Avrupa’nın En Işıltılı Kale Otelleri

14 Eylül 2018

Avrupa’da gerçek bir peri masalı yaşamak isteyenler için asırlık bir kalede, gösterişli bir odada uyanmak gibisi yok. Avrupa’daki bu 10 çekici kale oteli sizi, gizli bahçelere, taş kulelerdeki sayvanlı yataklara ve öğleden sonra çay yudumlamanın eski bir gelenek olduğu çizim odalarına götürecek. İtalya’dan İngiltere’ye; Fransa’dan İskoçya’ya Kendinizi masallardaki kraliyet aileleri gibi hissedeceğiniz Avrupa’nın en havalı otelleri…

Amberley Castle: West Sussex, İngiltere

Amberley Castle

Londra’dan yaklaşık 2 saatlik bir araba yolculuğu mesafesinde, South Downs’da konumlanan Amberley Castle tam 900 yıllık bir geçmişe sahip. Relais & Chateaux üyesi olan bu lüks kale oteli 60 metrelik heybetli taş duvarlar ve demir kale kapısıyla çevrili. 

Amberley Castle

Kalenin koridorlarında göreceğiniz zırh kıyafetleri ise tarihte yolculuğa çıkaracak cinsten. Güneşli günlerde öğleden sonra çayınızı bahçelere bakan terasınızda yudumlayabilir, 18 delikli golf sahasında sporunuzu yapabilir ya da tenis kortlarını değerlendirebilirsiniz.

Dromoland Castle: Newmarket-on-Fergus, İrlanda

Dromoland Castle

İrlanda’nın soylu sınıfına ait ünlü kalelerden biri olan bu beş yıldızlı lüks otel zengin kumaşlar, ışıltılı avizeler ve süslü duvar kâğıtlarıyla dekore edilmiş. 16. yüzyıldan kalma bu Dromoland Kalesi’nde kendinizi kraliyet üyesi gibi hissetmemek imkânsız.

Dromoland Castle

Gösterişli merdivenleri ve şömineleriyle film tadında bir deneyim sunan otelin surlarla çevrili 400 dönümlük arazi ise muazzam. Bugüne kadar dünyaca ünlü siyasetçilerin, devlet başkanlarının konakladığı otelde okçuluk, at binme, golf, avcılık gibi aktivitelere de zaman ayırın.

Borgia Castle: Perugia, İtalya

Borgia Castle

Bir aile tatili veya düğün için peri masalını andıran bir kaleyi kiralamayı hayal ettiyseniz, bugün hayallerinizin gerçeğe dönüşme vakti! Toskana ve Umbria sınırındaki yedi yatak odalı bir Ortaçağ kalesi olan Borgia Kalesi’nde sadece 13 kişi konaklayabiliyor. 

Borgia Castle

Gerçek bir İtalyan kırsalı deneyimi yaşatan kalenin terasından Trasimeno Gölü’nün ve yemyeşil tepelerin panoramik manzarasını izleyebilirsiniz.

Chateau de Bagnols: Bagnols, Fransa

Chateau de Bagnols

Fransa’nın Rhone-Alpes Bölgesi’nin güneyinde yer alan Chateau de Bagnols, bir şatoda hayal ettiğiniz her şeyin karşılığı aslında! 1217 yılında inşa edilen bu bal rengi taş kale, Lyon’dan sadece 30 dakika uzaklıktaki Beaujolais üzüm bağlarına ve kırsal alana bakan bir tepenin üzerinde yer alıyor. 

Chateau de Bagnols

Bu beş yıldızlı kale otelinde tarihi duvar resimleri, duvar halıları, dönem şömineleri ve sayvanlı yataklar göz alıyor. Bölgenin otantik lezzetlerini sunan sofistike restoranı, aromatik bahçeler arasında konumlanan yüzme havuzu da keyfinize keyif katıyor.

