Aralık Ayının En Keyifli Destinasyonları

28 Kasım 2019

Ve yılın son ayına giriş yapıyoruz. Aralık ayına girerken 2019’un son günleri yine seyahat için bizi yollara düşürecek kadar heyecan verici seçimlerle dolu! Eğer 2019’u güzel bir seyahat ile noktalamak istiyorsanız Aralık ayı seyahat önerilerimizi listenizde eklemelisiniz. “Aralık ayında nereye gitmeliyim?” sorularınıza yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanından heyecan veren destinasyon önerileri hazırladık. Noel pazarlarıyla renklenen Avrupa şehirlerinden neredeyse yılın her dönemi bahar havası estiren Afrika topraklarına, Boston’dan tapınaklar şehri Bagan’a yolculuğa çıkmaya hazırız. Her seyahat severe hitap edecek Aralık ayının en keyifli destinasyonları…

Köln, Almanya

Hayattan keyif almayı bilenlerin yaşadığı Almanya’nın gizli şöhreti Köln… Sakin bir şehir gibi poz verdiğine bakmayın, Köln’e geldiğinizde aslında buranın ne kadar enerjik ve canlı bir şehir olduğuna şahit olacaksınız. Büyüleyici mimariye sahip tarihi şehir benzetmesinden ziyade düzeni, özgür fikirlerin ortaya çıkardığı yaratıcı semtleri, dükkânları ve müzeleri, eğlence anlayışıyla ruhuyla sizi etkisi altına alan bir şehirden bahsediyoruz. Sanat söz konusu olunca Köln’ün söyleyecek çok sözü sergileyecek etkileyici koleksiyonları var.

Ancak, şehir sanat duraklarıyla sınırlı değil. Çikolataları, tarihi şehir merkezi Altstadt’ın ambiyansı, yenilik peşinde koşan semtleriyle sizi mutlu edecek bir şehir. Tabi, seyahatinizi Aralık ayına denk getiriyorsanız Almanya Noel pazarları dünyasında oldukça iddialı olan Köln Noel Pazarı’nı gezmeyi unutmayın. 23 Aralık’a kadar Christmas heyecanı şehirde devam edecek.

Umman

Komşu ülkelerine bakıldığında, onlar gibi olmak yerine kendi kimliğini koruyarak modern dünyaya adapte olan Umman farklı bir Orta Doğu hikâyesi anlatıyor. Dağ manzaralarından vahşi yaşam tecrübelerine kadar Orta Doğu’nun doğal güzellikleriyle öne çıkan ülkesini ziyaret etmek için en güzel mevsimdeyiz. Geleneksel pazarları, sualtı keşifleri, zengin tarihi, Bronz Çağı’na uzanan arkeolojik alanları, çöl safarileri ile her rengi içinde barındırıyor.

Kıyı şehri olmasının verdiği sakinlikle sizi şaşırtan başkent Muscat, heybetli kalesiyle tanınan, Umman’ın yüksek dağlarıyla çevrili olan ve palmiye vahası Nizwa, balıkçı kasabası Sur, tarihi kalıntılarıyla Birkat el-Mauz, çarpıcı kanyon manzaralarıyla Jagbel Akhdar safari gezisi ile Umman yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bagan, Myanmar

Her gezginin hayalinde olan, yoksa da listesine mutlaka alması gereken bir yolculuk hikâyesi Myanmar… Daha önce görmediğiniz, işitmediğiniz, hissetmediğiniz yeni tecrübeler ve duygularla sizi tanıştıran Myanmar sürreal bir ülke. Hiçbir ülkenin geçmişine benzemeyen tarihi, tapınakları, binlerce yıllık yaşanmışlığı bir yanda, diğer yanda cunta yönetimi ile baskılanan bir halk diğer yanda. Daha önce yaptığınız seyahatlerden farklı izler bırakacağına emin olduğumuz Myanmar rotanızın yıldızı bu yıl UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Bagan olacaktır.

