Avrupa’nın Birbirinden Güzel Noel Pazarları

05 Kasım 2018

Noel pazarları, tüm Avrupa’da kış festivaline dönüşüyor. Tarihi meydanlar, renkli caddeler, yemyeşil parklar Noel tezgâhları, buz pistleri, yılbaşı ağacı ve ışıklandırmalarıyla süsleniyor. Yan yana dizilen ahşap stantlarda sevdiklerinize hediyeler almak, sıcak şarap ve waffle eşliğinde dolaşmak, renkli gösterilere tanık olmak için bu kış rotanızı yine Avrupa’nın güzel şehirlerine çevirin! Geleneklerin en renkli halini yaşatan Avrupa’nın en güzel Noel pazarlarını sizler için hazırladık. Basel’den Riga’ya; Colmar’dan Tallinn’e; Krakow’dan Basel’e; Münih’ten Kopenhag’a Noel adresleri…

Dresden, Almanya

Almanya’nın Christmas başkenti Dresden, Elbe nehrinin kıyısında kurulan bir cennet. Mimarisi ile büyüleyen Dresden, Noel zamanı masal şehrine dönüşüyor. Almanya’nın en eski Noel pazarı Striezelmarkt’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehirdeki diğer pazarlar ise: Weihnachtsmarkt,  Frauenkirche ve Augustusmarkt.
Ne zaman: 28 Kasım-24 Aralık 2018

Moskova, Rusya

Rusya’da Noel yolculuğunun en görkemli adresi kuşkusuz Moskova, Kızıl Meydan’da kuruluyor. Gerçek bir festival alanına dönüşen meydanda düzinelerce özel çadır ve stant kuruluyor, oyun parkı ile kış masalı atmosferi yaşanıyor.
NOT: Tarihler henüz açıklanmadı.

Stockholm, İsveç

Bu ülkenin tatil geleneğini yaşamanın en iyi yolu Noel pazarları arasında zamanı unutmak! İsveç’in en köklü Christmas Market’ı olan ve tarihi 1915’e dayanan Gamla Stan Christmas Market İsveç’in kültürel özelliklerini bir araya getiriyor.
Ne zaman: 24 Kasım-23 Aralık 2018

Basel, İsviçre

Basel her yıl kurulan Noel pazarıyla Fransa ve Almanya’nın ünlü Noel pazarlarından rol çalıyor! Tüm Noel cazibesini hissettiren sokakları, vitrinleriyle şehrin 3 farklı noktasında kurulan pazarlarıyla kış soğuğunda içinizi ısıtmayı başarıyor. Eski şehir merkezindeki Barfüsserplatz şehrin en büyük Christmas adresi. Katedral yanında kurulan Münsterplatz ve Ren Nehri’nin yanında yer alan en küçük Claraplatz pazarı görülmeli.
Ne zaman: 22 Kasım-23 Aralık 2018

Tallinn, Estonya

Town Hall Square’de kurulan Noel pazarıyla Tallinn, yılbaşı kartpostallarından bile güzel görünüyor. 1441 senesinden beri kurulan ve şehrin en önemli geleneği olan yılbaşı ağacının görkemi, ışıklandırmalar ve süslenen tezgâhlarla soğuk havayı unutturacak sıcak anlar yaşayabilirsiniz.
Ne zaman: 16 Kasım 2018-7 Ocak 2019

Brüksel, Belçika

Brüksel’in ana meydanında, görkemli mimariyle çevrelenen bir alanda kurulan Brüksel Christmas Market, tam anlamıyla “kış masalı” yaşatıyor. Özellikle son yıllarda ziyaretçi sayısı git gide artan Noel pazarı yüzlerce tezgâhı, tarçın kokuları eşliğinde gerçekleşiyor. Buz ve kızak pistleri, ışıltılı dönme dolabıyla Noel filmini andırıyor.
Ne zaman: 30 Kasım 2018-6 Ocak 2019 

Riga, Litvanya

UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak kabul edilen Riga’nın tarihi merkezi Art Nouveau mimarisinin en büyüleyici örneklerinden. Buna bir de Christmas zamanı eklenen Noel tasarımı eklendiğinde ziyaretçileri masalsı bir atmosferi bekliyor. Katedral meydanındaki pazar süslü tezgâhlarla harika bir görüntü oluşturuyor.
Ne zaman: 30 Kasım 2018-6 Ocak 2019 

Münih, Almanya

Şehir meydanlarında kurulan Noel pazarlarıyla Münih kış soğuklarına meydan okuyor. Sıcak şarap Glühwein ve tarçın kokularının sokaklara yayıldığı Münih’te kurulan Christmas pazarları şehre karnaval havası getiriyor. Christkindlmarkt Marienplatz, Sternenplatzl at Rindermarkt, Münih’te Noel havasını yaşayacağınız adresler…
Ne zaman: 27 Kasım-24 Aralık 2018