Glenapp Castle: Ayrshire, İskoçya

Glenapp Castle

İskoçya’nın güneybatı sahilinin yakınında yer alan Glenapp Castle, sizi bir huzur dünyasına çekiyor ve beş yıldızlı zarafetinin etkisi altına alıyor. Kır evi dekoru ve geniş oturma alanları ile size sakin ve şık bir konaklama deneyimi yaşatan otelin labirenti andıran bahçelerinde keşfe çıkın. 

Glenapp Castle

36 dönümlük arazisinde golf oynayabilir, ata binebilir, avlanabilir ya da sadece bu güzel manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Pousada Mosteiro Crato: Crato, Portekiz

Pousada Mosteiro Crato

Bir zamanlar Pousada Mosteiro Crato’nun taş duvarları aslında başka amaçlara da hizmet etti… Gotik bir kilise, bir Rönesans manastırı ve lüks bir malikâne olarak kullanılan kale otelin tarihi 14. yüzyıla dayanıyor. 

Pousada Mosteiro Crato

Portekiz-İspanya sınırına yakın, Alentejo’da konumlanan Pousada Mosteiro Crato’da kuledeki taş duvarlı süitinize çıkıp, geçmişin asaletini bugün de yaşamaya devam edebilirsiniz. Sadece sessizliğin ve doğanın sesini duyarak güne başlamak istemez misiniz?

Castlehotel Schoenburg: Oberwesel, Almanya

 Schoenburg

Ren Nehri kıyısındaki heybetli güzelliğiyle meraklı gözleri üzerinde toplayan Castlehotel Schoenburg, romantizm kokan otellerin en güzel örneği. Sarp ve dik bir yoldan geçip, tahta köprüyü aştıktan sonra kalenin Arnavut kaldırımlı yollarıyla tanışıyorsunuz. 

Schoenburg

Şömineli odası ve kütüphanesiyle dinlenmek için eşsiz alanlar yaratan otelin nehir manzaralı terasında otururken kendinizi muhtemelen Disney kahramanı gibi hissedeceksiniz.

Ashford Castle: Cong, İrlanda

Ashford Castle

İrlanda’nın en ihtişamlı şatolarından biri olan Ashford Castle’ın tarihi 13. yüzyıla uzanıyor. Yemyeşil arazisi ve Cong nehri manzarasıyla birleşen gösterişli şatonun her köşesi antika mobilyalar, lüks kumaşlar ve görkemli sanat eserleriyle süslü.

   Ashford Castle

Ashford Castle 82 odasının her birinde geleneksel şıklığı ve zarafeti temsil ediyor. Kalenin orijinal karakteriyle modern lüks detayları birleştiren odalar kadar gümüş servislerle yapılan sunumlar, şık yemek odaları da övgüyü hak ediyor.

Parador de Cardona: Cardona, İspanya

Parador de Cardona

Katalonya Bölgesi’nin kalbinde, Barcelona’dan sadece 100 km uzaklıkta saklandığı yerde bulacağınız Parador de Cardona… Otel, Ortaçağ’dan kalma eski bir kale ve kilise olarak tarihte adından söz ettiriyor.

Parador de Cardona

Gotik ve Katalan Romanesk tarzlarının güzel bir karışımını sunan kalenin sayvanlı yataklarında güne uyanmak bile kendinizi özel hissettirmeye yeter. Sıradan yaşamdan uzakta huzur içinde nefes alacağınız en özel adreslerden…

Castel Porrona Relais & Spa: Porrona, İtalya

Castel Porrona Relais

Toskana’nın zeytinliklerine, üzüm bağlarına ve selvi ağaçlarının yamaçlarına bakan bir kalede uyandığınızda hayallerin gerçeğe dönüştüğü “o an”ı yaşamaktan geri durmayın! 

Castel Porrona Relais

Gözlerden uzak ve ayrıcalıklı lüks konaklama için aradığınız her imkanı sunan 5 yıldızlı Castel Porrona Relais & Spa dergilerde görüp “burada olmalıyım” diyeceğiniz çekicilikte. Ortaçağ köyünde yer alan bu kale otelin tüm odaları antika mobilyalar ve lüks kumaşlarla tasarlanmış.


Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.