emeği olan, amatör tarihçi ve yazar Kate Clow tüm dünyaya bu güzel yürüyüş yolunu armağan ederken; yaşadığı deneyimleri ve Likya Yolu’nu kaleme aldığı kitabı ve 20 yılı aşkın Likya tecrübesini Canlı Yayınımızda bizlerle paylaşacak! Haydi siz de bize katılın!

Kate Clow Hakkında

İngiltere’de doğup, büyüyen yazar Kate Clow Türkiye’ye bir iş projesi için gelmiş, burada geçirdiği yıllar içerisinde aklının bir köşesinde hep Likya bölgesi ve Türkiye’nin diğer antik yol şebekeleri kalmış. Yürümeyi, zamanı unuturcasına yol yapmayı bir tutku haline dönüştüren Kate Clow 1993’te Antalya’ya yerleştikten sonra da dağlarda yürümeye devam etmiş. Uzun yıllar yaptığı araştırmalar, işbirlikleri ve işaretlemeler sonucunda Likya Yolu’nu dünyaya kazandıran Kate Clow Türkiye’de neredeyse her dağın ardından bir antik yol bulabilecek kadar tarihsel bir zenginliğe sahip olduğumuzun altını her fırsatta çiziyor. Clow, Likya Yolu’nu bizlere kazandırmakla kalmamış bunu kitaplaştırarak tarih ve doğa severlerin de yolunu açmış.

15 Mayıs Cumartesi Günü Saat:15.00’de gerçekleştireceğimiz “Kate Clow ile Likya Yolu” canlı yayınımıza @JulesVerneTravel  Instagram hesabı üzerinden katılabilirsiniz.⁠

Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından, Likya Yolu’nun en güzel parkurlarından biri olan Ölüdeniz – Kayaköy rotasını Kate Clow ile birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

Kate Clow ile Likya Yolu 1. Etap Özel Gezisi

31 Mayıs -4 Haziran 2021

Likya Yolu – Kabak Koyu – Yediburun – Bel Köyü – Sidyma – Gey Köyü – Kayaköy

Likya Yolu’nun en güzel parkurlarından Ölüdeniz – Kayaköy rotasını,  bu yolun ortaya çıkarılması ve işaretlenmesinde büyük emekleri olan Kate Clow rehberliğinde, 5 gün sürecek unutulmaz bir gezi ile keşfetmeye davetlisiniz! ⁠Bir alçalıp bir yükselen kayalıklar arasında yürürken şahit olacağımız doğal güzellikler; mis gibi içinize çekeceğimiz çam, kekik, iyot kokuları; bir anda karşılaşacağımız ve bizi nefessiz bırakacak Akdeniz manzaraları; kuş cıvıltıları, horoz sesleri ile adımlayacağımız yollar; tarihe tanıklık edeceğimiz antik kent izleri eşliğinde bu eşsiz deneyimin bir parçası olun. Haydi, siz de bize katılın! Gezi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.