Bayram Tatili İçin Son Dakika Önerileri

30 Temmuz 2019

Kurban Bayramı tatiline az bir zaman kaldı. Henüz bayram tatili programı yapmadıysanız ve nereye gideceğinize karar veremiyorsanız bu yazı tam size göre. Sizin için hem yurt içi hem de yurt dışı bayram önerileri hazırladık. Vize talep etmeyen Yunan Adaları’ndan Bozburun’a, Karadağ’dan Foça’ya son dakika bayram önerileri…

Yakın Yunan Adaları 

Yunanistan kapı vizesi uygulaması olan adalar bu bayram tatilinde kurtarıcı rotanız olabilir. Seyahatinizden 2-3 gün önce gerekli belgeleri vererek kapı vizenizi almanız mümkün. Kapı vizesi Rodos, Kos, Midilli, Meis, Sakız ve Samos adalarında geçerli. Bodrum’dan Rodos ve Kos adalarına, Küçükkuyu ve Ayvalık’tan Midilli’ye, Kaş’tan Meis’e, Çeşme’den Sakız’a, Kuşadası’ndan Samos Adası’na gidebilirsiniz.

Her biri kendine has özelliklerini barındıran Yunan adaları karakteristik ada mimarisi, turkuaz mavi sularla kaplı plajlar, taze ve leziz yemekler sunuyor. Siz de kendinize en uygun Yunan adasını seçebilirsiniz.

Karadağ

Adriyatik kıyıları, doğallığı ve tarihiyle hızla büyüyen bir şöhrete sahip. Son yıllarda ilginin yoğun olarak hissedildiği Karadağ artan popülerliğine rağmen kendi gibi olmaya devam ediyor. Tabi, Türkiye ile anlaşması gereği vize talep etmiyor oluşu büyük avantaj! Engebeli dağ manzaraları ve Adriyatik’in büyüleyici mavi sularıyla kaplı sahil şeridiyle bu ülkenin cazibesine hayran olmamak imkânsız. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi ögeleriyle size kültür-deniz tatilini bir arada sunuyor. Kotor, Perast, Herceg Novi, Tivat, Budva, Sveti Stefan rotasıyla Karadağ’ı keşfe çıkabilirsiniz. Zamanınız varsa güneye doğru devam edip Ulcinj’e (Ülgün) kadar inebilirsiniz.

Lisbon – Cascais, Portekiz

Kültür, tarih, deniz bir arada olsun, bu bayram bol bol güzel Portekiz lezzetleri tadalım diyorsanız rotanızı Lizbon ve Cascais’e çevirin.  Sarp tepelere yayılan Lizbon kültür, çeşitlilik ve güzellikle çevrilen bir kıyı şehri. Kendine has karakteri olan semtleri ise Lizbon’u farklı kılıyor. Başkent olmasına rağmen acelesi olmayan, sizi germeyen Lizbon sokaklarında kaybolun.

Lizbon’dan 30-40 dakikalık sürüş mesafesindeki Cascais ise “Portekiz’in St. Tropez’i.”
Ülkenin zengin sahil kasabalarından biri olan Cascais’de dolaşırken bu farkı hissedebilirsiniz. 30 km uzunluğundaki sahil şeridi, yüzlerce yıllık dükkânları, sanat dolu Museum Quarter bölgesi, taze deniz mahsulleri, sokak sanatı ile keşfettikçe daha da güzelleşen yerlerden. Şansınız varsa cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa’yı mavi şortuyla sabah denize girerken veya sokakta yürüyüş yaparken görebilirsiniz.

Nehir Gezisi (Rhine & Main Nehirleri)

Bu bayram tatilinde hiç yorulmadan birçok yeri birden keşfetmek istiyorsanız sizi güzel bir nehir gezisi mutlu edecektir! İsviçre Alp’lerinde doğup Fransa, Almanya ve Hollanda’dan geçerek Kuzey Denizi’ne dökülen Rhine Nehri ile Tuna ve Rhine nehirlerini birbirine bağlayan Main Nehri üzerinde dolu dolu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Amsterdam, Köln, Düsseldorf, Koblenz, Rüdesheim, Würzburg, Bamberg, Nürnberg rotası ile Hollanda ve Almanya’nın en güzel şehirlerini gezip, Almanya’nın kartpostal tadındaki kasabalarını görmek için valizinizi hazırlamaya başlayın!

Foça – Mordoğan – Karaburun 

Çeşme ve Bodrum hareketliliğinden ziyade sakin sayfiye ruhunu koruyan Ege sahillerini mi tercih ediyorsunuz? O zaman direksiyonu Ege’nin en güzel kasabaları Foça ve Mordoğan’a çevirin.

İyonya döneminde adı Phokaia olan, tarih boyunca Büyük İskender, Romalılar ve Osmanlı tarafından sahiplenilen Foça içinizdeki “eski yazlık” özlemini gideriyor. Eski ve Yeni Foça olarak ayrılan kasabada, Yeni Foça daha çok yazlık sitelerin olduğu bir bölge. Eski Foça ise taş evleri, daracık sokakları, sahil şeridi, yıllardır aynı sıcaklıkta var olmaya devam eden lokantalarıyla zamana meydan okuyor.

Birçok güzel koy ve plajı olan Foça’dan dilerseniz hafta sonları gerçekleşen vapur seferleriyle Mordoğan’a geçebilir veya aracınızla Karaburun’a gidebilirsiniz.Şehir gürültüsünün anlamını yitirdiği Mordoğan, Kaynarpınar ve Karaburun rotasında tüm günlerinizi bir şort ve bir terlikle huzur içinde geçirebilirsiniz.

Bozburun

Anadolu’dan Akdeniz’e doğru sokulan üç yarımadadan biri olan Bozburun Yarımadası, “kendi cennetini hayal et” deseler tasvir edeceğiniz yerlerden birisi olabilir! Yarımada ile aynı adı taşıyan Bozburun ise aslında küçücük bir kasaba. Zaten bakirliği, doğallığı ve güzelliği de buradan geliyor. Yunan Adası Symi’nin karşı komşusu olan Bozburun butik otelleri, sessiz hayatı, 24 saatin 48 saat gibi yaşanabildiği sakinliğiyle bayram tatilinde kafa dinlemek isteyenler için bir sığınak. Bozburun’un en sakin köşesi Adatepe ise aslında butik otellerin yan yana dizildiği mevkii. Araçsız bir tatil, teknelerle koyları dolaşma, yalın ve abartıdan doğal sofralar arıyorsanız Kurban Bayramı tatili için Bozburun’a gidebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.