29 Ekim Tatilinde Evde Olanlar İçin Mini Dizi Önerileri

27 Ekim 2020

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

29 Ekim tatilinde evde olacaksanız üzülmeyin. Birbirinden sürükleyici mini dizi önerileri ile 4 günlük 29 Ekim tatilini keyifle geçirebilirsiniz. Heyecan dolu bölümleriyle, hızlıca bitirebileceğiniz bu dizi önerilerini çok seveceksiniz. Birkaç bölümden oluşan mini diziler, filmlerin tadını adeta diziye çeviriyor. Popülerleşen dizi platformları sayesinde de oldukça fazla mini dizi seçeneği bizi bekliyor.

Normal People (IMDb: 8,5) – 12 Bölüm

Sally Rooney’in çok satanlar listesinde uzun süre kalan kitabından, aynı isimle uyarlanan Normal People, romantik olsa da izlerken kendinizi başrollere kızarken bulabileceğiniz bir mini dizi. İrlanda’da geçen dizi, iki gencin lisede başlayıp üniversiteye uzanan bol sürprizli aşklarını anlatıyor. İrlanda aksanı ve manzaraları, mükemmel çift uyumu, arka fondaki sizi içine alan şarkılar ve gerçekçiliği ile Normal People kesinlikle izlemeye değer.

Unorthodox (IMDb: 8,0) – 4 Bölüm Brooklyn’de yaşayan, Hasidik Yahudi cemaatinden olan Esther’in, herkesten ve her şeyden kaçıp Berlin’e gitme hikayesine bayılacaksınız. Oldukça kapalı yaşayan Hasidik Yahudilerin hayatına dair birçok detayın anlatıldığı dizide toplumda dayatılan kuralları, Esther’in nelerle mücadele ettiğini ve yeni bir hayat için neleri göze aldığını izleyeceksiniz. Dizinin konusu ve hikayei ele alış şekli o kadar etkileyici ki sadece dört bölüm olması size de kısa gelecek.

Şahsiyet (IMDb: 9,1) – 12 Bölüm Uluslararası Emmy Ödülü sahibi olan Şahsiyet’in başrolünde Haluk Bilginer ve Cansu Dere’yi izliyoruz. Beyoğlu’ndaki evinde sakin bir emekli hayatı yaşayan Agah, alzheimer teşhisi konmasıyla yıllardır düşündüğü cinayetleri işlemeye başlar. Agah’ın işlediği bu cinayetler, emniyette zorlu şartlarda çalışan cinayet büro amiri Nevra’nın hayatını da etkiler.

When They See Us (IMDb: 8,9) – 4 Bölüm
When They See Us, 1989 yılında New York Central Park’ta gerçekleşen tecavüz vakasından sonra, haksız yere suçlanan beş zenci gencin hikayesini anlatıyor. Adalet sistemindeki tıkanıklık ve medyadaki önyargı yüzünden kendilerini savunmaya bile fırsat bulamayan gençler, olay yerinde olmamalarına rağmen hapis cezasına çarptırılır. Central Park Five diye bilinen gerçek bir olayı anlatan When They See Us’ı izlerken yapılan haksızlığa isyan etmemek imkansız.

Alef (IMDb: 8,0) – 8 Bölüm
Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen ve Mümtaz Taylan’ın başrollerinde olduğu Alef, farklı bir polisiye dizisi. İstanbul Boğazı’nda bulunan bir cinayetteki sırrı çözmeye çalışan iki dedektifin karşısına farklı kilit yerler çıkar ve kendilerini beklenmedik bir noktada bulurlar. Tarihi detayların da kullanıldığı dizi, mistik detaylarla daha da etkileyici oluyor.

Dogs of Berlin (IMDb: 7,5) – 10 Bölüm
Alman yapımı Netflix dizisi olan Dogs of Berlin, Türk asıllı Alman futbolcunun öldürülmesiyle başlıyor. Olayı soruşturması için görevlendirilen biri Türk, diğeri Alman iki dedektif birlikte çalışmaya başlarlar ve kendilerini Berlin’in suç örgütlerinin karşısında bulurlar. Bir yandan da farklı karakterleri yüzünden sürekli çatışırlar.

Chernobyl (IMDb: 9,4) – 5 Bölüm
1986 yılında Sovyet Ukrayna’da meydana gelen Çernobil felaketinin nasıl meydana olduğunu anlatan dizi, çoğu eleştirmen tarafından şimdiye kadar çekilen en iyi dizi olarak tanımlanıyor. Felaketle ilgili şimdiye kadar pek de anlatılmaya gerçekleri, nelerin ihmal edildiğini ve orada neler yaşandığını anlatan Chernobyl, gerçek anlamda ekrana kilitliyor.

Mrs. America (IMDb: 7,9) – 9 Bölüm
1970’lerde verilen kadın haklarını kazanma mücadelesi Mrs. America’da anlatılıyor. Kadınların erkeklerle aynı haklara sahip olması için hazırlanan Eşit Haklar Tasarısı ve bu tasarıya karşı duran Phyllis Schlafly’nin hikayesini konu alan diziyi izlerken, aradan 50 yıl geçmesine rağmen toplumsal eşitlik anlamında nasıl ilerleme kaydedemediğimizi göreceksiniz.

Spinning Out (IMDb: 7,7) – 10 Bölüm Başrollerinde Kaya Scodelario ve January Jones’un olduğu Spinning Out, olimpik buz pateni sporcusu olan ve hayatı boyunca mücadele ettiği bipolar bozukluğa sahip olan Kat’in pistte kalma mücadelesini anlatıyor. Provalar, teknikler, korkular, ilişkiler üzerine ilerleyen Spinning Out, hikayesi kadar güzel kar manzaraları da sunuyor.

Hollywood (IMDb: 7,6) – 7 Bölüm
1950’lerde, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde Hollywood rüyalarının perde arkasında neler olduğunu bu dizide izliyoruz. Yönetmen ve oyuncu olmak için Hollywood’a gelenlerin, hayallerine kavuşmak için neler yaptıklarını konu alan dizideki konuların çoğu yaşanan olaylardan uyarlama.

Maniac (IMDb: 7,8) – 10 Bölüm
Ailevi sorunları olan Annie ve şizofreni tanısı konulmuş Owen’ın birbirini hiç tanımadan mistik bir şekilde deneye katılması, Maniac’ın konusunu oluşturuyor. Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux’un başrollerinde olduğu dizi, konusu kadar oyuncuların performanslarıyla da beğeniliyor.

“Bu konu OGGUSTO tarafından hazırlanmıştır.”  #OGGUSTOGETHER
İçeriğin orijinal haline ve diğer keyifli konulara buradan ulaşabilirsiniz!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.