Bahar Aylarının En Çok Yakıştığı Göl Rotaları

07 Nisan 2023

como gölü

İlkbaharın gelmesiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe bürünen destinasyonlar baharın tadını çıkarmak isteyen gezginleri bekliyor. Deniz ve plaj mevsimi başlamadan önce doğanın tüm enerjisini ve güzelliğini hissedeceğimiz göl rotalarını sizler için yazdık. Fransa’dan Kanada’ya, Avusturya’dan İsviçre’ye tablo gibi görünen göl bölgeleri…

Lake Como, İtalya

Kuzey İtalya’daki Alpler’in eteklerinde, tablo gibi kusursuz görünen Como Gölü hem yalın hem gösterişli olmayı başaran, sakinliğin asla sarsılmadığı bir huzur köşesi. Kış aylarında ıssızlaşan, bahar aylarının gelmesiyle şirin kasabalarının hareketlendiği Como Gölü, bir zamanlar birkaç soylu ailenin uğrak adresiyken 2002 yılında ünlü aktör George Clooney’nin buradan ev almasıyla tüm ilgiyi üzerine çekti. Yaz yoğunluğu başlamadan önce Como Gölü planınızı yapın ve mutlaka Bellagio, Menaggio, Tremezzo, Varenna kasabalarını ziyaret edin.

Lake Lucerne, İsviçre

İsviçre’nin çok güzel olduğunu söylerken konu Luzern Gölü’ne geldiğinde “büyüleyici” kelimesi bile betimlemek için yetersiz kalıyor.  Orjinal adı Vierwaldstättersee olan ve adını gölü çevreleyen 4 kantondan alan bu büyük gölü keşfetmek için en güzel yol elbette buharlı gemi turlarına katılmak… Farklı tema ve rotalara ayrılan gezilerden bizim önerimiz 3 saat süren Lucerne-Flüelen gezisi. Gölün bilinmeyen noktalarını keşfetmek isteyen gezginler için harika bir deneyim.

Hallstatt Gölü

Lake Hallstatt, Avusturya

“Avusturya’nın İncisi” olarak da bilinen Hallstatt, “Hallstättersee gölünün koruyucusu” statüsü ve onu çevreleyen güzel dağlarıyla gerçekten muhteşem. 19. yüzyıla kadar sadece tekne veya dağ yolundan ulaşılan Hallstatt bugün popüler bir seyahat destinasyonu olsa da aynı orijinalliğini koruyarak sizi kendine hayran bırakıyor. UNESCO dünya Mirası listesinde yer alan Hallstatt, adını aldığı göl çevresinde kartpostal kadar kusursuz bir güzellik sunuyor. Gölün kıyısına kurulan kasabayı yarım saatte yürüyebileceğiniz kadar küçük bir yerden bahsediyoruz. Ancak size yaşattığı huzur ve hayranlığın etkisi çok büyük. Mayıs itibariyle ziyaretçilerin yoğunlaştığı Hallstatt’ta Mayıs-Ekim ayları arasında araç girişine 10.00-17.00 saatlerinde izin verilmiyor.

Lake Bled, Slovenya

“Anda” kalmak isteyeceğiniz bir duygu ve sonsuzluk hissi uyandıran Bled Gölü, Slovenya’nın Bled kasabasını tüm dünyaya tanıtan bir güzelliğe sahip. Fantastik mavi-yeşil göl, dağların ortasında parlarken doğanın renkleriyle günün her saati farklı manzaralar sunuyor. Gölün ortasındaki Bled Adası, adanın üzerindeki St. Martin Kilisesi’nin çan sesleri, tarihi 1000’li yıllara dayanan Bled Kalesi, 600 metre bir tırmanışla ulaşıp, gölü tepeden görebileceğiniz Ojstrica burayı masalsı kılıyor. Gölü bir de havadan görmek istiyorsanız Nisan-Eylül aylarında gerçekleşen sıcak hava balonlarına binebilirsiniz.

Lake Annecy, Fransa

Fransa’nın en büyük göllerinden biri olan Lake Annecy, turkuaz sularının üzerinde görkemli bir şekilde yükselen ormanlık dağlarıyla unutulmaz manzaralar sunuyor. Lake Annecy üzerinde en güzel deneyim için Annecy’den yola çıkıp Veyrier, Menthon, Talloires, Le Bout-du-Lac, Duingt, Saint-Jorioz ve Sévrier’de durarak baştan sona gezebilirsiniz. Fransa’nın en popüler seyahat noktalarından biri olan, su kanalları kıyısında yükselen Orta Çağ kenti Annecy; yüksek dağların eteklerinde yer alan ve pitoresk manzaralar sunan Veyrier-du-Lac, Menthon-Saint-Bernard kasabaları Talloires; Menthon ve Talloires arasında yer alan, gölün muhteşem manzarasını sunan 200 hektarlık bir ormanla kaplı Roc de Chère göreceğiniz yerler arasında.

Lomond Gölü

Lake Lomond, İskoçya

Glasgow’dan yaklaşık 30-35 km uzaklıkta olmasıyla hem lokallerin hem de turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Lake Lomond, fiyordu andıran yapısıyla İskoç dilinde bu yapıya sahip göllere verilen “Loch” adıyla anılıyor. Bünyesinde 60’a yakın ada barındıran bu büyük gölün doğu kıyısından West Highland Way yolunu takip ettiğinizde sizi daha sakin ve keşfedilmemiş doğal güzellikler bekliyor.

Louise gölü

Lake Louise, Canada

Kanada’da yer alan Lake Louise, Banff Ulusal Parkı’nı fenomen kılan en büyüleyici doğal güzellik! Kulağa klişe gibi gelse de burada göreceğiniz manzaraları  “hayranlık uyandırıcı” olarak tanımlamak az bile kalıyor. UNESCO Dünya Mirası olan Banff Ulusal Parkı, ilerici çevresel yönetim ve sorumlu turizm yaklaşımıyla da dünya çapında büyük bir değere sahip. Çay evleri, boz ayıları ve yürüyüş parkurlarıyla ünlü olan göl, yoğun ziyaretçi akınına uğrasa da bu doğal güzellik karşısında kalabalık kimsenin umurunda olmuyor.

placid gölü

Lake Placid, ABD

Adirondack göllerinin en güzeli olan ve Placid Gölü ile bitişik konumlanan Mirror Gölü kıyısında yer alan Lake Placid kasabası bölgenin tüm güzelliğiyle ışıldıyor. 1932 ve 1980 Kış Olimpiyatları’nın gerçekleştiği kasaba aynı zamanda ünlü ve zengin isimlerin sayfiye yeri olmuş. Kış aylarında birçok sporcunun kayak, buz pateni için ziyaret ettiği Lake Placid bahar aylarının gelmesiyle daha da hareketleniyor. Göl kıyısında yer alan birçok otel, restoran ve mağaza ile tam bir yazlık sayfiye yerine dönüşen Lake Placid’de doğanın uyanışına tanıklık edebilirsiniz.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.