Wroclaw, Polonya

Tarih boyunca birçok egemenlik altına giren Wraclow, Bohem mimariden Avusturya stiline, Gotik mimariden Barok yapılara kadar öyle zengin bir görünüme sahip ki Christmas zamanı bu sokaklarda yürümek daha da büyülü bir hale geliyor. Şehrin ana meydanı Wrocław Market Square’de kuruluyor.
Ne zaman: 23 Kasım-31 Aralık 2018

Lindau, Almanya

Bavyera eyaletinin en güzel şehirlerinden biri kabul edilen Lindau’da her yıl, Constance Gölü kıyısında kurulan Christmas Market eşsiz görüntülere sahne oluyor. Pitoresk manzaralar eşliğinde dolaşacağınız Noel pazarı öyle güzel süsleniyor ki tarçın ve sıcak şarap kokuları eşliğinde gezmeye doyamıyorsunuz.
Ne zaman: 22 Kasım-16 Aralık 2018

Brugge, Belçika

Avrupa’nın en iyi Noel pazarlarından birine ev sahipliği yapan Brugge, tarihi atmosferiyle gerçek bir kış masalını yaşatıyor. UNESCO Kültür Merkezi listesinde yer alan bu Ortaçağ şehrinin ana meydanı Grote Mark’ta kurulan Christmas Market ile tüm sokaklara tarçın ve waffle kokuları yayılıyor. Ayrıca, meydanda kurulan buz pistinde buz pateni yapabilirsiniz.
Ne zaman: 3 Kasım 2018-1 Ocak 2019 

Krakow, Polonya

Noel zamanı geldiğinde Krakow harikalar diyarına dönüşüyor. Tarihi şehir merkezinin zarif mimarisiyle birlikte ana meydana kurulan ahşap tezgâhlar, soğuk havaya rağmen size Noel’in sıcaklığını yaşatıyor. Polonya geleneğine bağlı kutlanan Noel coşkusuna siz de ortak olun!
Ne zaman: 30 Kasım – 26 Aralık 2018

Zagreb, Hırvatistan

Üst üste, Avrupa’nın En İyi Destinasyonları tarafından 1. seçilen Zagreb Christmas Market, Almanya ve Fransa’nın ünlü Noel pazarlarını gölgede bırakmaya başladı. Kentin tarihi merkezinde, nostaljik bir atmosferde kurulan pazar yeri, sadece ahşap tezgahları ve süslemeleriyle değil şehre yayılan gösterişli ışıklandırmaları ve canlı gösterileriyle bir festivale dönüşüyor.
Ne zaman: 2 Ara 2018 – 6 Oca 2019

Colmar, Fransa

Yeni yıl kutlamaları için hazırlanan özel kartpostal görüntülerini aratmayan Colmar, artık tüm dünyada bir marka haline gelen Noel geleneğine sahip. Kuruluşu 9. yüzyıla dayanan Colmar, orijinal mimarisini koruyarak günümüze kadar gelen masal kasabalardan biri. Bu tarih dolu kasabanın sokakları da Noel zamanında çocukluğumuzda dinlediğimiz kış masallarına dönüşüyor. 500 yıllık bir gelenekle 5 farklı noktada kurulan pazarlar sayesinde sokaklar cıvıl cıvıl oluyor.
Ne zaman: 23 Kasım-30 Aralık 2018

Edinburgh, İskoçya

Christmas zaman geldiğinde Edinburgh, kış festivaline giriş yapıyor. Her yıl Kasım ayı sonundan Ocak ayının ilk haftasına kadar ışıl ışıl oluyor. Şehir merkezinde, East Princes Street Gardens’da kurulan Noel pazarı soğuk havaya rağmen her gün hareketli oluyor. Gösteriler ve ışık gösterileri de şehre hava katıyor.
Ne zaman: 17 Kasım 2018 – 5 Ocak 2019

Bolzano, İtalya

İtalya’da, Güney Tirol Bölgesi’nin en büyük Noel Pazarı her yıl Bolzano’da kuruluyor. Geleneklere bağlı kalınarak kurulan pazar, her yıl aileleri, arkadaşları bir araya getirerek kalabalık ortamlar yaşatmayı hedefliyor. Çocuklara yönelik oyunları, gastronomi tezgâhları ve hediyelik eşya tezgahlarıyla süsleniyor.
Ne zaman: 22 Kasım 2018 – 6 Ocak 2019

Bath, İngiltere

Ödül kazanan Bath Christmas Market, pitoresk ve tarihi caddeleriyle büyüleyen şehir merkezini kış masalına çeviriyor. Bu yıl, geri dönüştürülmüş plastik torba ve şişeler kullanılarak tasarlanan Noel pazarı yeşile bürünüyor.
Ne zaman: 22 Kasım-9 Aralık 2018

Kopenhag, Danimarka

Kopenhag, yılın Noel döneminde iki önemli noktasında kurulan Noel pazarlarıyla renkleniyor. Şehrin sembol yerlerinden olan ve Vesterbro Caddesi’nde bulunan Tivoli Bahçeleri ve teknelerin demirlediği Nyhavn kanalı ışıklandırmaları, buz pistleri ve tezgâhlarıyla şenleniyor.
Ne zaman: 16 Kasım-22 Aralık 2018

Size özel seyahat tasarımı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.