Akdeniz’de Sizi Gerçeklikten Uzaklaştıran Fransız Adası: Korsika

27 Mart 2018

Korsika, yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde vahşi bir güzellik; yabani ve aromatik bitki örtüsü ile kaplı geniş makiliklerinde kendi parfümünü üreten kendi başına bir kıta sanki. 

Beyaz-mavi dalgaların dövdüğü kumsalları, yüzlerce kuş türünü barındıran ormanları, denizlerinde balinası ve yunusuyla, dağ yürüyüşlerinde peşinize düşen meraklı tilkileriyle Korsika, apayrı bir flora ve fauna sunuyor ziyaretçilerine. Avrupa’nın en iyi dağ yürüyüşü rotaları arasında yer alan parkurları, gösterişli sahil kasabalarına ve 200 inanılmaz kumsalına yelken açan Katamaranlı deniz programlarıyla multi-aktivite ve multi-kuşak seyahat için ideal bir destinasyon olarak ön plana çıkıyor.

Korsika’nın çekiciliği sadece anakarasıyla sınırlı değil. Kuzey-batı ve Sardinya ’yayla kombine edilen Güney rotalarıyla Katamaran ve yelken programlarının Akdeniz’deki en revaçtaki adresi. Teknelerinin kendi bünyesinde de eğlenceli “oyuncaklarının”  olduğunu belirtmekte fayda var. 

Her ne kadar sahil şeridi ve özellikle Sardinya’ya göz kırpan güney kıyılarıyla göz doldursa da, Korsika, dağ köylerindeki geniş arazilere konuşlanmış, orkidelerle ve zeytin ağaçlarıyla çevrili lüks butik otelleriyle bambaşka bir adaya dönüşüyor.

Küçük balıkçı kasabalarından dağ köylerine kadar utangaç ama sıcacık insanları var Korsika’nın: Eğer işin içinde kutsal üçlü yemek, şarap ve müzik varsa, adalarını anlatmaktan büyük keyif alan Korsikalılar, inatçılıkları, gustoları ve gururlarıyla tam bir İtalyan-Fransız melezi profili çiziyorlar.

En ideal rota olarak tanımlanan Batı sahilleri Bastia, St. Florent, Calvi, Ajaccio ve La Maddelena (Sardinya), hem denizden hem de kıyıdan limitsiz seçenek sunuyor.

Korsika’nın ruhuyla bütünleşmek için, Korsika’da görünenin arkasındaki hazineleri de keşfedebilmek için tek bir keşif haritası yok. Dilerseniz bu Fransız adasını denizden keşfedin ya da ailenizle birlikte doğayı, tarihi, kültürü deneyimleyin!

Çocuklarla “Define adası tadında” Korsika

Korsika tatilde büyüten, öğreten ve eğlendiren bir ada: Çocuklarınızın okumasını istediğiniz tüm kitapları “bir coğrafya” olarak önlerine koyduğunuzu düşünün. Ve bu kitabı 1-2 haftada nefes almadan okuduklarını… İtalyan güneşinin altında bir Fransız güzeli olan Korsika, kendine has “vahşi batısıyla”,  “Alice Harikalar Diyarı”nın Akdeniz versiyonu doğal yaşam parkı ile , Kaplumbağa Köyü ile, gölleri ve şelaleri ile çocukların aklını başından alacak…

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

200 Kumsalıyla Korsika’yı Denizden Keşfedin!

Muazzam sahil şeridiyle Korsika, yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde bir şiir kadar etkileyici, romantik…Bu şiirin her dizesini denizden keşfetmek ise rüya gibi bir deneyim… Yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde bu muhteşem adayı denizden keşfetmek ise rüya gibi bir deneyim… 

Korsika’dan Sardinya’ya Yelken açıyoruz… Hadi bize katılın…

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.