Yemyeşil bir ova üzerinde yükselen dev buda heykelleri ve tapınakları gördüğünüzde beyninizin size bir oyun oynadığını düşünecek olsanız da tüm hisleriniz ve gördükleriniz gerçek! Ayeyarwady Nehri’nin kıyısında yer alan Bagan 2000’den fazla Budist tapınağı, pagoda ve anıtıyla bir zamanlar krallığın güç simgesiydi. Bagan’a geldiğinizde gün doğumunu seyretmeyi, elektrikli bisiklet eşliğinde dini yapılar arasında dolaşmayı, otantik lezzetlerinin tadına bakmayı da unutmayın.

Zanzibar, Tanzanya

Turkuaz renk denizi, el değmemiş plajları ve lüks otelleri ile Zanzibar, kış mevsimini sıcak kumlar üzerinde geçirmek isteyen seyahat severler için merak uyandırıyor. Afrika, Arap ve Avrupa kültürlerinin bir karışımı olarak özetleyebileceğimiz Zanzibar koşuşturması fazla olan hayatınıza bir mola verip, sadece orada olmanın memnuniyetini yaşatacağınız bir ada.

Adanın hem kalbi hem de ruhu olan Stone Town dolambaçlı sokakları ve Arap tarzı geleneksel binalarıyla bir süreliğine sizi farklı bir dünyanın içerisine çekiyor. Akşamüstü saatlerinde kurulan ve büyüsünü hava karardıktan sonra gösteren Forodhani, Netflix’in sokak lezzetlerini tanıtan belgesellerini aratmıyor.  Zanzibar’ın son yerli ormanı Jozani Forest, bir zamanlar kölelerin tutulduğu bir hapishaneye ev sahipliği yapan Prison Island ile ada keşfine devam edebilirsiniz. Turkuaz suların altında dünya standartlarında bir dalış deneyimi yaşamadan Zanzibar’dan ayrılmayın.

Boston, ABD

New York, Chicago veya Washington ile kıyaslamayı bir kenara bırakarak Boston’un karlı manzaralarına bu Aralık ayında teslim olun! Beacon Hill’in parke taşlı sokaklarından North End’deki otantik İtalyan restoranlarına kadar farklı ve aynı zamanda köklü bir şehir. 400 yıllık bir tarihi olan Boston aynı zamanda bir kültür merkezi.

Tabi, 350.000 öğrencinin yaşadığı bir şehir vurgusunu da eklediğimizde karşımıza genç, dinamik ve yeniliğe her zaman açık bir Boston çıkıyor. Keyifli çay partileri, edebi eserlerle dolu kütüphaneleri, parkları, müzeleri ile keşfetmekten asla sıkılmayacağınızı düşünüyoruz.

BONUS: Doha, Katar

Dubai’nin tahtını sallandırmaya aday gösterilen Doha, Katar’ın başyapıtı. Bir zamanlar görmezden gelinen balıkçı köyleriyle kaplı olan Doha, 1939 yılında petrolün bulunmasının ardından zamanını zenginliğini yeni bir şehir yaratmaya adadı ve bunu başardı! Arap Yarımadası’nın son yıllarda merak uyandıran şehri Doha başkent olmasının verdiği enerjiyle artık her zaman kalabalık ve hareketli. Aralık ayında sıcak yerlere seyahat etmek isteyenlerin tercihi olan Doha kozmopolit şehir ile Bedevi geleneği arasında ince bir çizgide yürüyor.

Souq Waqif’in otantik atmosferi; dünya standartlarındaki eserleriyle İslam Sanatı Müzesi; opera binası, amfi tiyatrosu, sanat galerileriyle Katara Kültür Köyü, Katar kültüründe önemli bir yeri olan şahinleri göreceğiniz Falcon Souq, sahil yolu Corniche ile Doha’yı keşfe çıkın.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.